Снимки – спомени от близко и далечно минало - 2

  • 296 239
  • 7 493
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 582
Аз пък много малко съм играла на такива игри. Най-ярък спомен имам от 70-те години, лятото, след 22 часа, тъмно, на село, играехме на криеница. Завираш се в невъзможни места в тъмното, тръпки те побиват, не те намират, съспенс си беше Wink

# 16
  • Мнения: 29 453
Имах тази игра:



Що часове съм убила с нея.....

# 17
  • Мнения: 6 157
По повод последната игра, все още си я има /в Джъмбо 4 лв. около касите/. Моето дете си я хареса, ние с татко ѝ я приватизирахме. Вече е счупена, не съм се сетила да купя пак.

# 18
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 074
Аз пък много малко съм играла на такива игри. Най-ярък спомен имам от 70-те години, лятото, след 22 часа, тъмно, на село, играехме на криеница. Завираш се в невъзможни места в тъмното, тръпки те побиват, не те намират, съспенс си беше Wink

тръпки са ме побивали само от разказите за черата ръка, червената ръка... забравих какви още ръце имаше. Simple Smile разказваха ги в лагерите, на тъмно. после виждахме ръце навсякъде.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 26 408
Бих си купила такава водна игра щом все още ги продават.
Действаше ми успокояващо 🌊

# 20
  • Мнения: 41 035
A вечер, щом Луната се покаже, какво наставаше в пионерския лагер? "Бутилка", "Корабът лети, лети" и май и други имаше.

# 21
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 849
И на въже много скачахме. Двама въртят - десетина скачат. Който настъпи въжето или не успее да прескочи - отива да върти.
Скрит текст:
Само че скачахме всички, там колкото деца сме били, а не един по един.
А ние скачахме един по един - като се влизаше по различни начини + различни стъпки, докато скачаш.

# 22
  • Мнения: 1 727
“Не се сърди човече” съществува ли под някаква форма изобщо към днешна дата? Май беше безобиден соц вариант на “монополи”, където се играе и с пари и имоти.

# 23
  • Мнения: 6 890
Съществува си и е древна игра.

# 24
  • София
  • Мнения: 8 124
Хич не го обичам това Не се сърди човече. Много се сърдя аз, тежко приемам специално тази игра JoyJoy

# 25
  • Мнения: 24 389
“Не се сърди човече” съществува ли под някаква форма изобщо към днешна дата? Май беше безобиден соц вариант на “монополи”, където се играе и с пари и имоти.
Съвсем различни са двете игри. Аз като малка много се сърдех, защото все баща ми ни биеше на Не се сърди. Обаче преди няколко години  с моето дете я преоткрих тази игра. Зимата, след училище колко сме играли двете...И на Домино и Микадо я научих. Скоро ме пита за Крави и бикове, играла с някаква съученичка. Помня, че и аз съм играла като дете

# 26
  • Мнения: 10 068
В книжарниците и някои китайски магазини може да се намери "Не се сърди човече", обаче
нито кутията е като старата, нито изрисувания картон е като старите - меки, огъват се и се
накъсват за нула време.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 563
Вкъщи имаме едно "Не се сърди човече" с хубав твърд картон, но е комплект в една кутия с няколко други игри, като всички са изрисувани с герои на Дисни. Предполагам струва цифра. На щерката й е подарък от един РД и не знам откъде са го купували гостите.

# 28
  • София
  • Мнения: 16 062
Преди дни получихме игра Не се сърди човече в опаковка Зрънчо за момче. Запазих я, че внуците са малки още и ще глънат зарчетата.
Дървено масло/маслиново/ дядо ми е внасял от Турция преди 09.09. + разни и сега екзотични риби, меса и видове маслини. Имал е не голям магазин в Севлиево. В оня  край се готвеше с мас, масло, зехтин или шарлан. Рафинираното олио е след 1947 г, но пък тогава са национализирали магазина и други стопански предприятия на рода ми...

# 29
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243

Общи условия

Активация на акаунт