Щъркелчето тук е вече, мама гушка МАРТЕНСКО човече.

  • 18 951
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 545
Аз от единия уебинар с д-р Владимирова съм си запазила тази схема по месеци:
Скрит текст:

# 736
  • Мнения: 672
Аз имам този: , който не знам дали ще се вижда тук и схемата на Хип. Както и книгата на Маги Пашова, която очевидно още не съм изчела Joy
Lucie  благодаря!

# 737
  • Мнения: 1 651
Утре ще има уебинар за захранването в училище Ма-ма на Елена Василева, може да го погледнете, аз мисля да го погледна.

# 738
  • Мнения: 545
Лейди, как мина захранването? Имаше ли интерес към тиквичката? Blush И аз моята девойка я захраних първо с тиквичка. Днес за обяд ѝ дадох за първи път пъщарнак. Хапна си 30 мл. Засега този зеленчук е фаворит.
От както я захранвам вече 8-ми ден, забелязах, че започна да се събужда към 4 - явно има газове и я тормози стомахчето. Преди не се е събуждала така, че да не може да заспи сама. Лошото е, че вече като се разбуди и започва да обикаля из леглото - то не е превъртане наляво-надясно, то не е мятане на краката нагоре-надолу. Уж, през деня доста тренира тези умения, но... Laughing Като я слагам за сън също ги прави и е доста трудно понякога да я укротя. Снощи сме я приспивали 1 час и направи 3 часа и половина интервал на будуване.

Мами, вече сме на 50-та страница. Трябва да си пуснем нова тема.

Я да питам мамите с момиченца - мислите ли скоро да пробивате ушите? Аз се замислям за след шестия месец.

# 739
  • Мнения: 672
Ох, голяма одисея с това захранване. Сварих аз тиквичката на пара, минах през блендер, но не стана достатъчно гладка смес. Че на края притривах през една метална цедка. И след цялото това усилие и сами сигурносе сещате, че омазаната по устат тиквичка не ме удовлетвори особено. Мисля, че успя да изяде поне 2 лъжички, но физиономията му беше като да не му харесва особено Joy

# 740
  • Мнения: 545
Лейди, важното е, че детето е опитало тиквичката. В началото и две лъжички са достатъчни. По-нататък ще увеличи количеството. Аз пюретата ги правя с пасатор.

# 741
  • Мнения: 1 577
Абсолютно потвърждавам каквото Ев е написала,
Някъде четох че бебетата имат повече от 1000 вкусови рецептора (при възрастните остават около 250) - за техните усещания захранването е като концерт от първия ред до то тонколоните на рамщайн 😄
Тук педиатърката каквото ми препоръча да чета пишеше три пъти на ден да се предлага съответният зеленчук- определено до третото предлагане вече е ясно дали се харесва или не 😁

# 742
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 558
Люси, сравненията ти винаги са топ.

Като заспи детето нощен сън ще пусна нова темичка Simple Smile Ако междувременно има някой с идея за име на темата, нека сподели.

# 743
  • Мнения: 1 577
Баба и дядо откакто са тук и на Айрън Мейдън ходихме и на Рамщайн 😆 (още мие прясно)
За името - нещо с плодове и зеленчуци, хапки, глътки - че тази тема ще ни държи доста време ☺️

Люси, сравненията ти винаги са топ.

Като заспи детето нощен сън ще пусна нова темичка Simple Smile Ако междувременно има някой с идея за име на темата, нека сподели.

# 744
  • Мнения: 545
march23, това ми роди главата за име на следващата ни тема, ако ти хареса нещо Grinning

Мама върти големия черпак, захранване ни чака и още как – Мартенски човечета (тема ...)

Пюрета мама готви от зори, захранване ни предстои – Мартенски човечета (тема ...)

„Мамо, давай порция пюре! За захранване сме ний готови“ – Мартенски човечета (тема ...)

# 745
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 558
Заповядайте в новата тема Simple Smile
Ако искате да добавим нещо в първия пост не се срамувайте да си кажете.

Общи условия

Активация на акаунт