Щъркелчето тук е вече, мама гушка МАРТЕНСКО човече.

  • 18 950
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 74
Честита да ни е първата темичка в този раздел! Благодаря, march!

Да се включа и аз по темата за погачите. При нас 40-я ден се падна на Лазаровден и тогава отидохме в църквата за чиста молитва с бебето и мъжа ми. Занесох и една гривничка (червен конец със златно кръстче) за освещаване за бебка, но все още е много голяма за нейната ръчичка и се чудя дали да не я преработя или да изчакам да попорасне. Засега съм я сложила в количката. След църквата не сме правили ритуала и мисля да го направя по-нататък, когато времето се стопли. Живеем в къща и ми се иска тържеството да бъде навън.... най-вероятно това ще бъде през май.

Аз все още нямам цикъл, но при мен лохиите се проточиха доста време... мисля, че всеки момент ще спрат напълно, в момента общо взето изтичат по няколко капки жълтеникав секрет.

Мисля да започна да правя масажи на белега от секциото, споделям клипче по темата, което може да е полезно:
https://www.youtube.com/watch?v=MtkQRFi5QQM

# 16
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 558
Аз минавам само да оставя това тук. 🤣🤣🤣

# 17
  • Мнения: 672
Благодаря за новата тема!
 Моите лохии отдавна спряха, но цикъл все още нямам.
 Понеделника след Великден се падна при нас 40тия ден и с бебчо ходихме на чиста молитва. Питка няма да правя. Поканила съм едни приятели утре да го орисат и това е, а и ММ има рожден ден, та ще ги съчетаем нещата. Дано само бебчо да е спокоен, че от вчера коликите се засилиха и е някакъв ад. Не знам вече какво да давам. Cry

# 18
  • Мнения: 186
На мен ми дойде на 39-ия ден - миналия петък. Шест дена много слабо, но с ярко червена кръв, болки в кръста и тежест отпред. От вчера се засили вече много и днес продължава обилно да тече. Явно ще го откарам до поне 10 дена..Sad Това тотално вече ме довърши от изтощение. Иначе аз родих секцио и не кърмя. Кърмих първите 2 седмици. Сега количествата са малки и се цедя с помпа, по 3 пъти дневно изцеждам по около 40 мл. Предполагам, че това е причината за толкова обилен цикъл.
march, мерси за новата темичка!

Аз да питам нещо смешно - дойде ли й на някоя цикълът вече?

# 19
  • Мнения: 1 508
Питах ви за цикъла, понеже съм чувала, че ако кърмиш на поискване, т.е. много често, не ти идва на първо време. Имах зацапване и мислех, че са лохии вчера, но днес имам малко ярка кръв. Дано не ми намалее много млякото...

lady25, и при Сами коликите са ужас и едва заспива, буди се с рев. Пробвахме инфакол, на първо време даваше резултат, ама бавно. Вчера купих хомеопатия - Камилия Колик Бейби. Сякаш беше по-спокойно бебето.


Nikol15, не мисля, че трябва скоро да сменяме бибероните. Имам приятелка, която купува т.нар. преходни, но нейното бебе е голямо, родено август миналата година.

# 20
  • Мнения: 361
Моето бебче е на кърма и на поискване, цикъл все още нямам

# 21
  • Мнения: 226
Здравейте! Simple Smile И аз кърмя и нямам още цикъл (40 и някой ден).
Погача правихме, то се падаше и събота, и рождения ми ден. Аз нямам проблеми с даване да го държат, даже му се радвам много като го гледам така от друг ъгъл.
Имам и аз два въпроса:
За пробвалите секс, кога и как се развиха нещата? Аз пробвах три пъти до сега и всеки път е доста болезнено проникването първоначално, после е ОК, но след секс ме боли около ден влагалището. А вече минаха повече от 40 дни Sad
И второ, малко неудобно, но… 😳. След раждането вече няколко пъти усещам, че има нетипична миризма като се изпотя под мишниците. Дали е от хормони нещо, някой има ли подобни неприятни ефекти?
Благодаря!

# 22
  • Мнения: 334
Здравейте! Simple Smile И аз кърмя и нямам още цикъл (40 и някой ден).
Погача правихме, то се падаше и събота, и рождения ми ден. Аз нямам проблеми с даване да го държат, даже му се радвам много като го гледам така от друг ъгъл.
Имам и аз два въпроса:
За пробвалите секс, кога и как се развиха нещата? Аз пробвах три пъти до сега и всеки път е доста болезнено проникването първоначално, после е ОК, но след секс ме боли около ден влагалището. А вече минаха повече от 40 дни Sad
И второ, малко неудобно, но… 😳. След раждането вече няколко пъти усещам, че има нетипична миризма като се изпотя под мишниците. Дали е от хормони нещо, някой има ли подобни неприятни ефекти?
Благодаря!
Това с миризмата и аз го имах няколко дни и според мен е от хормоните ,но ще мине скоро не се притеснявай. А за секса аз пробвах два пъти и да ти кажа беше като за сефте хахахах. Имам предвид,че от доста време не бях и си беше готино хахаха. Ама внимателно нали ,не от първия път айде 😆😆😆 и даже го колкото разбрах така са ме зашили,че са постеснили  мястото хахаха

# 23
  • Мнения: 203
Миризмата отминава- от хормоните е.
За секса, мен ми е ок, но имам кофти усещане заради ада наречен катетър. За да съм по-точна- кофти на клитора… това доста ме напряга.
За мамите които вече са решили да спрат с децата 😀 как ще се пазим душици??? Приемам съвети, освен метода с кондоми 😀
Мамите които кърмя на поискване, все пак будите ли бебчетата ако минат три часа ?

# 24
  • Мнения: 1 577
Миризмата определено е от хормоните. Някъде четох, че в началото тъй като зрението на бебето е много слабо, обонянието му е изключително изострено.
Ние с ММ се шегуваме, че понякога когато малкия плаче единствено "smelly armpit" е спасението - буквално докато го докосна до себе си и се успокоява 🤷
И така "дефектът стана ефект" 😆 но определено ме кара да се чувствам неудобно, а не е от липса на къпане, в новата квартира дори вана имаме и се кисна с кеф, е две минути след баня хормоните вече са ме "оправили" 🙈

Здравейте! Simple Smile И аз кърмя и нямам още цикъл (40 и някой ден).
Погача правихме, то се падаше и събота, и рождения ми ден. Аз нямам проблеми с даване да го държат, даже му се радвам много като го гледам така от друг ъгъл.
Имам и аз два въпроса:
За пробвалите секс, кога и как се развиха нещата? Аз пробвах три пъти до сега и всеки път е доста болезнено проникването първоначално, после е ОК, но след секс ме боли около ден влагалището. А вече минаха повече от 40 дни Sad
И второ, малко неудобно, но… 😳. След раждането вече няколко пъти усещам, че има нетипична миризма като се изпотя под мишниците. Дали е от хормони нещо, някой има ли подобни неприятни ефекти?
Благодаря!

# 25
  • Мнения: 334
Миризмата отминава- от хормоните е.
За секса, мен ми е ок, но имам кофти усещане заради ада наречен катетър. За да съм по-точна- кофти на клитора… това доста ме напряга.
За мамите които вече са решили да спрат с децата 😀 как ще се пазим душици??? Приемам съвети, освен метода с кондоми 😀
Мамите които кърмя на поискване, все пак будите ли бебчетата ако минат три часа ?
аз съм накупила предпазни средства,за сега други не ми идва на ум 😆😆😆

# 26
  • Мнения: 1 577
Mer, мисля, че буденето за хранене е само в самото начало. Наш Петърчо нали се роди почти месец по-рано и не стига че го будехме за хранене ами и сестрите му вземаха кръв и мереха кръвната захар, тъй като новородените уж могат да изпаднат в ...  глинемия(надявам се не казвам някаква голяма глупост, но мисля че това беше) или там каквото се казва, но когато са по-големи, и сучат силно няма нужда вече,
Ние сме на АМ изцяло, и се водя по бебето - когато се събуди, тогава храня и колкото изпие, толкова но! Той наближава третия месец ...
Ако смяташ че бебка не наддава, или бързо се измаря при сучене и заспива - тогава евентуално да я будиш ... Е моето мнение ✌️👍
Миризмата отминава- от хормоните е.
За секса, мен ми е ок, но имам кофти усещане заради ада наречен катетър. За да съм по-точна- кофти на клитора… това доста ме напряга.
За мамите които вече са решили да спрат с децата 😀 как ще се пазим душици??? Приемам съвети, освен метода с кондоми 😀
Мамите които кърмя на поискване, все пак будите ли бебчетата ако минат три часа ?

# 27
  • Мнения: 1 508
Моят бебок наддава сравнително бавно, затова аз бих събудила, ако не е ям повече от 3 часа.

За секса - палавници такиваа 😅 Още сме толкова недоспали, че не сме на такава вълна.

За предпазването - моя приятелка си сложи спирала.и е доволна.

# 28
  • Мнения: 986
Честита ни темичка, мамита! Мойто златце сега заспа... 😂Мина нощното хранене. Нашият няма никакъв режим, има дни си става като по часовник на 3 часа, в други се успива и трудно го будя. По принцип го изчаквам тогава, но максимум до час-час и половина, защото губим броя хранения и се притеснявам да не почне да сваля. На смесено хранене сме си, като даже повече на адаптирано. Обаче тази храна, която му взимаме я няма по складовете и сега ще трябва да минем на друга. Вие на каква сте и от коя сте доволни?
Относно миризмата, от хормоните те е и знам че ще отмине, но ще трябва време.. А за секса... Какво беше това? 😂😂😂Още ме наболва коремчето, знам че на мен ми е рано още, имам си лохии още.При секцио нз колко трябва да се изчака, след спиране на лохиите? Не съм питала лекарката, макар  първия профилактичен да мина. Но хич не ми беше до този въпрос 😂. Мъжа ми го вълнува, но ще чака и без това още ме ядосва последните седмици 😂😂😂, ще има да си чака😂😂😂.
Мами, давахте ли последната доза от витамин К? На какво мнение сте? Ние другата седмица сме на преглед в Токуда и предполагам, че ще му я дадат. ТЯ се слага след 30 ден от раждането, нали така? На мои приятелки, раждали на друго място не са им давали на децата трета доза. Явно зависи след това и от педиатъра. Но предполагам, че е по-добре да му я дадем?

# 29
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 558
Ей, съвсем бях забравила за тоя Витамин К... Ще си запиша аз да питам.
Иначе и ние изобщо не сме се сещали за секс, но аз го чувствам рано още. В темата за секциото, някой беше споменал, че след оперативно раждане, може да се получи вагинална сухота, споменаваме го просто информативно.

За храненето... И Вики уж не наддава достатъчно бързо и го следя попринцип да не спи повече от 2.30ч през деня... Но тези дни излизахме по разходките и той си нанка така хубаво в количката, че сърце не ми дава.
Режим и ние нямаме кой знае колко изразен... Има едно ядене около 12ч вечер, след това към 2-3 и после към 5-6. Прави по-дълги паузи, ако успея да му дам да яде и от двете гърди, но нощем често така дълбоко заспива на първата, че няма шанс да му дам и втората Grinning

Общи условия

Активация на акаунт