Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса? - Тема 2

  • 217 014
  • 3 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 499
Hexe, в момента върлува вирус, който е с температура, разстройство, гадене, повръщане.  Много около мен има болни от него. Така че може и друг вирус да е.

# 76
  • Мнения: 376
Хехе или както там ви е ник name a, на вас с бебето не ви трябват и други вируси, не само Ковид. Честно казано след последните прекарани Ковид ми беше като детска градина преди училище.
Бебето може да има 40 градуса и от други вируси. Моят съвет във вашата ситуация е да си седите в другата стая. Ако ли пък имате излишни пари, тествайте се.
Дали може да повтори в такъв период, нямам идея. Кристалното ми кълбо отдавна се счупи.

Направо ми е жал за него. Каката от градината му носи какво ли не, сега и таткото. Няма край!

Последна редакция: пн, 07 ное 2022, 23:56 от Hexe2021

# 77
  • Мнения: 5 331
Жал или не, избор няма. На нас пък малкия, който вече е на 3г. започна да носи от градината. Другите вкъщи се справят по -добре, обаче аз го отнасям. Не помня в последните месеци да съм била здрава в продължение на един. Малкото ни дете е в момента с пневмония. Честно казано като бебе и по малък не боледуваше така често и тежко (когато кака му носеше вируси) колкото сега, когато сам започна да посещава градина.

# 78
  • Мнения: 4 800
Хексе, да, възможно е, за съжаление.
Бръм, и аз съм така, всеки месец болна, все някой донася нещо.

Краят на август бях с Ковид, преди седмица пак с нещо вирусно. Като отидох неделята на дежурен, веднага направиха тест. Аз се учудих, но лекарите там бяха на мнение, че често повтаря след 40-50 дена. Напоследък било често срещано.
При мен не беше обаче. Но още си влача някакви неща.

# 79
  • Мнения: 10 739
Къде мога да прочета последната заповед на МЗ до училищата за това какви са указанията при + дете? До 10.10 имахме указания. После (сега) нищо. Класове няма да се карантинират, ама въпреки всичко в момента се обновява базата данни в Тиймс. Какво се канят да правят тия хора?

# 80
  • Мнения: 138
Хексе, да, възможно е, за съжаление.
Бръм, и аз съм така, всеки месец болна, все някой донася нещо.

Краят на август бях с Ковид, преди седмица пак с нещо вирусно. Като отидох неделята на дежурен, веднага направиха тест. Аз се учудих, но лекарите там бяха на мнение, че често повтаря след 40-50 дена. Напоследък било често срещано.
При мен не беше обаче. Но още си влача някакви неща.
Здравейте, бихте ли споделили с какво ви лекуваха Ковида? Защото моята лична лекарка не ми изписа нищо, а каза само да си стоя вкъщи и да не идвам при нея. Моля, всеки, който го е карал скоро да сподели лечението си. Най-вероятно е Омикрон. Много ви благодаря!

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 6 998
Извинявай, това са стари работи, но и моята малката с приятелите също висяха 14 дни без да им има нищо през юни 2020. Че и антибиотик биха, че и антистенокардин. А за незаразяването е индивидуално и не съм убеден, че само маските имат значение.

Възмущавате се, че някой е седял в къщи с маска уж без да имало нужда, а вие давате антибиотик и антистенокардин!!! на здраво дете?

# 82
  • Мнения: 376
[video][/video]

Аз пих Авирон рапид,много зле се чувствах от него и повръщах. Не знам помогна ли, бромхексин, витамини, Натаспин.

# 83
  • Germany
  • Мнения: 7 994
Анела, ние го караме в момента цялото семейство. Малкият ни син, който е на 13г вече е негативен и ходи на училище. Всички се лекувахме с вит.Д, вит.Ц, и Цинк. Ибупрофен и парацетамол при Т и главоболие. Умкалор на капки за 1 ден. Капки за нос при мен и големият, другите 2ма нямаха хрема. Бромхексин от вчера при мъжа ми, който доста кашля и Тазектан за мен, че имам леко разстройство и това е. Много чай и почивка. Бързо оздравяване!

# 84
  • Мнения: 199
Ангела, ЛЛ ми изписа бромхексин, кверцетин, фамотидин, парацетамол и аспирин протект. Като се появи и кашлица, ме прати на снимка и пих антибиотик, понеже имах леко възпаление. При ММ симптомите се появиха два дни по-късно и неговия ЛЛ каза да пие същите лекарства.
За съжаление вече трета седмица продължава кашлицата при нас.

# 85
  • Мнения: 5 649
Извинявай, това са стари работи, но и моята малката с приятелите също висяха 14 дни без да им има нищо през юни 2020. Че и антибиотик биха, че и антистенокардин. А за незаразяването е индивидуално и не съм убеден, че само маските имат значение.

Възмущавате се, че някой е седял в къщи с маска уж без да имало нужда, а вие давате антибиотик и антистенокардин!!! на здраво дете?
Не аз. Бяха три деца и на трите трима различни ЛЛ им предписаха това. Юни 2020 беше и не знаеха какво да правят. Още имам запаси от азитромицин.

# 86
  • Мнения: 54 785
Скрит текст:
Извинявай, това са стари работи, но и моята малката с приятелите също висяха 14 дни без да им има нищо през юни 2020. Че и антибиотик биха, че и антистенокардин. А за незаразяването е индивидуално и не съм убеден, че само маските имат значение.

Възмущавате се, че някой е седял в къщи с маска уж без да имало нужда, а вие давате антибиотик и антистенокардин!!! на здраво дете?
Не аз. Бяха три деца и на трите трима различни ЛЛ им предписаха това.
Юни 2020 беше и не знаеха какво да правят. Още имам запаси от азитромицин.

Именно. Точно защото много неща не се знаеха през 2020, лекарите действаха с презастраховане. Карантината в началото беше 28 дни, после стана 14, после 10, сега е 7 и вероятно ще отпадне изобщо.

# 87
  • Мнения: 924
Три седмици кашлях и аз, направих снимка всичко беше ок.

# 88
  • Мнения: 10 739
Аз се съдирам от кашлица. След 18ч. почва някакъв ужас... Днеска се тествах, както и детето, което тази сутрин ми вдигна 37,8, после до 38,8 и също е с кашлица и ларингит. Отрицателни. Ми, три пъти ковид до сега, а такава кашлица до сега не съм имала. Направо къртя. Съжалявам, че махнахме маските, да му се не види! Не само от корона бяхме защитени, ами и от други гадини, като това, дето сега караме...

# 89
  • Мнения: 5 331
И аз не съм спирала да боледувам. Децата също, малкото особено, мъжът ми. Според мен е дефекта на ефекта. Мисля противоположно. Маски две години и сега...вируси в разцвет.

Общи условия

Активация на акаунт