Щъркелчето тук е вече, мама гушка МАРТЕНСКО човече.

  • 18 954
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 361




Това е от нас 😊

Иначе за къпането , благодаря ви за отговорите. Днес я изкъпах по-рано и пак същата история 🤦🏼‍♀️в момента уж заспа , но ще видим 😅
Нормално ли е според вас да не е спала вече 5 часа? Има дренки за по 10 минути, но толкова. Малка е още, чета в интернет и би трябвало да спи повечко

# 46
  • Мнения: 190
И на мен 5 часа будуване ми се струват много. Колкото по-преуморени са, толкова по-често се будят. Изнервена ли е? Коремче ли я боли?

Това е и от нашата погача.

# 47
  • Мнения: 1 577
Алисе, и аз като V.P. мисля че нещо явно я дразни/разсейва/събужда - да не ѝ е светло/шумно/топло/студено? Някакъв различен памперс? Етикетче на нова дрешка? Миризма на нещо - нещо ново а сте сложили около нея?

# 48
  • Мнения: 334
Здравейте!
Влизам със спешно питане. Трето дете, но пуста памет и притеснения… все едно ми е първо. Моето бебче много повръща повреме и след кърмене. Дори и да се оригне повръща направо на фонтан. Що преобличане пада всеки ден, на него и на мен, а дрехите ги покъсахме от пране. 😕
И първото ми дете връщаше кърма, но сега ми се струва в пъти повече. Оригване и носене на ръце не помага почти. Има ли и друго бебче така? Казват ми, че е период и ще го израсте. Но кога?! 😕
Погачата мина - оживях. Добре, че имах помощта на майка ми основно, не е за подценяване всички приготовления плюс бебче, което точно в шеста седмица е със скок в растежа и доста помрънква и е изцяло на ръце. Ето една виртуална почерпка за здравето на Макси. 🧚♀

Жив и здрав да бъде този малък ,сладък бонбон ❤️🌷 ние сме на ам и понякога също си връща ,понякога не . Докторката казва ,че имало някаква клапа която не е се е затворила к когато млякото отидело на грешно място го връщало . А иначе бих те посъветвала да не го държиш постоянно на ръце,че после ще ни се отели вола 🤣🤣🤣 като качат някое килце . Аз малкия го оставям легнал да си порита,да си поприказва ,че постоянно някакви нови звуци вади 🤣 А за будуването нашия има понякога по 7-8 часа ,но не е проблем -въпроса е през нощта да спи .

# 49
  • Мнения: 1 577
захарно петле, къде съм бляла, не съм видяла въпроса 🙈
Ако бебето наддава най-вероятно е нещо, което ще израсте, а дотогава - прекъсване на кърменето за оригване, и ако е възможно кърмене в тази изправена поза, където бебето все едно е седнало (вертикално) а не хоризонтално би трябвало да помогне и облекчи симптомите. 🤞🤞


Здравейте!
Влизам със спешно питане. Трето дете, но пуста памет и притеснения… все едно ми е първо. Моето бебче много повръща повреме и след кърмене. Дори и да се оригне повръща направо на фонтан. Що преобличане пада всеки ден, на него и на мен, а дрехите ги покъсахме от пране. 😕
И първото ми дете връщаше кърма, но сега ми се струва в пъти повече. Оригване и носене на ръце не помага почти. Има ли и друго бебче така? Казват ми, че е период и ще го израсте. Но кога?! 😕
Погачата мина - оживях. Добре, че имах помощта на майка ми основно, не е за подценяване всички приготовления плюс бебче, което точно в шеста седмица е със скок в растежа и доста помрънква и е изцяло на ръце. Ето една виртуална почерпка за здравето на Макси. 🧚♀

# 50
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 558
Lucie имам и аз два въпроса към теб, единият е от чисто любопитство...
Беше споменала, че майчинството при теб е доста кратко, след това какво се случва, кой гледа бебо?

А другият е относно Ergobaby-то, ако не се лъжа ползваше Embrace модела? Гледам го и се чудя дали е подходящ за лятото, тоест дали материята е лека и няма да запарява. Аз имам Ergobaby Original, за която взех допълнителна приставка за новородено, но с нея и двамата ще изпукаме от жега в топлите месеци ако се бебеносим...

И един друг въпрос към дамите от София, да знаете някое заведение подходящо за погача? За предпочитане в западните райони или центъра?

