Щъркелчето тук е вече, мама гушка МАРТЕНСКО човече.

  • 18 953
  • 745
  •   1
Отговори
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 558
Привет на всички в първата ни тема в този раздел.

Списък с мами и бебоци 🩵🩷🩵🩷
04.02 - Lucie_  с бебе Peter 🩵
17.02 - М. К. 638929 с бебе Карла 🩷
17.02 - marta_r с бебе Теодора 🩷
21.02 - Алисе Османлиева с бебе Мерйем 🩷
21.02 - Irnata_87 с бебе Стилиян 🩵
23.02 - VSSh с бебе Андрей 🩵
25.02 - Xrisi.i с бебе Симона 🩷
28.02 - Tiare с бебе Катерина 🩷
28.02 - MonikaD с бебе Матео 🩵
28.02 - Smiley88 с бебе Теодора 🩷
01.03 - Mrvv с бебе момченце 🩵
01.03 - Ev_ с бебе Калина 🩷
01.03 - Лора Монова с бебе Димитър 🩵
03.03 - Nikolе16 с бебе момченце 🩵
04.03 - So close с бебе Самуил 🩵
06.03 - milenahot с бебе Нева 🩷
06.03 - snejinka с бебе Румен 🩵
07.03 - Nicolee.smoletsova с бебе Атия 🩷
07.03 - Nikol15 с бебе Никола 🩵
09.03 - lady25 с бебе Александър 🩵
09.03 - Захарно петле с бебе Максимилиан 🩵
09.03 - Danniella с бебе Йордан 🩵
11.03 - Snickers4e с бебе момиченце 🩷
11.03 - Midna с бебе Вихрен 🩵
16.03 - Asalea с бебе Мая 🩷
17.03 - Танюша с бебе Симеон 🩵
17.03 - Mer_M с бебе Мария 🩷
17.03 - kukli4ka456 ❤️ с бебе момиченце🩷
23.03 - Mimsd с бебе момиченце 🩷
23.03 - Varnagirl8  с бебе момченце 🩵
24.03 - Elizabeth Bell с бебе Никола 🩵
27.03 - Funn с бебе Божидар 🩵
28.03 - March23 с бебе Виктор 🩵
30.03 - Цветито с бебе момиченце 🩷

Сън


Ваксини
https://vaksinko.bg/?page_id=41


Изчисление на скоковете в растежа

Последна редакция: пт, 21 апр 2023, 21:37 от march23

# 1
  • Мнения: 49
Благодарности на march23 за новата тема Yellow Heart

# 2
  • Мнения: 1 509
march, мерси за новата темичка!

Аз да питам нещо смешно - дойде ли й на някоя цикълът вече?

# 3
  • Мнения: 1 577
Благодаря за темата ♥️

so close, на мен 😁 много по-обилен в от колкото в бил от години насам, и кръстът страхотно ме боли - но това може да се дължи и на факта че разнасям кюфтенцето на ръце 😆
march, мерси за новата темичка!

Аз да питам нещо смешно - дойде ли й на някоя цикълът вече?

# 4
  • Мнения: 334
🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

# 5
  • Мнения: 258
Записвам се и аз в новата тема. Малката стана на два месеца вече, а от раждането насам нито съм писала, нито съм ви чела. Радвам се на бебоците и на радостите ви, у дома е горе-долу същото. Коликите попреминаха сякаш, но и не бяха много или силни. Вечер кривееше и пищеше, но вече е спокойна, особено ако се е наспала добре. Май бебето е от спящите, нищо общо с каката.
Вече имаме нещо като режим. Става към 7, будува 1 час, след това от 8 докъм 10 спи в количката в коридора. Ядем и излизаме към 11 с каката. До 1 сме навън, след това обядваме и приспивам каката. Докато чета книжка, кърмя Бебето, и после я оставям сама да спи. Будуване с бебка, играем на гимнастиката, къпя я, масажче и приспивам за 40-60 минути в шезлонга. Каката става, ядем, обличаме се, будим, кърмим, поиграваме и пак навън между 18 и 19. Тук обикновено бебето е в слинга, че иначе му е трудна късната дрямка. На разходката идва таткото и след това вечеряме, къпем децата и ги приспиваме. Аз бебока, той каката. Към 10 сме готови, обикновено и ние добре заспали с децата. Вероятно ако не беше режима на каката нямаше да сме толкова стриктни, но много ми харесва да имаме ритъм.
Вечер се буди един или два пъти, зависи кога е яла. Като цяло прави дълги паузи, обикновено една от 6 часа и една от 4. Само на кърма е, не разбирам как така й стига. Мисля, че наваксва през деня, защото яде на 2.5 часа някъде и си има 7-8 хранения на ден все още.
От тази седмица пуснахме и каката почасово на градина - уговорката ни е за два дни в седмицата. Дано да е здравичка. Там, където ходи, са по-малко деца и почваме летния сезон, но все пак няма да е като вкъщи. И на нея й липсваше, а и на мен ми писва да сме само двете всеки ден.
Не знам, след тази много много тревожна бременност ме е страх да се зарадвам. Пиша ви го всички тия неща и плюя през рамо. Не смея да се зарадвам. Имам чувството, че излизам полека-лека от дупката... Но още ми е трудно. Моля се да сме здрави и добре, идват най-хубавите месеци в годината.
Здраве на всички желая, и както ми пожелаха на изписването в болницата, щастливо майчинство Heart

# 6
  • Мнения: 1 715
На мен ми казаха за преглед след 3 месеца, предполагам тогава се прави и цитонамазка.
За допълнителни изследвания трябва да се пита личен лекар. Аз може би ще пусна и кръвни, че по време на бременността имах дефицити, а сега кърмя. А и тази година все още не съм ходила на никакви профилактични.

