Турски филми и сериали - Обща Тема за Общи Приказки - Тема 12

  • 64 811
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 779
Потресаваща е трагедията при комшиите и в Сирия! Disappointed Relieved
Господ да помага на всички! Hands Pray Много държави се втурнаха да помагат, ЕС също, в самата Турция  полагат много усилия в организацията, но ситуацията е много трудна.
Да кажа нещо хубаво за нас- България е първата държава, задействала изпращане на помощ. Heartpulse И доброволците ни са от първите. Hands Clap
Съвсем нормално е да няма сериали тази вечер, очаква се да обявят национален траур. Аз си мисля, че може и снимките на някои да се забавят.

Феми, потърсих 1 серия на Его , ама майтап- не се сетих, че руснаците го пишат с "Э". Та в началото не излизаше нищо, докато се сетя за тази  странна буква. Grinning
Има го със субтитри в  turkru.tv, не слагам линк, защото няма да излезе. Но да го напишеш така: "Эго". Grinning

За Шербета.
Благодаря ви, девойки, за коментарите и поясненията. Hug Аз само нещо не разбрах- тайната, която е между Омер и Леман е само това, че не са живели като мъж и жена, така ли? Защото се оказа, че не е тайна брака на Омер със снаха му, напротив. Всъщност и кой е истинския баща на Метехан не разбрах дали знаят.
Честно да си кажа, мислех си, че ще е нещо по-интересно тази тайна- например, че братът близнак е имал приятелка и е загинал, а тя е била бременна. И Омер се жени за нея. А се оказа този познат вече обичай. Може би защото той е част от противопоставянето между силно традиционното семейство и супер модерното, което е основна тема на сериала. Да си послужим с актуален /за съжаление/ термин- разломът между двете семейства все повече се увеличава.
А историята на Нурсема и Умут ми е интересна не само защото много красиво представят зараждащите се чувства. Много хубаво ни показват как ги осъзнава  това толкова затворено и възпитано строго традиционно момиче, как просто разцъфва, как започва да се усмихва, как се появява цвят на лицето и, как започва да говори думички, които никога не е казвала. Аз поне не се сещам да съм гледала такъв тип история в някой от проектите на комшиите. Не се сещам да съм гледала сюжет за силно религиозно момиче с покрита глава и по-модерно момче. И ми е много любопитно докъде ще стигне в трансформацията си Нурсема.

Последна редакция: пн, 06 фев 2023, 18:34 от oncee

# 676
  • Мнения: 1 482
Потресаваща е трагедията при комшиите и в Сирия! Disappointed Relieved
Господ да помага на всички! Hands Pray Много държави се втурнаха да помагат, ЕС също, в самата Турция  полагат много усилия в организацията, но ситуацията е много трудна.
Да кажа нещо хубаво за нас- България е първата държава, задействала изпращане на помощ. Heartpulse И доброволците ни са от първите. Hands Clap
Съвсем нормално е да няма сериали тази вечер, очаква се да обявят национален траур. Аз си мисля, че може и снимките на някои да се забавят.

Феми, потърсих 1 серия на Его , ама майтап- не се сетих, че руснаците го пишат с "Э". Та в началото не излизаше нищо, докато се сетя за тази  странна буква. Grinning
Има го със субтитри в  turkru.tv, не слагам линк, защото няма да излезе. Но да го напишеш така: "Эго". Grinning

За Шербета.
Благодаря ви, девойки, за коментарите и поясненията. Hug Аз само нещо не разбрах- тайната, която е между Омер и Леман е само това, че не са живели като мъж и жена, така ли? Защото се оказа, че не е тайна брака на Омер със снаха му, напротив. Всъщност и кой е истинския баща на Метехан не разбрах дали знаят.
Честно да си кажа, мислех си, че ще е нещо по-интересно тази тайна- например, че братът близнак е имал приятелка и е загинал, а тя е била бременна. И Омер се жени за нея. А се оказа този познат вече обичай. Може би защото той е част от противопоставянето между силно традиционното семейство и супер модерното, което е основна тема на сериала. Да си послужим с актуален /за съжаление/ термин- разломът между двете семейства все повече се увеличава.
А историята на Нурсема и Умут ми е интересна не само защото много красиво представят зараждащите се чувства. Много хубаво ни показват как ги осъзнава  това толкова затворено и възпитано строго традиционно момиче, как просто разцъфва, как започва да се усмихва, как се появява цвят на лицето и, как започва да говори думички, които никога не е казвала. Аз поне не се сещам да съм гледала такъв тип история в някой от проектите на комшиите. Не се сещам да съм гледала сюжет за силно религиозно момиче с покрита глава и по-модерно момче. И ми е много любопитно докъде ще стигне в трансформацията си Нурсема.
Да, то не се брои за тайна, но да, а относно бащата на Метехан-Апо знае поне, предполагам и Пембето знае. За другите-поне аз не съм сигурна.