Колан за прибиране на корема не съм ползвала, за сега съм доволна как се прибира от само себе си.

Виктор също връща мляко, но не на фонтан. Но той като цяло рядко се оригва... Или заспива или върши разни други неща и забравя за това.

# 51
  • Мнения: 1 577
march, майчинството когато свърши децата тръгват на креш, нещо като ясла/забавачка, но за много малки бебета (или пък си наемат детегледачка може би някои семейства - Алисе, ти също си в Белгия, вие какво ще правите когато свърши майчинството?
, където всъщност много често има деца от 3 месеца до 3 години, но! Екс-соц душичката ми няма да понесе такова чудо просто. Моите родители ще дойдат и ще гледат бебето у дома, като се надяваме мноооооого мнооого бавно да го аклиматизираме, ако разбира се намерим ясла, която да уйдиса на желанието ми - един месец по един ден в седмица, следващият месец два пъти, после три, и така докато се запълни седмицата. Но тук за хубавите ясли се чака по една година, е как по дяволите да се запишеш, особено както ние сме инвитро 🙈🤷
За ергобейбито ... Тук има гореща вълна през лятото, но по никакъв начин не може да се сравнява с БГ, където, аз съм от Варна и винаги подухва и дори през лятото е хубаво да има нещо на гърба си човек, а ММ, който в холандец умираше от жега две лета когато бяхме там 😆😆🙈🙈 та, за съжаление не мога да съм ужасно полезна, а и аз го нося обикновено само един буден интервал на ден, обикновено сутрин, когато е още малко по-хладно.
Lucie имам и аз два въпроса към теб, единият е от чисто любопитство...
Беше споменала, че майчинството при теб е доста кратко, след това какво се случва, кой гледа бебо?

А другият е относно Ergobaby-то, ако не се лъжа ползваше Embrace модела? Гледам го и се чудя дали е подходящ за лятото, тоест дали материята е лека и няма да запарява. Аз имам Ergobaby Original, за която взех допълнителна приставка за новородено, но с нея и двамата ще изпукаме от жега в топлите месеци ако се бебеносим...

И един друг въпрос към дамите от София, да знаете някое заведение подходящо за погача? За предпочитане в западните райони или центъра?

Колан за прибиране на корема не съм ползвала, за сега съм доволна как се прибира от само себе си.

Виктор също връща мляко, но не на фонтан. Но той като цяло рядко се оригва... Или заспива или върши разни други неща и забравя за това.

# 52
  • Мнения: 49
Здравейте!
Влизам със спешно питане. Трето дете, но пуста памет и притеснения… все едно ми е първо. Моето бебче много повръща повреме и след кърмене. Дори и да се оригне повръща направо на фонтан. Що преобличане пада всеки ден, на него и на мен, а дрехите ги покъсахме от пране. 😕
И първото ми дете връщаше кърма, но сега ми се струва в пъти повече. Оригване и носене на ръце не помага почти. Има ли и друго бебче така? Казват ми, че е период и ще го израсте. Но кога?! 😕
Погачата мина - оживях. Добре, че имах помощта на майка ми основно, не е за подценяване всички приготовления плюс бебче, което точно в шеста седмица е със скок в растежа и доста помрънква и е изцяло на ръце. Ето една виртуална почерпка за здравето на Макси. 🧚♀


Здравейте и от мен. Относно повръщането и аз да се оплача, че доста често ни се случва и на нас особено вечер. За щастие не е на фонтан. Относно повръщането на фонтан голямото ми момиченце, когато беше бебе повръщаше на всяко хранене на фонтан, водихме я по лекари и накрая ни препоръчаха да даваме не обикновено АМ, а антирефлуксно, което е по- гъсто и тъй като аз кърмих започнах да правя едни комбинации между кърма и такова специално антирефлуксно АМ. Дано при вас Захарно петле не е чак толкова често и да премине това повръщане.
По отношение на спането и при нас нещата не са леки. Има дни, в които бебка спи толкова малко сумарно часове, че чак се плаша. Когато започне да се унася в сън, извъднъж пак се събужда и това е. Надявам се да е период, защото и каката като беше бебе хич не обичаше да спи.

# 53
  • Мнения: 361
Lucie аз не работя ,ще стоя в къщи и ще гледам бебка , да работи баща и 😆

Относно будуването, нищо не е променено всичко си е по същият начин от както се е родила. Вчера бях писала ,че току що заспа , но не пак се събуди и бяхме будни до 1:30 🤦🏼‍♀️
Спокойна е не я боли нищо , ококорва очи и не иска да спи. Какво ли не пробвахме , даже я люляхме с одеало , за което аз бях категорично против, но вчера опитахме. Не спи и не спи.