Момичета, тези които сте правили погача давахте ли на гостенките да гушкат и вземат бебето?

# 7
  • Мнения: 127
На мен ми дойде цикълът и както при Люси беше много обилен, първите три дни бяха ад. Попитах АГ дали ще е така вече,а той ми отговори,че е обилен,защото не кърмя,но не съм сигурна,че има връзка между двете неща.

# 8
  • Мнения: 523
Mer,не знаех, че не е хубаво погача да се прави в събота. Но то е късно да променям така или иначе. Малко съм притеснена, майка ми няма да може да дойде и ще трябва сама да се оправям. Добре че зълва ми и една приятелка ще дойдат по-рано да помагат Simple Smile
Lucie, идеята за раницата вечер е супер. Аз днес пробвах моята, май добре се получи. Ще сложа Матео и утре и да видим, че каката хич не понасяше ограниченията на слинг или раница.

# 9
  • Мнения: 334
На мен ми дойде цикълът и както при Люси беше много обилен, първите три дни бяха ад. Попитах АГ дали ще е така вече,а той ми отговори,че е обилен,защото не кърмя,но не съм сигурна,че има връзка между двете неща.
Като заговорихте за цикъл 😑😑😑 и аз вече съм втори ден ,ставам сутринта река Марица се излязла хахаха , и както винаги първа се събуждам ,мъжете спят 😆 но утре съм решила , ако мога ще спя наравно с тях . Малки като легне през нощта и сутринта към 5 почва на сън да мрънка нещо ,към 7 реве уж ама пак заспива ,а аз стоя и чакам с млякото 😆😆 ,но утре мисля до последно в леглото . Иначе много обича да спи навън ,това установих .За жалост вятъра не спира и не спира и излизаме за мъничко 😱

# 10
  • Мнения: 203
Ни цикъл ни вест. Но ние още нямаме 40 дена , а и кърмя. С втория мисля ме след 49 ден ми дойде , сега прецапва странно течение. Мераклийка съм да ида на кола маска за триъгълника и на педикюр, малко жена да се почувствам 😀
Да попитам маите с голям бюст какви сутиени си взехте за кърмене.ч? Помня че преди бяхме коментирали но, но не съм запазила линк. Търсейки в магазините ме гледат все едно за гърди на биволица търся 😏
Мими днес е дост напрегната от към коремче. Мъчат я коликите. Почти не е спала, някакъв ад е😏

# 11
  • Мнения: 1 577
При мен гостите НЕ гушкаха/пипаха или каквото там друго, но бяха момичета от офиса ,  млади и разбрани. По-възрастните според мен по-трудно се озаптават когато са покрай бебета, нещо им става 🤷
Добавям - в събота бяхме на гости на наши познати с две деца, на 9 и 6, майката гушка бебчо повече от час, но тя просто има страхотен усет към децата. А самите деца попитаха дали могат да погалят бебето и под строгия поглед на майка им го погалиха - той ги гледаше като хипнотизиран, много интересни му се сториха 😆

На мен ми казаха за преглед след 3 месеца, предполагам тогава се прави и цитонамазка.
За допълнителни изследвания трябва да се пита личен лекар. Аз може би ще пусна и кръвни, че по време на бременността имах дефицити, а сега кърмя. А и тази година все още не съм ходила на никакви профилактични.

Момичета, тези които сте правили погача давахте ли на гостенките да гушкат и вземат бебето?

# 12
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 558
Наш бебчо още на изписването много го размятаха... Но и аз гледам да го давам, защото ако не се науча от сега, после няма шанс. И моите наблюдения са като на Люси... Младите са по-разбрани и някак си повече усещат майката на къде клони... Възрастните са оперирани от тоя усет Grinning

Аз още си имам лохии, но то още няма месец от раждането.

Аз искам да направя погачата на заведение, че в къщи няма да се съберем, но изобщо не ми остава време да организираме нещата...

# 13
  • Мнения: 115
Добро утро!
Благодаря за новата тема. 😀
Ние днес ще правим погача на Макси и сме в бойна готовност. Имаме си от две седмици и баба и дядо от България помагачи, те приготвят трапезата, а аз си гледам бебчето и отговарям за декорацията, въпреки че до нея не ме допускат най. Каката и баткото се заеха с нея и си украсяват по техен вкус.
Ние сме интернационално семейство, доста от гостите ще са немци и колкото и да се старая да пазя и поддържам българските традиции не е никак лесна задача. С погачата например. Предварително написах да вземат монети, които се хвърлят над главата ми, да орисат детето еди как си, да не си вземат бисквитката за вкъщи, че нищо не се изнасяло от дома, че не мога да ги изпратя и да се сбогувам с тях, че такава е традицията, че да дойдат без децата си ако са момченца и без мъжете, че е само женско събиране. Но ако имат дъщери може.  Представям си 🤣 какво ли си мислят за тази традиция.  Ох и на мен ми е мисъл със взимането на бебето  от ръце на ръце. Майка ми е на мнение, че бебето стои само при майката, а гостите само го гледат от страни. Моите приятелки ще се надяват да го вземат… все пак чакат от 40 дена да го видят, не пращах снимки по интернет, а те много ме питаха може ли да го видят. Аз все се измъквах, че е малък и ще дойдат да го видят на първото му парти, тоест днес. Темата е доста деликатна. 🤪 Ще докладвам как е минало всичко.
Приятна събота желая и до скоро! 🌷

# 14
  • Мнения: 127
Аз реших да не правя погача, отидохме само за чиста молитва до църквата. Никола хапна преди това и в църквата дори заспа след като се оригна 2-3 пъти хах.
Аз имам питане относно бибероните на шишетата, кога трябва да се сменят? Той е изцяло на АМ.

Общи условия

Активация на акаунт