За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 25 653
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 21 731
magicjo ти е писал/а вече.  Само не разбрах като имаш много, ще ги готвиш ли всичките. Ако ти остават и са охладени може да  ги замразиш.
Ще ми трябват само две, а в тарелката май са повечко, така че ще замразя останалото, благодаря! Колко време може да стои замразено? Иначе, ето това мисля да готвя:
https://www.youtube.com/watch?v=7wMNpkQDw3c&list=LL&index=1

П.П. Когато кажат, "да се пече на еди колко си градуса", това значи ли, че предварително трябва да загрея фурната и как да разбера колко време да я загрявам?
До  месец- месец и половина гледам да съм използвала замразено месо. Може поотделно да замразиш парчетата и да ползваш колкото ти трябва после.
Моята фурна загрява за 13ина минути, има си сигнал, че е достигнала зададената Т.  Така че 10--15мин. имай предвид за загряване. Обичайно фурната се загрява предварително.  Например включвам я и докато загрява подготвям каквото ще пека.

# 61
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Ах, Марчеваааа 😍 Направо го помирисах тоя крем карамел! Ама няма да го правя, защото категорично съм убедена, че няма сила на света, дето да ме държи далеч от готовия два дни да стои в хладилника 😂

Последна редакция: ср, 16 ное 2022, 18:35 от snow_angel

# 62
  • София
  • Мнения: 11 749
Ах, Марчеваааа 😍 Направо го помирисах тоя крем карамел! Ама няма да го правя, защото категорично съм убедена, че няма сила на света, дето да ме държи далеч от готовия ден два дни да стои в хладилника 😂
ААаа, благодаря snow... ама знаеш ли колко е хубав, чуден, а е и много проЗта работа. Давай не се помайвай, сега трябва да трупнем по някое кило, `щото вече  е зима, да се топлим Smile

# 63
  • Мнения: 6 940
................................
П.П. Когато кажат, "да се пече на еди колко си градуса", това значи ли, че предварително трябва да загрея фурната и как да разбера колко време да я загрявам?
Зависи от фурната. Вече всички имат термометър или индикатор за температурата. Включваш на горен и долен реотан, следиш кога ще достигне исканите градуси и слагаш ястието, което си подготвила през това време.
Някои фурни имат опция за бързо нагряване. Моята за 3-4 мин. вдига 200 С, ако я ползвам. В този случай си подготвям всичко и тогава я включвам.

# 64
  • Мнения: 3 841
Тайната е бавно печене и водата да не завира.
На 180  ? Пак завира… Колко време трябва да се пече, май много го оставям… Чакам да хване загар отгоре.

# 65
  • под тепетата
  • Мнения: 9 502
Много е 180. Пробвай на 150, макар че зависи от фурната. Ако видиш, че завира водата, слагай ледчета и намали още температурата.

# 66
  • София
  • Мнения: 11 749
Тайната е бавно печене и водата да не завира.
На 180  ? Пак завира… Колко време трябва да се пече, май много го оставям… Чакам да хване загар отгоре.
Този снимка, която пуснах е за класически френски крем карамел. а ли обърнала внимание си е твой въпрос, дали си прочела как се пече, колко време се пече, на какви градуси се пече,....ами да беше го прочела, там съм обяснила всичко, пече се на водна баня - това е ясно но цитат: "Подреждат се в тавичка и се пече на водна баня, като се налива вряща вода един пръст под нивото на формите." Няма ледове, няма студена вода, няма и  нов цитат: "Пече се на 160 градуса точно за 40 минути." - нито повече, нито по-малко, вади се веднага и т.н.
Това е рецептата на един от най-добрите френско - италиански MasterChef, по настоящем живее в Сидни - Австралия и показва разкошни, елегантни и лесни рецепти, за такива като нас, които се опитваме да готвим. Чети, ако и е интересно - https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/11/blog-post_221.html

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 26 645
Никога не съм слагала вряща вода в тавичката за крем карамела..,а и в рецепти не съм чела такова изискване 🤔

# 68
  • Мнения: 3 841
Прочетох я рецептата! Направи ми впечатлеие, че има цели яйца+жълтъци, аз слагам цели яйца само…
Ще я пробвам и ще пиша!
Много благодаря!

# 69
  • София
  • Мнения: 11 749
Никога не съм слагала вряща вода в тавичката за крем карамела..,а и в рецепти не съм чела такова изискване 🤔
Не се шегувам и не пиша измислици и документирам веднага
https://recipe30.com/creme-caramel.html/
и
Classic French Creme Caramel Recipe
One of the finest and best desserts in the world and yet so easy to make.
A creme caramel is a delicate baked custard dessert topped with runny caramel sauce.
За огромно съжаление, колкото и пъти да го приготвям не успях така хубаво да го докарам, ами той затова е MasterChef

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 21 731
Добре съм си аз, като харесваме с шупли да е крем карамела.
Иначе eleaa ще трябва да пробва и да си намери своя начин, понеже се вижда, че не е един. Simple Smile

# 71
  • Русе
  • Мнения: 5 278
Скрит текст:
Прочетох я рецептата! Направи ми впечатлеие, че има цели яйца+жълтъци, аз слагам цели яйца само…
Ще я пробвам и ще пиша!
Много благодаря!

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/8.html

# 72
  • Мнения: 9 620
magicjo ти е писал/а вече.  Само не разбрах като имаш много, ще ги готвиш ли всичките. Ако ти остават и са охладени може да  ги замразиш.
Ще ми трябват само две, а в тарелката май са повечко, така че ще замразя останалото, благодаря! Колко време може да стои замразено?

много. до година спокойно си стои месото, но едва ли ще го държиш толкова. проблемът по-скоро е, че вероятно вече поне веднъж е замразявано и размразявано това месо.

# 73
  • Мнения: 275
Добро утро група
Искам да попитам, т.к за първи път ще правя торта Гараш. Крема, които ще правя е заквасена сметана и разтопен шоколад. Този шоколад дали е подходящ и слага ли се пудра захар? Благодаря предварително

# 74
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Класически ганаш е с течна сметана (не заквасена) и шоколад, без добавена захар. Този крем от шоколад и заквасена сметана е друг, но според мен не би трябвало да има нужда от захар. Зависи и от пропорцията де.

Общи условия

Активация на акаунт