Нашите сладки ЮЛЧЕТА 2021 - тема 2

  • 4 887
  • 139
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 93
Пожелавам на теб и на всички успех! И аз се надявам да го приемат, защото не знам как ще смогна.

# 106
  • Мнения: 231
Явно навлизаме в терибъл ту 😁 и при нас е същото от доста време вече. Постоянно се реве за нещо. Ядосва се. Хвърля. Разхвърля. Не слуша. И най-големия проблем имам с храненето. Не мога да се оправя. По два часа го гоня с лъжицата. Преди си хапваше всичко до последната лъжица, постоянно ядеше хляб и гледаше в нашите чинии. Сега нищо подобно. Нищо не иска и го лъжа със сирене и кашкавал в храната, за да хапне. А хапне ли вдигам купон до небето 😥 иначе на яслена група в градината го пускам от септември. Започвам вече да се замислям дали да не е и по-рано. Стопява ми лагерите Grinning

# 107
  • Мнения: 274
При нас е същото... рев, тръшкане и пищене за всяко нещо, което не му хареса. Много ме изморява. Ще кандидатстваме за яслена група. Мисля си, че ще го приемат и ми е много притеснено. Казаха, че при тях няма срок на адаптация и ходене по 2 часа в началото.. Водиш го първия ден сутринта и си го вземаш вечерта. Направо ми се реве като си помисля какво е в главата на едно дете, което до сега е прекарвало почти цялото си време с майка си и изведнъж се озовава на непознато място с непознати хора за неизвестен период от време... 🥺 Да не говорим, че той не говори много, не ходи на гърне, не яде сам..

# 108
  • Мнения: 1 125
Спокойно, на всичко от изброените накрая неща ще го научат в градината. Може да е малко шок първите няколко дни, но децата обичат деца, после няма да иска да се прибира вкъщи. Нито гладно ще го оставят, нито напишкано, те са педагози, знаят какво искат децата. Моята Ина говори много, но е много инатлива, нон-стоп иска нещо и ако не го получи до две секунди започва да плаче с една физиономия, сякаш страшна мъка изпитва. Жал да ти е да я гледаш. Миналият ден повтаря "шлекааааа, шлека, шлекааааа", пищи и реве, вдигнах я, викам спокойно покажи ми какво искаш, не те разбирам. То се оказа "солетка".

# 109
  • Мнения: 105
Ще кандидатствам сега във Варна на 2.05 отваря системата и ще чакам. Сърцето ми се свива като се замисля, че няма да сме скачени съдове ден и нощ. И при нас е голяма драма тръшкане рев, опитвам се да се владея, но все по често крещя и после толкова ми е гузно. Казвам си пък нали някак трябва да ги вкарваме в пътя тези деца, много против съм високия тон или шамарите, но вече често не се владея слава богу само с тона ръцете още си ги въздържам. Всичко си разбират и често предизвикват за да видят реакцията, едни малки робовладелци са 😅

# 110
  • Мнения: 93
Ами моето от събота насам спря да ме тегли така, както ви обясних. Надявам се да забрави за това и вече да се разхождаме наистина 😀 Явно трябваше да ви се оплача, за да стане чудото 😀😀😀
 Сега новата мания е да взима ключовете от вкъщи и да "отключва" и " заключва" вратите. Вземат ли му се става страшно просто. А относно тръгването на ясла, силно се надявам да го приемат и да тръгне и да общува с дечица, защото около нас няма много дечица. За майчето, което се притеснява, че детенцето е още с памперс и не се храни самичко- моето е по същия начин, но дори и ненаучени да ги пратим, то те ги учат на гърне, а относно храненето съм чувала че учителките предпочитат те да ги хранят. Всичко ще е наред! 🙂

# 111
  • Мнения: 231
Hands Hand хеей, как сте ?
Тръгнаха ли децата на градина ?
На моето днес му беше първия ден и ми звъннаха в 12 да го взема, че много плаче.
Четем книжки, обяснявам, взимаме братовчед му от същата градина… как да му помогна да свикне по-лесно ?
От сутринта плаче и заспа в 15:00 часа… и на сън дори плаче.

# 112
  • Мнения: 1 125
Няма ли период на адаптация? В тази ясла, в която е приета дъщеря ми (в септемврийските групи) първо стоят по 1ч, после - по 2, после до обед и чак на втората седмица се правят опити да спи в яслата.

