Родителите ми и Свекърите!

  • 7 883
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 293
Те като са "50 годишни" не работят ли та всеки ден идват у вас? Thinking Говори с мъжа си и си отстоявай своето, ако сте мекушави и двамата то ясно че няма да ви считат за самостоятелни и ще ви се бъркат непрекъснато. Ама го прави учтиво не се сопвай, все пак сте роднини а и те вероятно мислят че добро правят.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 791
От всеки текст на авторката струи пренебрежение към свекървите. Готини епитети. Тая свекърва дето от всичко я е страх, как пък залетя да иска внучето? Комуникация му е майката. Важно е какво и как казваш.

# 17
  • София
  • Мнения: 28 757
reniraina, имате звънец и входна врата, предполагам? Като не искаш, не отваряш. Виждам, че това ти е втората тема, която си пускала заради тях. Трябват действия, не теми. След първата промени ли поведението си или продължаваш да им позволяваш да ти се качват на главата?


Радвам се да пиша на теб, защото миналия път твойте директи коментари ме сложиха на място(свали ме от облаците) почнах да постъпвам така да се сопвам да отговорям не да мълча и неразсъждаващите същества да ги нарека някак започнаха да си к мислят че мен някой ме настройва срещу тях.Много прости хора са, ти обясняваш казваш, като чели чуват, обаче не разбират нямат логика, начин на разсъждение.
Скрит текст:
Относно за Столчето, значи свекър ми кара много мръсна работна кола. Децата все пак трябва се возят в столче за тяхна безопастност, а той се направи на луд. Знапи си вадя извода че му дреме дали внука ми е обезопасен или не. Той може да не направи нищо на пътя, обаче незнае ония отзад или оторед както може да направи. И човека пак простее, той пред с нас се изпъква като тарикат, но на тариката акъл не му достига!

Не е нужно да се сопваш. Действай твърдо и с усмивка. И не се обяснявай като ученичка. Гонила съм нахални роднини от нас (преди години, когато живеех сама) с усмивка и с "Не е удобно да идвате в нас", а ме причакваха пред вратата. Отключих, пожелах им приятен ден, влязох и затворих вратата след себе си. Бяха изключително нагли и бяха решили, че ще останат няколко дни в нас без дори първо да ме питат по телефона. Не можеш да се разбереш тактично и възпитано с нахални хора, няма начин.
Позволяваш да ти влияят. Голям човек си, самостоятелен и сама вземаш решенията си. Останалите могат да ги харесват, могат да не ги харесват... Тяхно право е, но теб не те касае.

Пак казвам – не се сопвай, не се дръж дребнаво, но и не се обяснявай като ученичка. Уважавай мнението и желанията си – твърдо и с усмивка.

Казваш им "Моля, първо звънете по телефона, за да питате дали е удобно да дойдете". Ако изберат да не звънят, значи избират да висят пред вратата – тяхна работа. "Моля, возете детето само със столче." Ако изберат да не го возят със столче, значи избират да не го возят въобще. И т.н.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 454
Аз пък нищо не разбрах от последните писания на авторката.
Освен, че се сопва на хората и ги обижда.
И за столчето пак не стана ясно.

Последна редакция: нд, 06 ное 2022, 11:47 от Fever Ray

# 19
  • Мнения: 9 790
Доста противоречия се събраха. Свекървата е с отклонения и я е страх от всичко, но иска да гледа кърмаче, свекърът се напива след работа и същевременно по три пъти на ден са у тях (там ли пие?), тя е по-разбраната от двойката, но това не личи от постовете й...

# 20
  • Мнения: 14 942
Повечето серт жени, дето сме тука, имаме на какво да стъпим, за да сме серт. Ти на какво отгоре се ежиш и обиждаш хората? Обирай си поведението, иначе още доста луди и лоши хора ще срещаш - за всеки ли ще пускаш тема да занимаваш форума?

# 21
  • Мнения: 24
Повечето серт жени, дето сме тука, имаме на какво да стъпим, за да сме серт. Ти на какво отгоре се ежиш и обиждаш хората? Обирай си поведението, иначе още доста луди и лоши хора ще срещаш - за всеки ли ще пускаш тема да занимаваш форума?
Като не ти се занимава с мен не влизаш. Форума е на всички и имаме право да пишем, да питаме и т.н..Като чета коментарите ти не мисля, че има с какво да ми помогнеш, защото това което си написала аз не съм съгласна с него! Желая ти хубав ден Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 494
Moмиче, ако свекъра пие, а свекървата е с паник атаки, столчето за кола е най - малкия ти проблем.
Голяма си драма куин. Ако ти бях свекърва, щях да ти подаря буквар за трети клас и да те науча на уважение към 50 годишните. Горкият ти мъж!

# 23
  • Мнения: 14 942
Да де, ама темата ти е за общо писане и не си ти човека, който ще ограничава участието на когото и да е. Ти си тази, дето не спря да си плюе свекърите. Ние не ги познаваме. Сигурна съм, че с поведението, което тук демонстрираш - като ги питаме, и те ще имат набор интересни епитети за теб. Вземи да се замислиш къде бъркаш.
А, още нещо. Недей да лъжеш, че имаш подкрепата на мъжа си. Очевидно е, че я нямаш, иначе нямаше да пускаш тема тук.

# 24
  • София
  • Мнения: 28 757
Moмиче, ако свекъра пие, а свекървата е с паник атаки, столчето за кола е най - малкия ти проблем.
Голяма си драма куин. Ако ти бях свекърва, щях да ти подаря буквар за трети клас и да те науча на уважение към 50 годишните. Горкият ти мъж!
Е, поведението на тези 50-годишни не е предизвикващо уважение. И аз не бих уважавала хора с подобно поведение, пък ако ще да са японският император и жена му. Отделен въпрос е, че авторката с обидите си не се държи по-добре от свекърите.

# 25
  • Мнения: 6 171
Кога ли ще им писне на тия хора и ще я изритат да си ръмжи у мамини, нищо че наливала пари за ремонт. Гледам нещата и на йота не са мръднали. Сигурно заради подкрепата на мъжа.

# 26
  • София
  • Мнения: 28 757
Ама те не живеят със свекърите.

# 27
  • София
  • Мнения: 13 454
Не си ти, авторке, определящата кой и къде да пише.
За столчето си писала, че му е мръсна служебната кола. Това какво общо има ако ти му дадеш чисто столчето? Нали детето ще седи в столчето, а не в мръсотията?
Те идвали всеки ден. Ти защо си седиш да ги чакаш и защо наливаш на свекъра, че да пие и у вас? И къде е мъжът ти в това време, докато имате гости?
Явно така ще си я карате. Само не знам каква точно помощ очакваш от форума. Да дойдем да Вардим пред вратата да не влизат ли?
Писанията ти са неразбираеми, защото са неграмотни. Редиш някакви епитети и не е ясно къде почват, къде свършват.
Ако това ти е нивото на комуникация, явно си попаднала в идеалната среда.
Нищо не прочетох от теб като довод, а само плюене по свекърите.

# 28
  • Мнения: 29 711
Доколкото разбирам, авторката иска свекърите да купят столче за кола. Обаче в същото време използва грозни думи и определения спрямо тях. Ако бях на тях, щях да се отдръпна и изобщо да не помагам в нищо. Когато усетя уважение - тогава...
Авторке, тези хора са създали и отгледали мъжа ти. Поне затова трябва да ги уважаваш и най-малкото да не ги обиждаш.

# 29
  • Мнения: 3 251
Гръмнало, че ги събрало.

Общи условия

Активация на акаунт