Клиника Афродита - доволни настоящи и бъдещи майки (5)

  • 43 945
  • 746
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 473
Докторът е прекрасен,наистина❤️
От първи преглед усетих,че е моят доктор!идвам от Токуда,Щерев,Надежда...имам едня единственя стимулация,доста замразени от нея и само трансферирам.
Два трансфера в надежда-никаква имплантация.Започнах да се съмнявам в тях и ме дразнеше чакането и лекярката ми,която ме неглижираше и така започнах да чета къде вече да ида.Бях изумена от статистиката и коментарите за високята му успеваемост от първи опит?!?
Недоверчиво пристъпих към трансфер с него(без нова стимулация,възползвахме се от преместените налични ембриони)и ура!бременност от първи опит при него!
За жялост,в 7ма седмица спря сърдечния ритъм на моята снежинка и се наложи аборт,но дъм страшно спокойна и обнадеждена.Чякям с нетърпение 2ри цикъл след абортя и типам за втори трансфер при него😀
Каквото ми е казал или посъветвал,а аз доста чета и му се бъркам😶😶,се е случило!След аборта бях обезсърчена,отчаяна,но той ми сподели,че следващия път ще успеем...вярвам му!
ПС извинете за правописните грешки,доста е трудно с дъълъг маникюр и тъч скрийн.опитах да редактирам грешките,но правя други и реших че няма смисъл🤭🤭)

# 226
  • Мнения: 211
Съжалявам за случилото Ви се!
А какво по-различно направи спрямо предишните Ви трансфери, за да има имплантация?

Докторът е прекрасен,наистина❤️
От първи преглед усетих,че е моят доктор!идвам от Токуда,Щерев,Надежда...имам едня единственя стимулация,доста замразени от нея и само трансферирам.
Два трансфера в надежда-никаква имплантация.Започнах да се съмнявам в тях и ме дразнеше чакането и лекярката ми,която ме неглижираше и така започнах да чета къде вече да ида.Бях изумена от статистиката и коментарите за високята му успеваемост от първи опит?!?
Недоверчиво пристъпих към трансфер с него(без нова стимулация,възползвахме се от преместените налични ембриони)и ура!бременност от първи опит при него!
За жялост,в 7ма седмица спря сърдечния ритъм на моята снежинка и се наложи аборт,но дъм страшно спокойна и обнадеждена.Чякям с нетърпение 2ри цикъл след абортя и типам за втори трансфер при него😀
Каквото ми е казал или посъветвал,а аз доста чета и му се бъркам😶😶,се е случило!След аборта бях обезсърчена,отчаяна,но той ми сподели,че следващия път ще успеем...вярвам му!
ПС извинете за правописните грешки,доста е трудно с дъълъг маникюр и тъч скрийн.опитах да редактирам грешките,но правя други и реших че няма смисъл🤭🤭)

# 227
  • Мнения: 473
На пръв поглед нищо.Бях на лека поддържаща терапия-прогестерон и фраксипарин. Излишно е да споменавам,че при предишните ми трансфери приемах по около 12 вида медикаменти🤔
Според мен,всичко идва от правилното таймиране.аз съм с поликистоза и липса на овулация.Според размера на лигавицата и стойностите на хормоните прецени кога да трансферираме.Явно е изчислил правилния момент за моя организъм!Докато на другите места ме стимулираха с медикаменти,изчяквахме пукването на фоликулите и тогава правехме трансфер.За щястие,явно неговия метод е по-успешен.което ме радва-не само положителния резултат,но и липсата на ненужни стимулации,изчерпване на резерва и не на последно място неразположението и последиците от излишни медикаменти!

# 228
  • София
  • Мнения: 1 358
Аз също забелязвам малкото лекарства които използва.
В предишната ми клиника и мен без нужда ме тъпчеха с какво ли не...
А да не ви казвам единият път преди започване на стимулация какво ме направиха...

