Поведение на разведени родители

  • 20 861
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 732
След като детето се съобразява и приема на личния си празник новите партньори на родителите си, те също могат да направят компромис и да се снимат тримата. За какво му е снимка с чужди хора? В крайна сметка това е празник по-скоро на тримата, а другите са +1. Колкото и да им е неприятно на новите партньори, двамата родители винаги ще бъдат свързани чрез децата им. В повечето случаи партньорите се цупят, ама на пръсти се броят поводите- абитуриентски бал, абсолвентски бал и сватба. Пак казвам, като дете на разделени родители, на всеки един повод ми е било много важно да се снимам с родителите ми. Много съм сантиментална, и дори да знам, че ние вече не сме едно семейство, те за мен винаги си остават родители.
Особено и при развод на по-късен етап, когато детето вече е голямо, и създаване на нови семейства, когато новите партньори не са отглеждали детето, няма какво да се цупят много. Това са все поводи на "бившото семейство", в което новите партньори са просто +1.

# 76
  • Мнения: 3 251
Децата искат да валидират кои са чрез произхода си, новите половинки искат да се валидират като сериозни такива.
Добре, но нека всеки на подходящото време и място.

# 77
  • Мнения: 18 929
Ако родителите имат желание, ще го направят сами и с радост. Ако случайно не искат? Аз в името на желанието на 19+ годишно дете не бих направила конкретно това, защото  не ми се струва от най-голямо жизнено значение.

# 78
  • София
  • Мнения: 35 326
Що да може? Що да не може?
Тяхно си решение, динчовата гага няма да тури тежест.

# 79
  • Мнения: 1 732
Новите половинки могат да се валидират пред партньорите си в тяхното ново семейство, не и на празника на детето. Ако имат наистина сериозни намерения към родителя, ще се съобразят и ще уважат празника на "старото семейство". Това го казвам като дете на разделени родители. А като възрастен тая конфигурация няма да ми хареса, затова и не бих се обвързала с човек, който има деца.
П.С Бианка, всеки знае за себе си. Давам за пример родителите си, които въпреки раздялата им съумяха да запазят приятелски отношения. Т.е Създали са семейство с човек, който дори любовта да си е отишла, да имат уважение един към друг. За мен пък е страшно грозно чак пък такива фасони да се правят. Толкова пък да ти е противен и да нямате грам уважение един към друг, че една снимка да не може да направите с детето си, което сте направили с любов. Пак подчертавам дебело, изключвам случаите, в които раздялата е била грозна.

# 80
  • София
  • Мнения: 35 326
След 20 г и сигурно деца, найш колко ще ми е зор да се валидирам пред бившата hahaha

# 81
  • Мнения: 6 876
Ако родителите имат желание, ще го направят сами и с радост. Ако случайно не искат? Аз в името на желанието на 19+ годишно дете не бих направила конкретно това, защото  не ми се струва от най-голямо жизнено значение.

За теб знам, че никога не би направила нищо, което е в разрез с разбиранията ти за твоето щастие, ако и да е вредно за децата ти. Те ще го преживеят. Уважавам такива категорични хора.

# 82
  • Мнения: 17 414
Детето ми каза - мамо, баща ми иска обща снимка. Баща ми! Не искам да правя компромиси. Направих му кефа де, не ми струваше скъпо.
Аз тема няма да си играя да пускам, щото няма какво да да напиша, на теб посветено, Dincho. Не искаш да разбвреш, че има и друго, освен твоето “правилно”.

# 83
  • Мнения: 18 929
На мен не ми се налага да правя нищо Simple Smile Нито децата, нито баща им напират да се снимаме заедно Simple Smile

# 84
  • Мнения: 1 732
Ако родителите имат желание, ще го направят сами и с радост. Ако случайно не искат? Аз в името на желанието на 19+ годишно дете не бих направила конкретно това, защото  не ми се струва от най-голямо жизнено значение.

За теб знам, че никога не би направила нищо, което е в разрез с разбиранията ти за твоето щастие, ако и да е вредно за децата ти. Те ще го преживеят. Уважавам такива категорични хора.
Аз пък да съм честна, не мога да го разбера. Да е малко дете, което се инати и просто тропа с краче, да не му уважиш желанията. Тук става въпрос за пораснал човек с мисли, чувства и емоции. И това не е кой да е човек, а твоето дете. Ако за детето си не направиш "компромис" на един от най-важният му ден в живота, за кой тогава? За новия мъж ли? И не говоря конкретно само за снимката, забелязала съм, че си много твърда от към компромиси.

# 85
  • Мнения: 18 929
Колко деца са поискали това и им е било отказано? Моите конкретно няма да поискат и аз няма да се сблъскам точно с това.

# 86
  • Мнения: 18 384
Ако родителите смятат някои неща за глупости, вероятно и детето ще ги приема така. То е продукт на тези хора и отгледано с техните разбирания. Тоест не очаквам моето да се затръшка, че иска общи снимки, то просто няма да се сети за такива демонстрации. За мен са демонстрации: "Вижте колко сме културни и цивилизовани, поддържаме добри отношения заради детето, ако не сте забелязали, вижте!" И снимката във фейсбук, разбира се!

# 87
  • Мнения: 41 801
За децата не знам, но се вижда колко радикализирани са повечето разведени спрямо бившите си. Ще каже човек, че някога насила са ги били събрали... Те може би не го виждат (или не искат), но за мен веднага прозира зад написаното едно желание да се отрече миналото, та даже в някаква степен и детето, понеже е част от това минало с бившия. в края на краищата какво толкова - детски глезотии, къде къде по-важно е новият партньор да не си помисли нещо. Ама такъв страх изпитват неуверените хора, ако се замисля.
Но аз съм външен елемент в темата, какво ли знам аз.

# 88
  • София
  • Мнения: 35 326
Тук повечето казахме, че нямаме снимки с родителите си, аз също нямам.
Кой от тримата е бил глупака?

# 89
  • Мнения: 17 414
Е, много ясно. Не се развеждам, за да поддържам отношения, нито да слушам наставленията как да живея след него, демек - без мъж. Режа до дъно, без да преча на отношенията му с децата. Ти какво очакваш? Да си гукаме с бившите, докато сегашните ни партньори седят в небрано лозе? Празни приказки от теоретици много обичам. Избирали сме доброволно, ама туй време е минало.

Общи условия

Активация на акаунт