Меню за 800калл

  • 3 845
  • 43
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 352
И на 5 ден като не издържи психически и физически на изтощението, какво правим?

# 16
  • София
  • Мнения: 5 712
800 ккал не са задължително изтощение. Ако искаш да пълниш стомаха до откат с трева, да, ще ядеш много, а калориите са малко. Но ако ядеш месо, ядки или друга плътна храна, малко количество е достатъчно за насищане. А и всеки трябва да узрее, че тази диета не е, за да сме "Убави", а за да сме здрави. Да спрем да се задъхваме, да не ни болят колената, да свалим кръвното, да облекчим сърцето и т.н.
Пак казвам, такава диета би трябвало да е краткосрочна с ясно определени цели. Да се свалят еди колко си кг и после да се премине към по-умерен режим.
Една съфорумка, която вече не пише тук, точно такава диета е спазвала по лекарско предписание. Тя е диабетичка, била е с наднормено тегло. Спазвала е драстична диета за 10-20 дни, свалила е известни килограми. След това е преминала на друг режим.

Последна редакция: нд, 20 ное 2022, 07:15 от АРТЕМИС

# 17
  • Мнения: 18 526
Не е ли прекалено, ако до вчера си ял 2000 примерно, да слезеш директно на 800? Може би първо на 1300 известно време и т.н.?

Аз с 1200 - 1100 доста се мъча понякога, а карам така месеци наред. Имала съм дни да ям по 800 или 900, но само инцидентно, защото предния ден съм прекалила. Малко е и е трудно да го направиш веднага.

# 18
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Не е ли прекалено, ако до вчера си ял 2000 примерно, да слезеш директно на 800? Може би първо на 1300 известно време и т.н.?

Не, напротив, даже е много 🤩. VLCD са с цел първо да заминат коремните мазнини, които дават ИР, високо кръвно итн. За целта калориите не бива да надвишават 1/3 от обичайните. При 1800-2000 дневно трябва да се ядат 600-700 макс.

Аз дебелеех на диета от 1200 калории и спорт. Като махнах въглехидратите, почнах да свалям и за месец и половина свалих 10 кила. Свалих още 5 за 10 дена на около 400-500 калории. Може и пълен глад, разбира се. Ако бях започнала с ниските калории, може би нямаше да се наложи да свалям толкова кила, защото първо щях да си отмазня дроба.

Точно стреса от рязко намаляване е част от успеха.

И на 5 ден като не издържи психически и физически на изтощението, какво правим?

Правим почивка и продължаваме. Това ме посъветваха мене, макар и да не се наложи. Пред и диетата и по време на диетата се пият минерали и витамини, цитрат за pH на урина и няма изтощение, а само еуфория и много енергия.

АРТЕМИС коя е съфорумката с диабет и успя ли да го обърне? Аз съм голям фен на гладните пости и VLCKD.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 712
АРТЕМИС коя е съфорумката с диабет и успя ли да го обърне? Аз съм голям фен на гладните пости и VLCKD.

Сивилла. Нямам информация. Отдавна не е писала. Последно я засичах в темата ВХНВХ. Пишеше, че следва Аткинс.

# 20
  • Мнения: 471
Не ги слушай, живее се перфектно и с под 800 калории.
След преглед при диетолог бях 2 месеца на диета от средно 700 калории на ден.
Чувствах се перфектно. Когато храната е пълноценна, можеш да се храниш по няколко пъти на ден и пак да си под 700 калории. Сваляш ударно и след това ти настройват режима според новите показатели, с по-висок прием на калории.
Аз за 4 месеца съм вече 17 кг надолу, при редовни прегледи и изследвания.

# 21
  • Мнения: 18 526
Моля дайте меню как се храните по няколко пъти на ден за под 700 калории? Само зеленчуци, гъби и плодове мога да измъдря в такива комбинации. Естествено, може и супа, но то отидоха 2/3 от калориите за деня?
Аз няма да издържа, но ми е мн. любопитно кои са полезните храни, които се оставят в такъв режим?

# 22
  • Мнения: 471





Като режимът е за лечение на ИР, омазнен черен дроб.  Консумират се само плодове с нисък гликемичен индекс. Картофи, ориз и други варива в този период не бяха позволени.
Месото е теглено в готово състояние.
Една готова пъстърва като се обезкости и извади само месото, са 100 грама.
След втората седмица на адаптация, никога не съм се чувствала по-добре. 4 месеца по-късно кръвните ми изследвания са повече от перфектни.

