Родителите ми и Свекърите!

  • 7 904
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Детето си не съм оставяла никога нито на майка ми,нито на свекървата.
Като искат да го видят или идват у нас или ние отиваме с детето на гости.
Когато детето стана на 4 години започна да излиза само с баба си -на куклен театър,в парка ,на площадката,но толкова,после се прибира пак у нас...
Не защото им нямам доверие.

# 31
  • Мнения: 1 185
А детето защо трябва да се вози в мръсната служебна кола на свекъра?!

# 32
  • Мнения: 9 862
А детето защо трябва да се вози в мръсната служебна кола на свекъра?!
Не е съвсем ясно, тъй като свекърите и без това са у тях три пъти на ден. Важното е да има драма.

# 33
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Купете вие столчето.

# 34
  • Мнения: 15 099
Авторке, тези хора са създали и отгледали мъжа ти. Поне затова трябва да ги уважаваш и най-малкото да не ги обиждаш.
Аз бих се тревожила с такива родители кога детето им, т.е.мъжът ми, ще почне да се държи като тях. Но до този страшен момент има някакво време все още.
Актуалният проблем е, че авторката не може да проумее, че тези хора искат да видят внучето си. Тя го приема като някаква атака лично срещу себе си. Пък на хората почти сигурно никак не им дреме за нея. Среща с бабаи дядо в присъствието на мама и татко се организира сравнително лесно.
Най ми е смешно за подкрепата от мъжа. За да се стигне до такива циркове, значи подкрепата се изразява във вербално смотолевяне на нещо от рода на права си, мило, без въобще да чуе какво му се казва.

# 35
  • Мнения: 24
Детето си не съм оставяла никога нито на майка ми,нито на свекървата.
Като искат да го видят или идват у нас или ние отиваме с детето на гости.
Когато детето стана на 4 години започна да излиза само с баба си -на куклен театър,в парка ,на площадката,но толкова,после се прибира пак у нас...
Не защото им нямам доверие.

Детето си съм го оставяла 4пъти на моята майка за часове. Неизпитвам нужда някой да ми гледа детето тъй като аз се справям сама. А целия цирк е в това, че нейскам да го оставям при тях, не и на този етап, но хората са доста безочливи и нагли, и не взимат предвид мнението ми и това ме дразни в тях. Истината е че незная как да се справя с тях!
Доколкото подкрепата на мъжа ми, когато коментираме тази тема той ми казва така: Кажи си всичко, което те мъчи аз съм зад теб и те защитавам.Но мен ме навежда на мисълта, че все пак са му родители и би могъл да се засегне и да започнат те да се карат, а аз нежелая да им създавам дразги. Всичко идва от там че аз си мълча за всичко,за да не ги засегна.

# 36
  • София
  • Мнения: 35 317
Ето така - звъниш в понеделник - елате в четвъртък да пием по кафе, тогава сме свободни.
Детето няма да си дам, този въпрос повече няма да коментирам. Като го наченат пак, едно “казах” с тон нетърпящ възражение е достатъчен. Обясненията за каквито и да са твои решения, са силно непрепоръчителни. Аз съм майка, аз преценявам е достатъчно.
И тоя твоя подкрепящ го ошмули да дойде на тоя свят и да почне вярно да те подкрепя.

# 37
  • Мнения: 15 099
О, ама ти си онази, дето докато свекърите са те приютили и плащали всичко, са били точни, ама като са представили фактура за платеното, са станали хипохондричка и алкохолик. И в предната ти тема беше такова плюене, сега се сетих.
Неспасяем случай.
Казвайте си овреме кои сте, да не се хабим.

