Отговори
# 135
  • Мнения: 139
аз съм в Гърция от 14 години!наскоро имах проблем с договора на телефона !беше ми дошла сметка от поредъка на700 Ђ!тия пари не съм ги говорила ,за съжаление!започнаха да ми се обаждат и да ме заплашват със съд,от някаква адвокатска кантора!в последствие се разбра че не съм само аз потърпевша!платих ,разбира се определена сума,за да ме оставят на мира!6 месеца беше като ходене по мъките!промених си номера,адреса и се моля да няма последствия!

# 136
  • Мнения: 405
Браво Донна, много полезна и интересна тема. Нека и аз да се включа - не виждам информация за "благинките" в Гърция.
- Администрация - действат винаги по военния закон: Не ЗНАМ и не ме интересува какво става и правят в съседния кабинет. Няма значение дали си грък или чужденец - НЕоправията е повсеместна. За един подпис може да те разкарват през300места и накрая пак никой нищо не знае. Случвало ми се е да искам документ че НЕ СЪМ записвана в осигурителен институт /ОГА/ и не можаха да ми го издадат 15 дни. Камо ли да си записан....леле мале. Случва се и друго: една служба ти иска документ и те праща някъде да го вземеш. От там ти отговарят - върни се обратно и им кажи ПЪРВО те да ти дадат техния, донеси ни го и тогава. Да, ама НЕ - отговаря първата. Сещате се тогава какво става. И т.н. За срокове да не говорим - освен когато трябва да ти приберат парите, Гърците никога не са в срок. Да не ти се случва да трябва да стигаш до съд - решението ще излезе 10 години след това - ако въобще излезе.
- Банки - не чул, не разбрал и не видял - тази игра я могат НАЙ-добре. И най-важните неща ги пишат с толково малки буквички, че винаги тряБва да си носиш лупа последен модел /силна/
-Болници - обслужване нулево /лекар съм/ - ако не сложиш нещо в джоба. Въобще не ти казват какво ти назначават, защо ти го дават. Лекарства - изписват с тонове / за по няколко месеца напред дори и при случай, че го вижда че умира пациента/. Мърсотия - до шия, дето се казва.
- Транспорт - относително чист и абсолютно неточен. В Атина що-годе е добре организиран.
 - Училища - абсолютно нищо не научават децата там. Образователната им система е под всякаква критика / самите Гърци го признават/. За това тук 95% от децата ходят на така наречените Фронтестирия /допълнителни учебни платени центрове/
- Полиция - много бързо пипат ако някой "се е изпикал накриво" /много моля да бъда извинена за израза/. Обаче когато наистина ти трябват - НИКАКВИ ГИ НЯМА. Тук по-старите само това знаят - ще викна 100 /номер за бързо действие тук/.
-Библиотеки - ЛИПСВАТ - дории обществени. Атина е близо 8000 /милиона/ и има само една единствена библиотека.
- Телефонни услуги и фирмите към тях - оставям без коментар - и те като всички други.
- Пощи - що годе добре. Особено за провинцията - достатъчно е да си написал добре населеното място и името. Всички познават всички - кога, как, защо, какво  и т.н. и т.н. Агенция "Ройтер".
Мисля че за повечето неща дадох някаква представа. Който иска да пита.....