Последна редакция: пн, 06 фев 2023, 19:08 от ThankYou

# 677
  • Мнения: 2 783


Щях да помоля ако намерите линк за ЕГО с превод или без да споделите. Рейта му е слаб, като за старт.
Hug Снощи споделих линк, сега има и със субтитри. Ето пак споделям линка https://turkru.tv/ego-1/ Аз го виждам и в други постове съм виждала. Сега вижда ли се?

# 678
  • Мнения: 10 831
Вижда се Пипи.Hands Plus1

# 679
  • Мнения: 887
Ужасно бедствие е земетресението.Аз съм преживяла онова в Свищов през 1977 г. Бог да ни пази!
А българското правителство е постъпило точно като добър съсед.

Сега за Шербета
Всички сме гледали сериали, в които го има този обичай бердел.Аз си спомням 2-3 / с Мурат Хан, Мурат Й и др./
При него живия брат взима за жена снаха си,/чиито съпруг е починал/, дори ако е женен.Бракът и двата случая е имат религиозен - имамът ги събира и целият род знае за това.
Тук обаче имаме граждански брак и това ме навежда на мисълта, че може би близнаците са със разменени личности, т.е. живият е може би Бекир. Може би това е тайната между тях, за която Омер /Бекир/ спомена на гроба.
Обаче не се подвеждайте по развинтената ми фантазия.Просто си чукам по клавишите, а бръмбарите в главата ми си правят оперативка.
Студ, студ и вятър

# 680
  • Мнения: 27 955
Мерси за линка ,вижда се.

Ердоган е обявил седем дневен траур в Турция.
Всички сериали и събития са отменени. Предполагам това не важи за платформите. 
Звезди с възможности даряват средства за възстановяване.   
Като добър съсед сме се отзовали за помощ. Имаме хубави отношения с правителството.

# 681
  • Мнения: 1 482
Ужасно бедствие е земетресението.Аз съм преживяла онова в Свищов през 1977 г. Бог да ни пази!
А българското правителство е постъпило точно като добър съсед.

Сега за Шербета
Всички сме гледали сериали, в които го има този обичай бердел.Аз си спомням 2-3 / с Мурат Хан, Мурат Й и др./
При него живия брат взима за жена снаха си,/чиито съпруг е починал/, дори ако е женен.Бракът и двата случая е имат религиозен - имамът ги събира и целият род знае за това.
Тук обаче имаме граждански брак и това ме навежда на мисълта, че може би близнаците са със разменени личности, т.е. живият е може би Бекир. Може би това е тайната между тях, за която Омер /Бекир/ спомена на гроба.
Обаче не се подвеждайте по развинтената ми фантазия.Просто си чукам по клавишите, а бръмбарите в главата ми си правят оперативка.
Студ, студ и вятър
И аз това си мислех, но дали са били еднояйчни, в смисъл да са си приличали толкова много, че другите да не разберат?

# 682
  • Мнения: 7 918
😍 Момичета 😍, трагедията в Турция истински докосна сърцето ми и каквото и да напиша ще е малко и няма да изрази чувствата ми. 😢 😢
Мога само да пожелая никога и никъде да не се случва! ❤️ 💕 ❤️

За ЕГО- дотук за мене е пълно разочарование.
Харесвам Алперен, но тази история въобще не ми е интересна, не мога да й повярвам и никаква емоция не ми носи, освен удоволствието да съзерцавам един красавец и да слушам гласа му.
Не мога да забравя и това, че партньорите не могат да се дишат зад кадър. 😂
Ще гледам и 2 епизод, само за да видя как ще протекат тези 3 дни между ГГ.
Защото съм клюкарка. 😉 😜

В момента гледам Омер и този сериал наистина ме вълнува и ми харесва.

Последна редакция: вт, 07 фев 2023, 12:35 от pepel_ot_rozi

# 683
  • Кърджали
  • Мнения: 10 382
Сърцето ме боли като гледам какво се случва в пострадалите от бедствието райони.
Продуцентът на Ay Yapım Керем Чаатай временно спира  снимките на всички техни сериали и изпращат караваните си, генератори и осветление в пострадалите от земетресението области.


ЕГО не съм го гледала, четох горе долу се е случило в първи епизод, не е моята бира.

