Какво ще купя отново - 6

  • 92 062
  • 783
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 051
За суха и сърбяща кожа и аз не бих препоръчала Даф, а примерно някое олио за душ. Има на Себамед, на Нивеа, даже и Балеа имат душ олио.
Но този лосион препоръчвам наистина, откакто го ползвам, нямам никакви ядове. А имах какви ли не кожни проблеми.

# 31
  • Мнения: 3 729
Някои дрогерийни марки също имат измиващи без сапун. Ползвам блокчето на Балеа, добро е, а струва само три лева.
Все по-често бебешките серии се разработват без сулфати, което е чудесно.
И в скъпите марки има кофти продукти, и в евтините се намират чудесни попадения. Четене на състава му е майката.

# 32
  • София
  • Мнения: 8 563
Да, де, но ако трябва да четем с разбиране състава на козметиката, храната, напитките, гранулите на домашните любимци и какво ли още не, то ще трябва всички да сме химици или безработни с много време за четене по любопитни теми. А светът, уви, не го позволява. Затова има форум - да се питаме и да си помагаме. Помощ е повечко хора да кажат "пробвай ето това - на мен ми помогна", за да може питащият да си прецени на коя препоръка би дал шанс.

# 33
  • София
  • Мнения: 30 142
Да, де, но ако трябва да четем с разбиране състава на козметиката, храната, напитките, гранулите на домашните любимци и какво ли още не, то ще трябва всички да сме химици или безработни с много време за четене по любопитни теми. А светът, уви, не го позволява. Затова има форум - да се питаме и да си помагаме. Помощ е повечко хора да кажат "пробвай ето това - на мен ми помогна", за да може питащият да си прецени на коя препоръка би дал шанс.
Ето това пиша много често из темите. Като кажеш нещо и се започва със съветите "отгледай си го сама, за да е еко, био ..., направи си го сама ...". То е ясно, че ако гледам кокошки, прасе, крава и овце, садя домати, краставици, чушки и т.н., отглеждам леща боб, всякакви билки, подправки и пр, ще ядем у нас био, еко, вкусно и здравословно. Няма лошо, ама за съжаление първо нямам къде и второ- трябва да съм професия домакиня, което изобщо не ме блазни като вариант. Да меся хляб, да пека сладки, да готвя по 3 ястия на ден с току-що откъснати продукти от градината, да квася мляко, да бъркам домашен сапун и какво ли още не. Не е като да не знаем какво е добре, ама не можем всички да напуснем работа и да купим къща на село. Отделно не работим по 2 часа на ден, за да готвим по 22ч. А някои имаме нужда от книга, филм, театър и социални контакти т.е. и от храна за душата. И да, знаем, че ако разпределяш правилно времето, ще си перфектната домакиня, жената с визия мечта, огън любовница, прекрасна приятелка, идеална майка и т.н. ССС е точно такава. Smiley

Скрит текст:
И един мармот завива .....

# 34
  • Мнения: 3 729
Съвет за конкретен продукт на никого не мога да дам, защото имам атопичен дерматит и мазилата, които използвам, едва ли ще паснат на кожа с други нужди.
Затова съветвам да се чете състава - аз също не съм химик, но след сума ти изхвърлени кремове и лосиони, започнах да се интересувам кои съставки ми влияят добре и кои не. Неволя.

# 35
  • София
  • Мнения: 8 563
Просто не винаги човек има медицински проблем, затова хората търсим и друг вид помощ, освен супер специализирана.

# 36
  • Мнения: 5 820
Съвет за конкретен продукт на никого не мога да дам, защото имам атопичен дерматит и мазилата, които използвам, едва ли ще паснат на кожа с други нужди.
Затова съветвам да се чете състава - аз също не съм химик, но след сума ти изхвърлени кремове и лосиони, започнах да се интересувам кои съставки ми влияят добре и кои не. Неволя.

     Също започнах да разучавам по интернет съставките, които могат да ми помогнат. Дори изваждам в Word тези съставки, за да знам какъв точно продукт да си купя за моята кожа. Всеки си познава състоянието на неговата кожа и колко зле е е тя всъщност.

# 37
  • Мнения: 1 276
Тази комбинация от масла за коса.
Много добре хидратира сухите краища на косата, без да омазнява.

# 38
  • софия
  • Мнения: 25 459
Лютеница "Божурка", 300 гр/4.90 лв. Не знам дали е скъпа, но е вкусна и съставът е ок.
Скрит текст:
Купувам я от бившето магазинче на Равно поле до Еврейския дом (до магазинчето за ПиЗ) на Стамболийски (при НОИ).

# 39
  • Мнения: 1 700
На хубавите лютеници това е новата цена за жалост.

Аз искам да похваля фините  точени кори за баница и баклава на "Goldys". Имат всякакви кори и все вкусни, но тия конкретно, все едно ядеш баничка от баничарница. Топ!

# 40
  • София
  • Мнения: 8 563
Шунка на Майстори месари - точно, ама точно, каквото търсех.

# 41
  • Мнения: 35
Здравейте.Моля препоръчайте ми хубаво кафе за кафемашина.Досега пиех Лаваца,ама искам да го сменя.Благодаря!

# 42
  • Мнения: 19 854
У дома сме доволни от тези на Чибо. С приоритет жълтата опаковка. И Лаваца, и Якобс сме пробвали, но не са ок за нашата машина, става гадно кафето.

# 43
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Аз също харесвам Чибо еспресо, но го смесвам с Нова Бразилия. Доста добре се получава като вкус и прави страхотен каймак.

# 44
  • Мнения: 969
Аз при дерматолог, който ми препоръчва Dove, втори път не бих стъпил. Dove ще ми препоръча и продавача - безплатно при това.
В ДМ има душ олио Балеа. При много суха кожа първо него бих пробвал.

Това душ олио сваля всякакъв грим, включително и спирала, с едно измиване! Фен съм му и го препоръчвам. С нечувствителна кожа съм.

Общи условия

Активация на акаунт