Ето и при 5 хранения за деня:






А може ли вие да споделите едно ваше дневно меню от полезни и здравословни храни?

Последна редакция: вт, 22 ное 2022, 22:27 от titka2

# 23
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Моля дайте меню как се храните по няколко пъти на ден за под 700 калории? Само зеленчуци, гъби и плодове мога да измъдря в такива комбинации. Естествено, може и супа, но то отидоха 2/3 от калориите за деня?
Аз няма да издържа, но ми е мн. любопитно кои са полезните храни, които се оставят в такъв режим?

Е, на предишната страница дадох линк към мой пост, в който подробно съм обяснила какво съм яла с меню. Ето го пак:

https://bg-mam.ma/p/1335020/44348459

Гъби и сурови зеленчуци, яйца, риба, агнешки дроб, сърце ядях основно. Поне 200 калории от листа. Те реално не се усвояват.

За 10 дена ми отмазни черния дроб. Не е за вярване. 8 години по-късно съм добре, поправих остатъчната ИР с ходене и WFPBD и кето по месец поне годишно, постя, но ям доста калории. Ям понякога и боклуци. Даже успях да кача почти 5 кила без да си омазня отново дроба. Това е по-трудното и се постига с повече протеин. Искам да кача още 5 кила, но ИР се връща.

titka2, кой лекар те следи и ти я препоръча? Малко са лекарите, които са съгласни да сложат човек на нюкасълския режим, че и на свободно меню.

# 24
  • Мнения: 471

titka2, кой лекар те следи и ти я препоръча? Малко са лекарите, които са съгласни да сложат човек на нюкасълския режим, че и на свободно меню.

Доктор Митко Ригов.
Дал ми е насоки как да комбинирам храни, кои храни да избягвам + примерно меню от различни вариации, от които да си избирам. Като изключително много набляга на консумацията на зелени зеленчуци и чушки за подобряване на показателите на черния дроб. И до 1 супена лъжица зехтин за подправяне на салата.

# 25
  • Мнения: 18 526
Да, благодаря, аз не бих могла да се храня така. Моето меню изглежда много богато на този фон Simple Smile

Писала съм и преди:

Обяд - супа различен вид
Междинно хапване - плодове - банан, ябълка или друго
Вечеря - салата + нещо друго (риба, месо, пълнени гъби, може малко ориз или картофи понякога). Хапвам си и десерт кисело мляко с боровинки или друг плод някои дни.
Кафето си го пия със захар, от това не съм се лишила досега.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 712

titka2, кой лекар те следи и ти я препоръча? Малко са лекарите, които са съгласни да сложат човек на нюкасълския режим, че и на свободно меню.

Доктор Митко Ригов.
Дал ми е насоки как да комбинирам храни, кои храни да избягвам + примерно меню от различни вариации, от които да си избирам. Като изключително много набляга на консумацията на зелени зеленчуци и чушки за подобряване на показателите на черния дроб. И до 1 супена лъжица зехтин за подправяне на салата.

С две ръце гласувам за Ригов. Видях какви чудеса сътвори с 2 мои приятелки.

# 27
  • Мнения: 471
Когато въпросът със здравето е "опрял ножа до кокала", се преживява и без кафе със захар и без банани и без ориз и картофи. Simple Smile и не е невъзможно, нито вредно както се твърдеше в предишните мнения.

Артемис, изцяло съм се доверила още след първата ни среща. За мен той е магьосник- бог. Първо, че никога не съм успявала да сваля толкова килограми и то с лекота. Второ, той е единственият лекар, който ми каза - "Довери ми се и ще обърнем ИР и пред диабетното състояние без да се налага да се тровиш с хапчета."
Само 2 месеца бяха достатъчни с него да докаже, че думите му не са празни обещания, а факти.

# 28
  • Мнения: 18 526
Да, разбира се, аз не съм вече наднормена, само задържам. Преди това почти не ядях и аз въглехидрати. Сега просто не ми се лепят, като са по малко.

# 29
  • Мнения: 166
Едва ли при наднормено тегло калорийния прием е 1800/2000 калории, смятали ли сте в дните, в които не се ограничавате, реално колко калории докарвате?
800кл е малко дори за ден, камо ли за месец.
На ден само за поддържането на дейността на тялото горите около 1300/1400/1500, според зависи от метаболизма, годините...
Задължително при друг специалист.
Едит: Проветете термина "хомеостаза", като казвам дейност на тялото, нямам предвид движение,  активност. В покой се горят калории.

Последна редакция: пн, 28 ное 2022, 12:41 от blackwolfie

Общи условия

Активация на акаунт