# 113
  • Мнения: 1 073
Здравейтеее,
Надявам се всички да сте добре и да не сте луднали много от прекрасния период около и след 2 годишна възраст. 🤣 При нас е диктатура от страна на малката, няма дреха, храна, лъжица, която да се използва ако не е одобрена преди това от шефа.
За градината, малката ходи от както е на година и 3 месеца, имаше си половин месец адаптация, в която ходеше за по 2 последователни дни по час, два после половин ден, после пък увеличихме дните и така докато не почнеше да ми се сърди, че я взимам. Гледката пред градината беше все едно учителката е майката, а аз гадната леличка, която иска да я вземе. Та, нормална е тази реакция. Трябва им време да осъзнаят тази промяна и е толкова хубаво после ❤ ако детето ходи с кеф, а ти имаш свободата да не си 24/7 с детето, връща се човекът в теб.
П.П.: честито за всички нови попълнения в групата, братчета и сестрички, браво за смелостта да имате породени деца, силни сте 😛.

# 114
  • Мнения: 1 035
Аз приключих с ясли/градини, не става работата. 24/7 съм с детето, не просто не издържам психически, а вече тотално полудях, мисля че съм луда- има моменти, в които треперя от нерви, но запазвам самообладание пред детето. Няма изгледи и да работя, просто не можем на я оставим никъде, при никого. Изпада в истерия, тръшка се, дере се, хапе, рита.. Ние ли се провалихме, детето ли ни е взело най-лошото... Съдба, ще търпим...

# 115
  • Мнения: 1 073
Несериозна, ако си от София пиши ми да ти препоръчам едно местенце ❤ сила за теб. Много е тежко това, психически е адски изтощаващо Sad

# 116
  • Мнения: 1 035
От София съм, но живеем в Стара Загора. Да, изтощаващо е. Отделно и родителите ми вечно знаят най-добре, та и от тях съвети търпя. Пък лятото отидохме на море заедно, за 1 час не гледаха детето, а си гледаха кефа, иначе са най-най. Толкова ме е яд...

# 117
  • Мнения: 231
В нашата градина предпочитат от началото да остава там да спи и след това да го взимам. Първия ден ми звъннаха в 12. Следващите три дни беше заспал и го взимах направо в 3 като го събудят. Иначе вечер едваа издържа до 9:30 и ляга. А преди си лягаше в 12 Close
Започва да посвиква. Казаха, че за 5 дни там е супер. Щом е започнал и да яде. Иначе така плаче като го оставям, че днес вече няма глас изобщо… Вчера сутринта докато го подавах на учителката я изрита в корема и ми стана супер неудобно, и тя казва оо, спокойно, свикнали сме Grinning
Иначе Несериозна, моето е същото. Голям инат, само реве и се тръшка, вечер глед градина е ужасен. По 3 часа реве докато накрая заспи. Много е изнервен, стресиран и уморен от тази градина. Но от друга страна си играе по-спокойно, казва много нови думи от там, говори ми за другите деца..У нас си беше свикнал да си спи до 17:00 часа и да си прави каквото си иска. Там няма кой да го остави. И по-добре. Пробвай да го пускаш на градина месец-два-три колкото време му трябва и ще свикне. Големи са вече и са големи манипулатори.

# 118
  • Мнения: 1 035
След последният ми опит едва не си глътна езика, от рев. Когато реве, като магаре започва да дърпа навътре и нямам сили, страх ме е, няма да мога да го преживея. Реве, пищи, скубе се, започва да хълца някак си навътре чак посинява, още няма 2г, а вече ни командва.. не ми се мисли на 16,17г 😅🤣🤐 Ще ни трепе...🤣

# 119
  • Мнения: 93
Моето дете не се класира за държавна градина, но от септември все пак ще посещава частна такава. Не съм наясно там как стоят нещата с адаптацията, предполагам няма да е нещо по-различно от другите детски заведения. Надявам се да мине плавно адаптацията, въпреки че от малък като чуе друго дете да плаче изпада и той в истерия, не искам да си представям какво ще бъде ако още 10-15 дечица плачат, сигурно ще се побърка и ми се къса сърцето при тази мисъл. От гледна точка на гледане от друг възрастен няма проблем, закача се, комуникира с хората по негов си бебешки начин и не се притеснявам толкова.

Общи условия

Активация на акаунт