МБАЛ Надежда - тема 22

  • 45 514
  • 743
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 903
На мен и Павлова ми е проверявала кръвотока с доплер. При проблем обаче пак пращат към феталните специалисти.

# 31
  • Мнения: 1 526
На мен Димова ми пускаше доплер на всеки преглед от 8м. натам. По - рано, не.

# 32
  • Мнения: 459
Здравейте момичета, искам да попитам кои лекари в Надежда правят доплери и по- спвциално ме интересува др.Кръстев и др. Димова дали правят?

Здравей! Доплери правят феталните морфолози - д-ри Чачева, Патрикова, Михова, Георгиев.
Ако може да попитам, защо конкретно Кръстев или Димова за доплер търсиш?
мисля при някои от тях двамата да съм на жк и ми беше интересно дали правят доплери и дали има вариант лекар който води жк да ти прави и доплер

Интересен избор. Кръстев е ръководител на Родилното, води и консултациите на мамите, които ше раждат в Надежда, но не са се следили там. Има и административна дейност. Моето виждане е, че трудно ще го намеря ако ми трябва нещо за бременността. Др Димова е много "серт" така да се каже. Там няма захаросване. Директна и конкретна, на някои може да им се стори дори на границата на грубост.

Патрикова и Георгиев следят бременности и правят доплери, ако трябва така да се комбинират. На мен лично доплерите в края на бременността ми ги правешр Патрикова и съм много доволна от нея. Там немската школа не изпуска нищо.

Отделно доплера въобще не е задължително да се наложи като изследване на всяка бременна.

Успех Heart
насочих се към Кръстев защото видях от визитката му че има опит с рискови бремености ходила съм няколко пъти при него на обикновен преглед и ми се стори, че не претупва нещата, а напротив прочете ми всичко стари изследвания и доста отговорно подходи. За др.Димова, тя преди 2 години когато ми тръгна преждевременното раждане беше на смяна случайно, прие ме от спешния кабинет. На другия ден след раждането, дойде при мен в стаята и се опитваше да ме успокой, каза ми, че при следваща бременост ще ме изкара до 36 37 седмица и за това

# 33
  • Мнения: 273
Barely_Mama_91 би ли пояснила за доплерите, в смисъл ти си била на ЖК при Патрикова и тя ти ги е правила на прегледите, или при някой друг и отделно си ходила при нея.
Интересувам се ако лекаря, който води ЖК не прави доплер дали може да се запише час специално за това при нея?

На мен бременността ми я еодеше по ЖК др Ненов. При др Патрикова ходех на ФМ, и тя също ми направи доплер в края на 7я месец заради повишени стойности на един от показателите. Продължих на всеки 2 седмици да правя доплери при нея до края на бременността. На ЖК др Ненов също проследяваше по системата им какво е състоянието на кръвотоците.

В 36та седмица точно на един от доплерите установихме високо кръвно при мен, и Патрикова си ме насочи за хоспитализация, като усложнение на бременността.
Много съм доволна от нея, и изобщо от взаимодействието между нея и следящия бременността, както и от адекватните грижи като ме приеха в отделението заради кръвното.

# 34
  • Мнения: 11
Здравейте,
жена ми е бременна и започнахме да ходим на прегледи в болница Надежда. Доста размишлявам дали това е най-правилното място за проследяване на бременността и раждането. В темите тук и като цяло в интернет могат да се прочетат всякакви мнение и то крайно противоположни, което много ме изненада. Имах чувството, особено като чета последните страници на предишната тема за Надежда №21, че потребителите говорят за различни болници. Което още повече ме разтревожи.
До сега жена ми ходи при доктор Десислава Станева на преглед и е записана преди Коледа на скрининг при доктор Жени Панайотава. Може ли мнение на някой, който е бил при тях?

# 35
  • Мнения: 261
Здравейте! Аз се следя в болница Вита, но там не дават раждане с таткото и също засега свижданията са забранени, а на нас ни се иска и той да е с мен. Четох, мнения че в Надежда може бащата да присъства на раждането но преди година, това все още ли е така? Също прочетох, че цената е 2700лв без значение как раждаш, актуална информация ли е и това? Разбира се, ще се обадя да попитам и на регистратурата.

# 36
  • Мнения: 199
Здравейте, понеже знам, че в Надежда няма избор на екип като опция, как се уговорихте и въобще възможна ли е уговорката с проследяващия ви АГ да дойде на раждането ви? За секцио предполагам е по-лесно да се уговорите да е в негово/нейно дежурство, но какво става ако е естествено раждане, където така или иначе не е ясно кога точно би започнало? И да попитам конкретно майките, които са родили естествено - кога си попълнихте плана за раждане и на кой го дадохте/ с кой го обсъдихте? И също предполагам при приема ви казвате, че бащата ще присъства на раждането?

Последна редакция: ср, 30 ное 2022, 12:12 от Green cake

# 37
  • Мнения: 6 533
Цитат на: Stuckata
link=topic=1500819.msg45656666#msg45656666
До сега жена ми ходи при доктор Десислава Станева на преглед и е записана преди Коледа на скрининг при доктор Жени Панайотава. Може ли мнение на някой, който е бил при тях?

Една бременност с 5годишно в момента и втора повече от половината (30гс), съм проследила в Надежда, но при д-р. Личева, която много харесвам. За тази, която споменавате вие нямам никакви впечатления.
При д-р. Жени Панайотова и двете бременности, включително сега ходя на фетална морфология. Всичко гледа внимателно и подробно и каквото е видяла и казала е било на 100% така. Ако нещо не се вижда заради неподходяща позиция на бебето, не ме е отпращала никога, а казва да изляза и да се разходя и пак да се върна след малко.
Единственото, което не ми харесва са постоянно растящите цени, но в момента за всичко е така...