Хе хе, с твоя пост  ме оттърва от толкова писане, но имам да добавя, де!!!
 Хеллас он лайн  (и-нет оператор)- оглушават, като им кажеш за спиране на договора и се правят на малоумни! (затова не сме си и платили надписаното).
 Митница "Промахона" на влизане в Гр - голяма дандания (2005 г.), докато ме пуснат да се прибера при мъжа ми (грък) и  ми дадоха да разпиша празен лист, в който щели да попълнят  причините и процедурата по пускането ми #Crazy. Но си е масова практика това с подписването на празни листове.
Работодател и счетоводител същевременно на фирма за наемане на раб. ръка също даде на моя приятелка да разпише празен лист,  който щял да попълни със заплатените от фирмата ѝ осигуровки. Тя не знае добре гръцки език, но е достатъчно предпазлива и недоверчива, за да извика мен, да ѝ превеждам. Затова го помолих първо да попълни листа и тогава да ѝ го връчи за подпис! Понеже не ѝ беше платил няколко заплати и се опъваше, се наложи да отидем в бюрото за защита на работника и там вече нямаше накъде. Моята приятелка е единствената, която успя да си вземе всички дължими пари и осигуровки от тази фирма.Другите за жалост изгоряха!
 Съда -при разделено семейство, дава правомощията върху малолетно дете на бащата - наркоман и пласьор, познат на всички местни полицаи, само и само за да може да оттърве затвора, Shocked вместо да ги даде на майката българка (отгледала 3 деца). 
 С пощите съм имала разправии, защото съм получавала отворен колет.
 Ако си сербес (нахъсан, смел) и си знаеш правата, можеш да постигнеш желаното с по-малко главоболия! По принцип!
Местната болница с право може да се нарече касапница, понеже по нищо не ѝ отстъпва. За сметка на това никак не прилича на болница, няма достатъчно лекари- един патолог, един хирург - касапин (80% успех с трупа), един уролог -гей-маниак (заведохме детето при него за пръв и последен път, само дето не го изяде и ни предложи обрязване Shocked), УНГ - като влезеш в кабинета от цигарен дим не се вижда нищо, в администрацията хора само с основно образование и никой не носи мед. облекло! С една дума - кошмар. .........

# 137
  • Мнения: 11
брат ми кандидатства за HSMP в англия и го връщаха два пъти, вече 3 месеца чака. хайде първият път беше и в него вината, но сега последно той им беше изпратил личната си карта и са му я загубили и на всичкото отгоре на основание, че нямал ID в документите му отказват картата ... просто нямам думи! внимавайте много с тях...

# 138
  • Мнения: 7 803
извини ме, но никой не си праща личната картата в която и да е институция  Shocked

# 139
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
извини ме, но никой не си праща личната картата в която и да е институция  Shocked
За кандидатстване за  HSMP обаче я искат, както и оригиналните документи - дипломи и т.н., иначе ще откажат да издадат синя карта. Обикновено хората пращат и получават документите по куриер и все пак се случва да стават грешки понякога. Обаче такива са правилата, няма какво друго да се направи.

Последна редакция: пт, 19 мар 2010, 01:57 от Unknown_lady

# 140
  • Мнения: 7 803
не бих си я пратила по куриер или поща  Peace не знаеш къде ще попадне и какви ще са последствията. колко народ е изгорял само щото са му знаели номера на карта  Sick
лични документи само с дипломатическа поща или лично. страх лозе пази. не съм казала, че нямат право да ти изискват лична карта, а че да я пратиш по пощата е безумие и продължавам да го твърдя

# 141
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,

Хрумна ми една идея .... защо да не си направим тема по в която да говорим къде и как ни занасят в чужбина? Според мен е много полезно ... А също и „хватки” как да се борим и да си търсим правата в съответната чужбинска администрация ...
Аз започвам с приноса си за Италия ...

Банкопоста, тоест италианската пощенска банка. Дето се кълнат, че откриването на банковата ти сметка  е безплатно, закриването е безплатно и не знам си още какво, докато не се намерих в един прекрасен момент със салдо под под нулата, а имаше 100 и кусур евро .... всичко заминало по такси, таксички и т.н.  И като за закриването на сметката ми взеха 28 евро ... уж  беше безплатно ...  Та като седнах да проверя  движенията по сметката за 2 години ... изправи ми се косата ... оказа се най-скъпата банка ....