# 38
  • Мнения: 24
О, ама ти си онази, дето докато свекърите са те приютили и плащали всичко, са били точни, ама като са представили фактура за платеното, са станали хипохондричка и алкохолик. И в предната ти тема беше такова плюене, сега се сетих.
Неспасяем случай.
Казвайте си овреме кои сте, да не се хабим.
Неспасям случай са те, не аз.Плащали не плащали това няма значение, късно си проявиха рогата тези хора, иначе повярвайте ми нямаше да съм в това семейство и сега да споделям тук и да ви занимавам с тези глупости! Добрия човек винаги е лош, колкото си добър, съобразителен и внимателен, толкова повече ти се качват на главата и танцуват отгоре. Липсва ми опит да се справям с такъв тип хора, нямам подход към тях

# 39
  • Мнения: 29 938
Не съм чела предишната тема, но това плюене по хората ми идва прекалено.....
Като толкова не ги харесваш, казваш - заети сме, не можем да ви посрещнем днес.
Детето никой не може да те накара да го оставиш, където и да било. То си е твое и може да си стоиш с него 24/7.
Обаче при така поставените условия, ти нямаш право да искаш нищо от свекърите - столчета или каквото и да било друго.

Ахааа, проявили са си рогата, като са спрели да плащат, така ли....?

# 40
  • Мнения: 15 099
Има голямо значение, че са плащали, докато ти с мъжа ти сте си лежали и само сте лапали.
Всичкото, дето дотука се писа в тази тема, сме го писали и в другата. Няма промяна. Това ако не е дефиниция на неспасяем случай, не знам какво би било.
Ти какво очакваше - че като сме през телефоните, не можем да видим старите ти мнения ли? Изненада - можем.
Мама може да ти е казвала как си млада и неопитна, и добричка, но не си нито едното, напротив - лъхаш на нахалство, интригантство, манипулативност, злоба и подмолност.
И в третата ти тема ще е така. Само казвам, да не се учудиш, когато я пуснеш, и пак почнем да ти пишем същите неща като предните два пъти.

# 41
  • Мнения: 24
Има голямо значение, че са плащали, докато ти с мъжа ти сте си лежали и само сте лапали.
Всичкото, дето дотука се писа в тази тема, сме го писали и в другата. Няма промяна. Това ако не е дефиниция на неспасяем случай, не знам какво би било.
Ти какво очакваше - че като сме през телефоните, не можем да видим старите ти мнения ли? Изненада - можем.
Мама може да ти е казвала как си млада и неопитна, и добричка, но не си нито едното, напротив - лъхаш на нахалство, интригантство, манипулативност, злоба и подмолност.
И в третата ти тема ще е така. Само казвам, да не се учудиш, когато я пуснеш, и пак почнем да ти пишем същите неща като предните два пъти.
Виж с теб не се разбираме, неможеш или нейскаш да разбереш какъв е проблема ми ще те помоля да престанеш да ме разтройваш! Това което описа че лъха от мен са твой измишльотини. Виждат моята доброта и се възползват от нея толкова ли неможеш да разбереш?!??!!?
Не съм чела предишната тема, но това плюене по хората ми идва прекалено.....
Като толкова не ги харесваш, казваш - заети сме, не можем да ви посрещнем днес.
Детето никой не може да те накара да го оставиш, където и да било. То си е твое и може да си стоиш с него 24/7.
Обаче при така поставените условия, ти нямаш право да искаш нищо от свекърите - столчета или каквото и да било друго.

Ахааа, проявили са си рогата, като са спрели да плащат, така ли....?
След като не си запознат с предишната тема, няма как да знаеш за плащане и сметки.За да не занимавам форума с моя проблем, се обърнах към психолог, разбра моята драма и съответно ме помоли да доведа свекърва ми да направим 2 3 сеанса, след което като и предложих този варянт, тя се обърна към мен с думите:Аз не съм луда...... Еми тогава как да помогна на себе си?

# 42
  • Мнения: 3 251
Дано третата теме не е "натириха ме при мама"

# 43
  • Мнения: 29 938
reniraina, може да не съм чела предната ти тема, но чета сегашната, която лъха на наглост и безочие. Явно си от хората, които търсят проблема в другите, но не поглеждат себе си.
Издържате ли се сами или "бабите помагат". Щото, ако е второто, дръж си езика зад зъбите и бъди благодарна. Ако е първото, стой си вкъщи и се срещай, с който ти е приятно.

# 44
  • София
  • Мнения: 35 317
Старата тема в резюме може ли?

Авторке, снаата да ме повлече по психолози и аз тъй ще кажа.

Общи условия

Активация на акаунт