Нашите сладки ЮЛЧЕТА 2021 - тема 2

  • 4 897
  • 139
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 105
Здравейте, момичета. Към тези чиито деца вече са на ясла, какво давате за имунитет? Попитах педиатърката отговора беше " все тая", което не ме и изненада изписа ми Резиста кидс, но ми се искаше да започна нещо преди да тръгне на ясла. До сега си боледува често от хрема и няколко пъти гърло не винаги придружени с температура. Но тези сополи са си често и отива по 2 седмици и отгоре. Та не искам да си представям колко ще посещава ясла и колко ще е вкъщи, а и двамата с баща му сме работещи( аз още в майчинство), но разболее ли се няма да има на кого да разчитаме да го гледа.

# 121
  • Мнения: 1 073
Аз давам биозин кидс, то е едно много вкусно сиропче. От както започнах да давам  боледуванията спряха, нооооооо по принцип не е много хубаво да се дава дълго време, може да започнете месец преди яслата.

# 122
  • Мнения: 105
Аз давам биозин кидс, то е едно много вкусно сиропче. От както започнах да давам  боледуванията спряха, нооооооо по принцип не е много хубаво да се дава дълго време, може да започнете месец преди яслата.
Давала съм когато е болен. По някаква схема ли го давате. За Резиста ми каза 2 месеца давам 1 почивка, не съм много сигурна, но мисля 2 пъти по 5мл.

# 123
  • Мнения: 290
Аз давам Самбукол. Наблюдавам, че кара и по-леко всичко от него. Избягвам да давам през цялото време, на почивки го давам.

Сега почнах и рибено масло, подходящо от 1 год възраст.

# 124
  • Мнения: 337
Рожденните дни наближават, да са ни здрави дечицата. Бързо минаха тези две годинки, поне за мен. Ако има мами от Бургас, ще се радвам на препоръки за аниматори и сладкарница където могат да ми изработят торта по мой модел и да не е Захаро

# 125
  • Мнения: 1 035
Здравейте, момичета. Ето днес и нашата госпожица става на 2г, а безсънието и умората продължават, също така не говори. Препоръчайте ми консултант по сън и логопед, вече съм на ръба и не издържам, а имам спекулация, че плаче, мрънка, тръшка се и не спи поради тази причина, че не може да говори и да каже какво иска.

# 126
  • Мнения: 93
Здравейте, момичета. Ето днес и нашата госпожица става на 2г, а безсънието и умората продължават, също така не говори. Препоръчайте ми консултант по сън и логопед, вече съм на ръба и не издържам, а имам спекулация, че плаче, мрънка, тръшка се и не спи поради тази причина, че не може да говори и да каже какво иска.

Да ти е жива и здрава! Казва ли някакви думички или изобщо не говори?

# 127
  • Мнения: 1 125
И моята малка кукла днес става на 2! Тя много говори, но това не пречи да мрънка и да се тръшка постоянно. За мен е рано на две години да търсите логопед. Децата последните години проговарят доста късно. Знам за случаи на 4-5 години започват да говорят. При нас ранното проговаряне го отдавам на това, че първата година живеехме в къщата на нашите, а там е голям калабълък и всеки се занимаваше с нея. Иначе и детски ѝ пускам, и я оставям и сама да си играе, вече съм сама, няма кой да ми върши работата и не мога да бъда активно ангажирана само с нея на 100%.

Да са ни здравички! Това пожелавам! Heart

# 128
  • Мнения: 1 035
Казва само тати, ам ам, уа за вода, ка за топка и миби за бибата.

# 129
  • Мнения: 93
Казва само тати, ам ам, уа за вода, ка за топка и миби за бибата.

Моето дете е по същия начин, не мисля че има нещо притеснително. Аз мисля да пробвам отново с четене на книжки, въпреки че ги дърпа от мен и има вече няколко пострадали страници. Ще проговорят, скоро ще ни се иска да млъкнат за малко поне 😆😆🤣

# 130
  • Мнения: 80
Консултацията с логопед би била полезна за вас , за да ви кажат как да развивате детето. Не е излишно според мен.
Дъщеря ми говори много, но точно с говоренето започна налагането за всичко. Започна да повтаря всичко каквото чуе и напоследък постоянно ми казва " не, марш" , което много ме ядосва.

Но вече са големи, не са бебета. Няма памперси , няма биберони, не се гушка така както преди😀

# 131
  • Мнения: 1 035
При нас е ад, иска да я разнасяме, като новородено 🤣. Вечер не спи и това е, мисля да не е объркала деня с ноща, но дали на тази възраст е възможно. Вечер се буди, ако изобщо заспи в 00:00-01:00 и ляга в 07:30. После спим до 16ч, няма как да я будя, просто защото и аз немога да се събудя. Вече съм толкова уморена, че просто съм се пуснала по течениено и не ми пука за нищо

# 132
  • Мнения: 80
С този режим въобще не знам как се оправяте.
Теоретично как се започва ясла , работа и такива неща като се спи до 16ч следобед.

# 133
  • Мнения: 1 035
С работа поне нямам проблем, инфлуенсър съм, но се чувстваме, като парцали. От 2 дни я будим в 9ч, на обяд спи от 13:00 до 14-14:30, вечер ляга в 22ч и в 00:00 е укокорена. Айде пак до 07:30. Направо е ужас, не знам къде толкова сбъркахме... Отделно и носенето на 15кг. Живеем ден за ден, вече дори не помня от кога не сме яли готвено, готви се набързо само за нея, за нас нямаме сили.

# 134
  • Мнения: 1 073
Изобщо не съм съгласна, че е рано за логопед и, че е нормално дете на 4-5 да проговори! Това е много неправилно! По принцип на 2 да не говори особено много не е притеснително, ноооо и не е излишно да се направи една консултация. Децата първо трупат пасивен речник и често проговарят внезапно, но все пак.
За гигантската регресия към 2 години… то си е   Терористичен период.
Момичета, аз пък да кажа, на връх втория рожден ден на моята маймунка разбрахме, че съм бременна 👀 на всички майки тук, които са вече с второ дете с малка разлика бих казала, машини сте! Чувствам се като пребит слон страдащ от непрестанна морска болест 😒. Знам, че е период, амаааа, стискам палци всичко все пак да е наред, че и ни изненада.
Поздрави от повръщащата аз 😂
П.П.: Несериозна ако си от София ми пиши да ти дам контакт на слухово-речев рехабилитатор, моето дете ходи при нея.

Общи условия

Активация на акаунт