# 229
  • Мнения: 107
Здравейте, днес бях при д-р Станулов и стартирахме процедура по дълъг протокол. Биха ми декапептила в клиниката и ми дадоха останалите инжекции да си ги слагам вкъщи до идването на цикъла. Каза  да му се обадя на първи ден. Всичко до тук добре. Чувала съм за странични ефекти и знам че при всеки е различно, но отпреди час започна ужасно сърцебиене, ставах, раздвижвах се, къпах се и мислех, че ще отмине, но не. На моменти намалява и в следващия момент пак. А съм само на първата инжекция. Да си призная малко се притесних, а до 20 тата. Има ли някоя от вас, която е била в подобно състояние? И какво бихте ме посъветвали! Така исках този път да не мисля и да съм спокойна….но как?

# 230
  • Мнения: 675
И аз бях на същия протокол. Никакви странични ефекти не съм имала, но на мен като цяло много добре ми понасяха стимулациите. Всяко тяло е различно. На ваше място веднага бих се свързала с док. Може и да не е от него, но той трябва да знае.
 Желая ви успех!

# 231
  • Мнения: 473
Не съм била по дълъг протокол и не зная за кои точно инжекции говорите,но от стимулиращите препарати и аз съм същата.Имам чувството,че стимулират целия ми организъм-хиперактивност,сърцебиене,тревожност.

# 232
  • Мнения: 712
Alena ley, декапептил потиска функцията на хипофизата и това може да повлияе на функцията на щитовидната жлеза. Сърцебиенето може да е причинено от това. Може би е добре да се консултирате с ендокринолог. Но преди това говорете първо с доктора, той ще Ви каже най-добре.

# 233
  • Мнения: 306
Ще ми се пръсне сърцето от притеснение.
Колко време след пункция Ви се обадиха какво се случва?
И само едно ли е обаждането? Може ли след първото ние да се обадим, за да разберем как се движат нещата?

# 234
  • Мнения: 95
На другия ден след пункцията ми се обадиха, някъде около обяд. Звънят 1 път по принцип, но аз питах може ли да звънна пак и нямаше проблем.

# 235
  • София
  • Мнения: 11 708
Още при пункция докторът казва колко са яйцеклетките май и колко са зрели ми казаха, ако не се лъжа, на следващия ден ми се обади ембриологът и ми каза колко са се оплодили и го помолих да ми звъннат и на трети ден, за да знам как се развиват. Традиционно звънят на пети ден, но при по-тежки случаи е важно да се знае и на трети. Ако не стане от първи опит, да се има информация за следващ. В Афродита май е рядкост, но в други клиники редовно връщат и на трети ден, ако не оцеляват до пети.

# 236
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 250
Аз съм в Токуда и нас ни се обаждаха в деня след пункцията-да кажат колко са се оплодили, на трети - да кажат как се развиват, на четвърти - за да уточним трансфер, замразяване, на пети ден също, на 6ти ден ако някое изостава и го изчакваме....

# 237
  • София
  • Мнения: 1 358
На мен ми се обадиха 1 път деня след пункцията,  и това беше. На трансфера разбрах колко са оцелели и колко ще замразят.

# 238
  • Мнения: 1 519
Lemon, потвърждавам, че звънят в деня след пункцията, за да кажат колко са се оплодили. Когато ти звънне ембриологът (той е много добър, опитен, но и мил), извини му се, кажи, че ти е много притеснено и че ще се обадиш пак на трети ден, за да пишат как се движат. Той ще ти вдигне телефона, просто понякога не може от първи път. Аз лично си запазих номера му след първото позвъняване и после го питах разни неща - в случая имам замразени ембриони при тях и го питах какво качество са....
Иначе още в деня на пункцията се знае колко са извадени яйцеклетки, но не е ясно още колко са оплодени. Стискам ти палци!

# 239
  • Мнения: 306
Страхотни сте ! Благодаря ! Flowers Hibiscus
Да, докторът каза колко са извадили още след пункцията.
Преди час ми се обади и ембриологът, изключително мил, човечен и разбран ми се стори по телефона.
Разбрахме се, че няма за какво да му звъня и би ми се обадил, ако няма какво да се трансферира, така че искрено се надявам да не се чуваме, а да се видим в денят на трансфера!

Благодаря за палците, стискам за всяка от нас, защото не е лека борбата ! Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт