Нашите сладки ЮЛЧЕТА 2021 - тема 2

  • 4 816
  • 139
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 93
Изобщо не съм съгласна, че е рано за логопед и, че е нормално дете на 4-5 да проговори! Това е много неправилно! По принцип на 2 да не говори особено много не е притеснително, ноооо и не е излишно да се направи една консултация. Децата първо трупат пасивен речник и често проговарят внезапно, но все пак.
За гигантската регресия към 2 години… то си е   Терористичен период.
Момичета, аз пък да кажа, на връх втория рожден ден на моята маймунка разбрахме, че съм бременна 👀 на всички майки тук, които са вече с второ дете с малка разлика бих казала, машини сте! Чувствам се като пребит слон страдащ от непрестанна морска болест 😒. Знам, че е период, амаааа, стискам палци всичко все пак да е наред, че и ни изненада.
Поздрави от повръщащата аз 😂
П.П.: Несериозна ако си от София ми пиши да ти дам контакт на слухово-речев рехабилитатор, моето дете ходи при нея.

Честита радост!

# 136
  • Мнения: 271
Лилло, честито!

И аз подкрепям винаги консултации и помощ за всеки случай. И сина ми не говори много, ако бях в БГ със сигурност щях да се консултирам по мое желание. Чета и темата за трудно проговаряне и се уча от съветите. Да, много от децата проговарят внезапно и късно, но не виждам защо трябва да се чака, ако процеса може да се подпомогне.

Същото и с консултанта по сън, не пречи да се опита. В крайна сметка, ако не проработи нищо не се губи, освен пари, но плюсовете може да се повече.

# 137
  • Мнения: 182
Лилло, честита радост!
Лекичка бременност с приказно бебче!

Няма да ти  е лесно, но ще бъде страхотно!
Много добър изказ имаш,  а и отговорите, които публикуваш са много значими и винаги точни!
Весело лято

# 138
  • Мнения: 1 033
Честито, вие сте герои! Мен страшно много ме е страх от това, какво остава за второ?🤣 Понякога, като и чуя гласчето в 02-03ч през ноща, тръпки ме побиват.

# 139
  • Мнения: 1 122
Честито Лилло, до термин малкото ще е станало достатъчно голямо, че да разбира повече и да е, ако не в голяма помощ, то поне няма да е толкова буйно, колкото сигурно е в този период.
Ние сме на почивка на Рупите и ресторантът ни е до басейна. Познайте как вечеряме?! Редуваме се с моя мъж да я разхождаме да не цопне във водата и непрекъснато слушаме "Аде, 'дата, Аде, 'дата, малка липка аз". Не можем да я оставим нито за секунда без надзор от половин метър дистанция. Да е здравичка, но е много палава. Аз много искам второ, но септември се връщам на работа и ще трябва да поработя около година преди да започнем опити, за да мога да взема редовното майчинство. Ние сме нормални работещи хора, не сме бизнесмени и парите са ни важни много.

Общи условия

Активация на акаунт