Поведение на разведени родители

  • 20 785
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 115
Нормално. Защо да демонстрират на снимка нещо, което иначе го няма вече?

# 61
  • Мнения: 937
Не разбирам какъв е изобщо проблемът? И двете неща са допустими и снимка само на тримата или пък по отделно. Все едно колегите ако се снимат заедно, означава че са заедно, заедно ли? Не разбирам. Според мен по приемливо е да имат обща снимка.
П.С. Кажете къде работите, и аз искам да имам свободно време да се занимавам с измислени проблеми.

# 62
  • Мнения: 6 790
Не е абитуриентски бал, връчване на диплома за завършено висше образование е събитието.
Момичето е на 23, не познавам родителите. Знам, че са се развели преди около 20 години и няма кой знае какво напрежение в отношенията. То и самият факт, че са били всички там говори за това.
Ако имаше снимка само с майката или само с бащата сигурно нямаше да ми направи впечатление, че на всички снимки са родителите отделно и задължително  настоящите партньори.

Когато пусках темата знаех, че ще има критики каква съм....
Благодаря на тези, които взеха участие без да критикуват. Май всъщност и на другите благодаря.

# 63
  • Мнения: 3 251
Черна станция, твоите съвети са напълно излишни. Разведените родители са хора като всички останали и това, че на теб ти се привижда сектантско поведение някъде си не ги вълнува.

Ако не те вълнуваше нещо нямаше да скачаш като ужилена Wink Може би все пак изпитваш някаква гузност и затова се засягаш. Иначе е вярно, че не е моя работа кой как се снима, обаче с цялото ми уважение тук е форум и някой друг, а не аз, е пуснал темата. И никъде не е казано, че в темата може да пишат само разведени в лоши отношения с бившия си. Не съм тръгнала аз да пускам тема в която да съветвам хората как да живеят, но в пусната тема мога да си изкажа мнението. Още повече пред мен имам снимка на моето дете, нахилено до ушите, защото е снимано между нас двамата с баща му и с шапката, тогата и дипломата в ръце.
Щастливо дете.

# 64
  • София
  • Мнения: 13 478
Още повече. След уточненията е съвсем разбираемо. Момичето е на 23 и през последните 20 г. винаги родителите са били отделени един от друг. Та тя дори няма спомени с двамата заедно.
Няма да се изненадам ако се окаже, че новите семейства на родителите са с над 10 г. давност.
Племенницата ми е на 30, родителите й са разведени от 28 г. Тя няма спомен родителите й да са били заедно, но пък за нея майка й винаги е била с втория й баща. Беше на 3, когато сестра ми се запозна със съпруга си.
Представям си я да поиска обща снимка с майка си и баща си.

# 65
  • Мнения: 18 333
По други теми чета все как нямало проблем да се ражда от донор и детето да няма въобще баща, тук каква травма за детето, че двамата налични и присъстващи на събитието родители не са се снимали заедно.

# 66
  • Мнения: 17 409
Нали? Голяма пропаганда мамите да се освободят от безполезни татковци, пък сега - ами общата снимка?!
😂

Последна редакция: вт, 15 ное 2022, 20:25 от Дренка

# 67
  • Мнения: 3 251
Еее хайде стига.
Всички сме различни, живяли различно и с различни представи.
Поне тук разводът е бил доста преди дипломирането.
Семейството на моя близсе разпадна точно преди бала на детето. Ей така от нищото, шок и два лагера на баби, които решили да изпратят детето. На съучениците на детето пък /явно си е някаква местна традиция, без да са цигани/ цялата рода заедно.
После се оказа, че и двамата родители са имали причина за развод.  От тези причини с име презиме и фамилия. Просто можеха да изчакат още десет дни. Лицемерие? Може би, но не беше  много празнично.

# 68
  • Мнения: 7 421
Наистина няма значение дали има общи снимки или не. Но има родители, макар и разведени, които се разбират. Но аз никога не съм гледала какво съм дала аз и какво не е дал той. Ще съм му винаги благодарна, че заедно имаме това дете.

# 69
  • Мнения: 18 333
Защо е това равенство между "се разбират" и "искат да се снимат заедно без новите си партньори", наистина не разбирам. И как ги искате на снимката - прегърнати или хванати под ръка?

# 70
  • Мнения: 2 601
Защо е това равенство между "се разбират" и "искат да се снимат заедно без новите си партньори", наистина не разбирам. И как ги искате на снимката - прегърнати или хванати под ръка?
Не. Просто снимка. След време детето ще оцени.
На сватбата на сина от първия брак на мъжа ми аз сама предложих да се снимат и  само те - родители, син и снаха. С удоволствие го направих.
На сина им му стана приятно.

# 71
  • Мнения: 6 790
Защо е това равенство между "се разбират" и "искат да се снимат заедно без новите си партньори", наистина не разбирам. И как ги искате на снимката - прегърнати или хванати под ръка?

Защо пък прегърнати? Не може ли детето по средата и от едната страна майката, а от другата бащата? Без новите партньори задължително на всяка снимка....

# 72
  • Мнения: 18 740
Може, ама невинаги се случва Simple Smile

# 73
  • Мнения: 17 409
Dincho, по какъв начин те засягат снимките с нови партньори, та пишеш от името на “потърпевши”, без да си пряк участник/страна?

Последна редакция: вт, 15 ное 2022, 21:06 от Дренка

# 74
  • Мнения: 6 790
Дренка, цензура ли се явяваш? Нещо ми е направило впечатление, пиша си...
Какъв ти е проблемът? Като искаш пусни си тема с какво те дразня.

Общи условия

Активация на акаунт