# 684
  • Мнения: 5 779
И другите компании една по една съобщават, че спират временно снимките и пращат цялата налична техника в районите с разрушения. Техниката и оборудването им ще свършат работа- имат  генератори, големи осветителни тела, каравани и т.н. Асоциацията на продуцентите на кино и телевизия направи официално заявление, че повечето  техни членове прекъсват временно снимките, за да помогнат на хората в пострадалите райони.
Започват благотворителни събития, в които участват актьори. Засега е обявен благотворителен маратон на екипите на Рибарчето, Омер, Крупие по телевизиите  Star TV и NTV,, другите ще ги последват, сигурна съм. Heartpulse
Феновете на Елчин Сангу предават всички средства, които са събрали за рождения  и ден и са били предназначени за друга благотворителна цел, на организациите за помощ на жертвите от бедствието.Hands Clap
И още много такива новини. Хората се опитват да помагат както могат. Едновременно с това Нургюл Ешилчай критикува големите компании,  които засега според нея не са направили нищо за пострадалите. И Бирдже Акалай е написала, че все още се очаква помощ от крупните компании.
А аз съм горда, че в България има вече стартирали няколко кампании и за набиране на средства и помощи. Hands ClapИ в доста областни центрове има пунктове. Blue Heart

# 685
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
Изчетох ви, момичета и много се зарадвах, че сте писали толкова много за Шербета, койта за мен и най-интересният сериал  за момента. Този обичай единият брат да се жени за вдовицата на другия го видях за пръв път в Любов и наказание. не знаех, че се казва бердел. Много странен обичай е това, даже не го разбирам.
И аз се чудех защо само Леман и Йомер знаят тайната. Предполагам, че ще разберем.
Чудя се оше защо наричат Абдуллах Апо. -
Не вярвам, че Алев се е влюбила в него. По-скоро се възхищава на качествата му като човек, не виждам основание млада, модерна и хубава жена като нея да е истински влюбена в този мъж.(Искам да кажа, че физически той е много далеч от мъжете, в които се влюбваме.) По-скоро е очарована от неговото благородство и силата на влиянието му.
Любовта между Умут и Нурсема и мен много ме вълнува. Ончето е описала прекрасно зараждащите се чувства между двамата и промените у Нурсема под влиянието на тези чувства.

Много съчувствам на Къвълджъм (Пепелче, наистина много грубо и тромаво име)за нелепите ситуации, в които изпадна заради любовта си към Йомер- чак плесница отнесе от Леман.  За принципна и праволинейна жена като нея това наистина беше голям удар.
От новите сериали ще погледна тези на Киво и Алперен със сигурност. За другите не знам. Енгин го харесвах едно време, но го разлюбих...
Но се зарадвах на сериала по нетфликс -заради Нежат Ишлер.Отдавна не съм го гледала.

# 686
  • Мнения: 28 194
Светле, с Нежат е филм, премиерата беше планирана за 10 февруари, но сега не се знае за кога ще я отложат.

Използвам случая да питам - зарежда ли ви се вконтакт? Съобщава ми, че е временно недостъпен.

# 687
  • София
  • Мнения: 3 502
Светле, с Нежат е филм, премиерата беше планирана за 10 февруари, но сега не се знае за кога ще я отложат.

Използвам случая да питам - зарежда ли ви се вконтакт? Съобщава ми, че е временно недостъпен.
При мен същото е временно недостъпен. До кога?!?

# 688
  • Мнения: 27 955
И при мен е недостъпен контакта.
Платформите ли няма да излъчват сериали?
Ако е така ще им се размести програмата.
Нетфликс е закупила Виолата с Джан Яман и Франческа Килеми.
Ще се излъчи през март.
Сделката не са я договорили от днес за утре.

Последна редакция: вт, 07 фев 2023, 21:51 от femmi2

# 689
  • Мнения: 1 838
За Его да кажа,че се загледах и ще продължа,че и аз съм клюкарка.Да видим какво ще се случи за тези 3 дни.Може би историята ще се развие като в "Неприлично предложение".
Мелиса ме изненада,повече я усетих от Алперен,например.
Изобщо не му повярвах,че е влюбен в Елиф.Дано не засегна негови фенки,но много слаба игра.Може да е от това,че имат проблеми на снимачната площадка.

А сега да кажа колко съм горда с моите съграждани/Пловдив/
Планини от дарения заварих днес,когато отидох до пункта за събиране на помощи за пострадалите от земетресението
Много съпричастни са хората!Невероятно!
Дано не се повтаря повече и дано бързо да се съвземат съседите,макар,че такава травма много трудно се забравя

Общи условия

Активация на акаунт