Телеком Италия, за тях ще помоля специално и джорджа да ви разкаже повечко ...
Аз да си кажа за двата пъти в които сме се „носили” наистина много ....
Когато сменихме жилището и техникът трябваше да дойде в ден Х и час ... И аз си взех отпуск за да чакам. Никой не дойде. Обадихме се, ама как така не е дошъл, ама не е възможно, добре, насрочваме нов ден и час, аз пак взимам отпуск .... И така се повтори 4 пъти ... и аз си съсипах 4 дни ...
Естествено, след това ни дойде фактура все едно че сме имали телефон от началото на месеца ... а най-накрая го поставиха на 15-то число .... Въпроса го решихме, ако все пак успяхме де,  с препоръчано писмо с протест срещу фактурата и че това си е измама откъдето и да го погледнеш и ще се обърнем към съда.  Незабавният отговор на Телеком беше, ох, извинете, ние сме се объркали, ма разбира се,  махаме ви 50 евро от сметката ... Можело значи, ако мине номера.

Агенции за работаМога наистина мноооого да разказвам за принципите им на работа  и как офертите за работа, които лепят на витрините са фалшиви ... и как веднъж попълниш ли им модулите, електронната ти поща започва да прелива от спам, както и истинската ти пощенска кутия. И как започват да ти звънят по телефона и да ти предлагат не работа, ами всякакви курсове и какви ли не глупости ... Още си пазя снимката на една агенция за работа, която дори не пускаше кандидати вътре, държеше вратата заключена, вън имаше един голям кош, като тия за пране, с една дупка, в която да си пуснеш си-вито. Ми не го пуснах, да му не се не види и нещастниците, ами го снимах и го пратих в Министерството на труда.  Ей така, за спорта.
Имаше период, в който бях наета за определен период от време чрез една агенция за работа, докато не си открих в работния лист съществени грешки (в мой ущърб разбира се) в броя на работните часове и извънредния труд.  Оказа се, че било масова практика ....

# 142
  • Мнения: 2
temata e prekrasna i mnogo polezna. niama nujda ot grozni izkazvania kato tezi na damperita  (kakvo me interesuva......) ima xora koito gi interesuva.

# 143
  • Мнения: 12
темата е изключително полезна
жалко че включилите се в нея са се отнесли несериозно
имам много да пиша , но изгубих желание .....

# 144
  • Мнения: 12
Абе нас ни бяха блъснали, в сервиза ни дадоха уж кола без пари, защото ще ни поправят те колата, сложиха ни някакви супер екстра нови части -а ги бяхме питали преди това за цената -че и сами можехме да си намериме, казаха няма проблеми -не се тревожете, цената ше бъде разумна Whistling обаче накрая за части вместо 500еур, казаха почти 2000еур ooooh! плюс наем за колата - уж щеше да е за 3ь дни готова , обаче такива части не се намират туку така, трябваше оригинални от фабриката като че ли да изпратят -2седмици ни праснаха наем още почти 1000еур Shocked - всичко това трябваше да платим ние на ръка, и сами да си искаме парите от Авто каско  ooooh! мъж ми вдигна на няколко пъти  скандали в сервиза, накрая май за половината пари ни писаха под наема Rolling Eyes Направо ужас  Twisted Evil
 Авто каското на онзи дето ни бутна трябваше да плати щетите - а те имат реклама че решават проблемите за 3дни - та след месец и нещо получихме писмо че могат да платят 1000еур, останалото е за наша сметка, защото незнам си какво, та накрая адвокат взимахме, разправии колко си искаш, и накрая онзи дето ни бутна доплати разликата на сервиза -ама с много як зор от наша страна Tired, а адвоката му каза да си взима адвокат и да се разправя с застрахователите си Crazy

то по зле от БГ ми прозвуча от всичко написано  Grinning

# 145
  • Мнения: 12
Здравейте!


Честно казано, мен освен в България никъде не са ме мамили, никъде не са ме оскубвали (финансово), никъде не са ме правили на глупачка.
Когато сина ми беше на 4 години, съм била с него даже в Индия, където хората мизеруват. Но дори там лекар не се опита да ми вземе повече пари, отколкото на местните. А в БГ, като чуха само, че детето ми говори немски, ми взеха 120 лв. за рентген, 10 лв. за гипс, и за самият преглед 40 лв.