Последна редакция: ср, 30 ное 2022, 13:01 от Elektra.13

# 38
  • Мнения: 11
Благодаря за отговора. Радвам се за вас. Личева, заедно с Генадиева и Станева ни бяха препоръчани като добри специалисти, но мнението на всеки все пак има доза субективизъм. Записахме при д-р Станева защото имаше час, когато на нас ни беше удобно. В събота имаме втори час при Станева, дано да мине наред и жена ми да има добро усещане за нея, като все още не е късно мисля да сменим при друг специалист за женската консултация.

PS: За цените не мога да сравня с преди, с колко са повишени. Но гледайки какво става с останалите цени едва ли тук няма сериозна инфлация. Честно казано бих платил всичко само и само всичко с жена ми и бебето да е наред, защото не знам как са били вашият мъж, но аз съм много притеснен и постоянно си мисля дали сме направили правилният избор на болница, защото само това зависи от части и от мен, а всичко останало е "в ръцете" на жена ми и лекарите...

# 39
  • Мнения: 513
Важното е тя да се чувства спокойна с лекарката. При една бременност без усложнения всяка една аг болница в София е правилният избор. С малко усложния - Надежда е ок. Комфортно е, приятно е като обстановка
 Със сериозни усложнения - само Майчин дом (въпреки, че там обстановката не е много приятна).

# 40
  • София
  • Мнения: 5 444

 Със сериозни усложнения - само Майчин дом (въпреки, че там обстановката не е много приятна).
Личните ми впечатления са други.
През 2017 година избрах да родя в Майчин дом,рискова бременност (тромбофилия,серклаж) но до 26 г.с си полежавах в Надежда,после започнах да ходя и при професор Николов от Майчин дом за тонове от страх да не родя по-рано и да се наложи от Надежда да ми транспортират бебето (началото на 2017 нямаха още хубава неонатология Надежда),реших че като дойде момента ще родя в Майчин дом.
Мизерията в МД се преглъща в името на бебока,но всички гледаха невярващо,когато им казвах,че серклажа ми е слаган в 21 г.с (твърде късно).Жив и здрав да е д-р Христов ,цял живот ще съм му благодарна,защото в Майчин дом ако бях отишла в това състояние в което доктор Христов ме е шил,щяха да ме приемат директно за аборт.Те си ми го казаха.
От лятото на 2017 година имат и добра неонатология,могат да положат адекватни грижи за бебенцето ,ако има нужда.Така че вече Надежда си е може би най-добрия вариант за високо-рискова бременност.
В Майчин дом ми пускаха доплери преди раждането на един изстрадал ехограф ,на фона на апаратурата в Надежда са поне 10 години назад.
В Надежда има кардиолог,ангиолог,хематолог ,които могат веднага да викнат за консултация.
При мен в Майчин дом се бяха консултирали по отношение на тромбофилията ми и терапията след раждането с национален консултант от друга болница.
В крайна сметка съм доволна от Майчин дом,перфектно направено секцио,адекватни реакции към мен и детето ми,което се роди действително малко по-рано,благодарение на професор Николов и действията му ,всичко беше наред ,но пък Надежда изобщо не им отстъпва ВЕЧЕ.Напротив 🙂

 Може би ако се наложи дълго лежане в болницата ,единствено финансово би било тежко.

Последна редакция: ср, 30 ное 2022, 21:21 от *Bubble*

# 41
  • Мнения: 6 533
И при нас имаше малки усложнения първата бременност. На жк ходех зимата 2016, родих февруари 2017. Не беше лоша и тогава неонатологията. Справиха се с всичко. А имаше и недоносени бебенца в кувьози, много мънички. Виждах ги, защото и моето беше там на системи (заради дехидратиране) и на термоплот поради ниско тегло. Правеха му изследвания всеки ден  и го изписаха само 2 дни по-късно от нормалното, защото го закрепиха бързо с адекватните си грижи.

# 42
  • Мнения: 216
Имам въпрос към вече родилите- списъка за прием, посочен в сайта им, достатъчен ли е? Нещо, което да се е необходимо и да не са посочили? Или нещо, което е напълно излишно?

# 43
  • София
  • Мнения: 5 444
И при нас имаше малки усложнения първата бременност. На жк ходех зимата 2016, родих февруари 2017. Не беше лоша и тогава неонатологията. Справиха се с всичко. А имаше и недоносени бебенца в кувьози, много мънички. Виждах ги, защото и моето беше там на системи (заради дехидратиране) и на термоплот поради ниско тегло. Правеха му изследвания всеки ден  и го изписаха само 2 дни по-късно от нормалното, защото го закрепиха бързо с адекватните си грижи.
Аз нещо се бях филмирала много тогава,а и се притеснявах,че нямам избор на лекар в Надежда и трябва да раждам при когото е на смяна.
Аз родих март 2017 🙂
Допоследно си ходех и в Надежда на прегледи де.

# 44
  • Мнения: 273
Имам въпрос към вече родилите- списъка за прием, посочен в сайта им, достатъчен ли е? Нещо, което да се е необходимо и да не са посочили? Или нещо, което е напълно излишно?
.
Много си е точен списъка им. Сега... за превръзките -4 пакета нощни.... много зависи. Аз до втория ден бях с нощни, после с normal, но има и другия случай...
В столовата има чай Лактеса, за стимулиране на лактацията, така че чашата за чай дори и изглеждаща излишна, всъщност е полезна. Ако не искаш да ползваш техните помпи за кърма (за да тръгне хубаво) си вземи своя. Това е. Успех и скоро да се гушкате с бебчето!

Общи условия

Активация на акаунт