# 54
  • Мнения: 1 577
Алисе, завиждам благородно ♥️
А всъщност измаряте ли бебето в будните интервали? Аз за ужас на ММ съм покрила къщата с играчки, но за мое щастие ММ е много сговорчив и разбира важността на стимулирането на бебето в будното му време (след ваксината в петък когато педиатърката всъщност много похвали неврологичното развитие на бебето, ММ ми каза "не знаех, че толкова работа има по едно бебе, мислел той, че бебетата само си лежат и риткат😆😆😆
Аз на будните интервали горе долу редувам следното:
1-ви буден интервал - в ергобейбито и говорене, описвам действията си и от време на време протягам ръчичката на бебчо да пипне и той нещо - така се кокори все едно разбира 😆😆
2-ри буден интервал - игра на земя - на един килим от ИКЕА имаме активна гимнастика и едно килимче за игра от Лидъл със шумящи неща по него, та примерно - първо упражняване мятане с ръце и крака и ритане на играчки висящи от активната гимнастика - аз винаги съм там и показвам
3-ти интервал - (зависи от часа) - въртене по корем и зяпане на Черно бели карти или някакви други играчки ИЛИ директно разходка (старая се да е към 120 минути)
4-ти интервал - разходка ИЛИ в столчето за хранене, на най - плоското положение - приготвяне на вечеря и пеене на песни - какви усмивки раздава не е истина
5-интервал - баня ИЛИ гушкане на дивана ИЛИ го а връчвам на баща му да му говори / пее на холандски 😆


Това разбира се в идеалния случай 😆

Но заспива от раз, даже малко го преумарям, нооо ... Така ще е, с майка бивша учителка 😆😆🙈🙈
Lucie аз не работя ,ще стоя в къщи и ще гледам бебка , да работи баща и 😆

Относно будуването, нищо не е променено всичко си е по същият начин от както се е родила. Вчера бях писала ,че току що заспа , но не пак се събуди и бяхме будни до 1:30 🤦🏼‍♀️
Спокойна е не я боли нищо , ококорва очи и не иска да спи. Какво ли не пробвахме , даже я люляхме с одеало , за което аз бях категорично против, но вчера опитахме. Не спи и не спи.

# 55
  • Мнения: 361
Правим почти същото , активна гимнастика купих , но най-много 5 минути и е интересно после не иска . Разходка всеки ден , в къщи и пея песнички , танцуваме , но пак не спи през нощта , даже ококорва очи и се смее мадамата аз докато я люлея 😅

# 56
  • Мнения: 1 577
Ах ах ах, целувки на бебка и много много виртуална подкрепа на теб 🤗🤗🤗 може да е някакъв период 🤞🤞🤞

Правим почти същото , активна гимнастика купих , но най-много 5 минути и е интересно после не иска . Разходка всеки ден , в къщи и пея песнички , танцуваме , но пак не спи през нощта , даже ококорва очи и се смее мадамата аз докато я люлея 😅

# 57
  • Мнения: 361
Благодаря Люси. Дано е период и аз на това се надявам 😅целувки и на малкия  😘

# 58
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 558
Добър ден, дами Simple Smile))

Как сте днес? Ние вчера май имахме скок в растежа или поне до колкото мога да преценя. С много сукане премина почти безболезнено.

От каква възраст ги слагате на активната гимнастика?  Аз все още не съм я вадила, струва ми се малък :/

# 59
  • Мнения: 1 577
Откакто една колежка ми "подари" (= пробута) нейната 😆 но пък тогава майка ми бяха тук и много си играха с него ==>> навършена шеста седмица , а и ние закачаме допълнителни играчки, и сега вече (на почти три месеца) успява съвсем сам да си играе за почти 5-8 минути 🥳🥳
В началото обаче дори за минутка, винаги някой е с него - т.е. отнема време, не очаквай нещо уау в началото 🙈


Добър ден, дами Simple Smile))

Как сте днес? Ние вчера май имахме скок в растежа или поне до колкото мога да преценя. С много сукане премина почти безболезнено.

От каква възраст ги слагате на активната гимнастика?  Аз все още не съм я вадила, струва ми се малък :/

Общи условия

Активация на акаунт