Така че по-големи обирници и безсрамници от българските лекари и служители не са ми заставали насреща.
ей това все едно аз съм го писала .
с изключение на Индията

# 146
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Мистик,
Преди 4 години, за добре дошли "в страната на чудесата",на 3 -я месец от отварянето на интернет линия (не беше с Оранж)Франс Телеком ни одрязаха линията безникакво обяснение!После казаха на мъжа ми(аз тогава не говорих и дума френски за съжаление)че трябва да отвори нова линия)))Т.е.един куп разходи(за наша сметка естествено) и никакво обяснение защо одрязаха старата!След 1 седмица тел.номер беше даден на друг клиент!След 1 година,гледайки някакво сутрешно предаване,разбрах,че това се е случило с доста хора в региона на Париж-предимно чужденци и пенсионери???Пострадалите бяха завели дело срещу Фр.телеком.И до ден днешен никой не говори какво точно става с това дело!Въобще това предприятие за мен е пълна мистерия!
Както и да е-ние си стъпихме на ината Whistling и адски търпеливо си изчакахме Дарти да пуснат оптичния кабел!Много съм доволна-за 1 .6 година интернета е спирал 2-3 пъти и даже не се е налагало да се обаждам,защото те имат автоматичен сигнал при повреда. bowuu
Определено ти ги препоръчвам!  bouquet
p.s.Сега видях,че Мистик 2008 година се е жалвала hahahaНищо,може пък някой да се възползва от моя горчив опит))))

Последна редакция: пн, 05 юли 2010, 16:26 от thé vert

# 147
  • Мнения: 2 786
Конкретно за мобилните оператори - тук имаме някои, които са по-малки, но имат страхотни оферти. Например мъжът ми не е плащал и крона вече няколко месеца, защото си взе такъв пакет на по-малък оператор и обажданията и СМСите му излизат безплатно. Аз си взех пакет на друг подобен малък и плащам жълти стотинки (тоест само СМСите до чужбина, останалото ми излиза безплатно). Гигантите Теленор и Нетком съдират кожи, но хората са прекалено мързеливи да проверят има ли по-добри предложения на пазара или не, както и да направят елементарна сметка с едно и също потребление какво плащат при едните и какво при другите. Същото е и със застраховките, със заемите за жилище от банките, с разпределителните компании на електроенергия ... Когато сам се оставяш да те прецакват, е още по-тъжно.

# 148
  • Мнения: 4
Да кажа и аз,
от 10 месеца сме към VODAFON -Германия.Имаме пакет интернет и телефон и сме много доволни.Никакви проблеми ,а интернета им е страхотен.За банка сме към SparKasse и също не сме имали проблеми.В общината се държат чудесно с цялото ни семейство и слава богу,четейки с какви проблеми са се срещали другите участници!

# 149
  • Мнения: 154
Аз пък минавам да се похваля Simple Smile Живея в УСА и съм изключително доволна от всички предоставяни услуги, особено докато живеехме в Канзас(всички имат страхотно отношение към теб и ти лижат подметките за всичко). Тук във Финикс нещата са малко по-хаотични, но и тук все още не сме имали проблеми. Няма такива неща като договори сключени по телефона, т.е. има, но след твоето изрично съгласие. Някой беше писал, че не са го отписали от фитнес, аз в такъв случай бих се оплакала от конкретната служителка, а и понеже и на мен ми е все още некомфортно с езика, питам по три пъти за всяко нещо, за да съм сигурна, че няма да платя за нещо, което не искам. Като ви слушам какви ужасии пишете за Европата.....пък ние със съпруга ми мислехме да се връщаме Sad.

Общи условия

Активация на акаунт