МБАЛ Надежда - тема 22

  • 47 873
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6
Здравейте! Бременна съм почти в 12 г.с., и съм с тромбофилия. Това за мен е 2ра бременност, първата беше успешна (без терапии), имам дете на 4 и половина, родено в Надежда, планово секцио заради ниска плацента при д-р Ташков. Безкрайно доволна бях и съм от раждането и престоя си, но сега предвид новооткритата тромфобилия съм доста стресирана и се чудя дали е правилното място и лекар. (безкрайно много го харесвам, но ми попадна информация, че има разногласия с хематолози, кога да се спре терапията). Всякакви коментари и препоръки, ще са ми от ползва. Благодаря предварително! 😊
Особено към момичета с тромбофилия - при кого се следихте и родихте?

Последна редакция: нд, 04 дек 2022, 14:44 от Hermi1913

# 61
  • Мнения: 1 825
Според мен за терапията си слушате хематолога, а после АГ. А вие трябва да си изберете лекаря, за една може да е бил най - добрия, за друга не. Говорете с него за ситуацията и преценете по реакцията му. Също важно е специалистта по ФМ, те доста детайлно следят също кръвотока към плода.

# 62
  • Мнения: 6 565
Аз не съм с тромбофилия, но имам терапия с аспирин от началото на бременността. Д-р. Личева ми каза, че се спира 34-35 седмица. Дано се сетя да питам на някой от прегледите и д-р.Панайотова какво мисли. За пускането на външни хора, точно тя се съгласи преди 2 месеца да заведа малкия и на следващия преглед при нея, преди месец, нямаше проблем. Но предполагам, че когато става въпрос за малко дете е друго.

# 63
  • Мнения: 95
В края на ноември в Парадайз д-р Михова пускаше. На регистратура предварително бях попитала и ми отговориха - по преценка на лекаря.
Здравейте, дали пускат мъжете да присъстват на ФМ?

# 64
  • Мнения: 83
Др Арабаджикова следи бременни с тромбофилия. Аз имах късмета само да родя при нея - секцио. Ако не можете да се запишете в Надежда, тя има частен кабинет и може първо там да отидете.
Здравейте! Бременна съм почти в 12 г.с., и съм с тромбофилия. Това за мен е 2ра бременност, първата беше успешна (без терапии), имам дете на 4 и половина, родено в Надежда, планово секцио заради ниска плацента при д-р Ташков. Безкрайно доволна бях и съм от раждането и престоя си, но сега предвид новооткритата тромфобилия съм доста стресирана и се чудя дали е правилното място и лекар. (безкрайно много го харесвам, но ми попадна информация, че има разногласия с хематолози, кога да се спре терапията). Всякакви коментари и препоръки, ще са ми от ползва. Благодаря предварително! 😊
Особено към момичета с тромбофилия - при кого се следихте и родихте?

# 65
  • Мнения: 863
Аз следя втора бременност при д-р Ташков след един мисед аборт.
Първата бях на Фраксипарин, засега нещата са ок, следим ги за тази бременност, само Аспирин през вечер приемам.
Аз съм безкрайно спокойна и доволна от д-р Ташков, била съм и при още няколко докторки в Надежда, но за мен нямат нищо общо с д-р Ташков и не мога да ги сравнявам.

# 66
  • Мнения: 858
Имам диск от всяко посещение при нея. Просто кажете в началото и ще ви запише и снимки и кратки видеа.

Здравейте, предстои ми ФМ при д-р Михова в 21г.с и ме интересува дали се дава някакъв диск с прегледа или само снимки? При първия скрининг в 12г.с ми даде само снимка,но сега бебето като е по-голямо дали е по-различно? Четох че на други места при ФМ давали записи...

# 67
  • Мнения: 47
Хайде стига вече с това “аз пък видях”, “аз пък еди-какво-си”. Вашият положителен опит (който даже не е положителен, защото сте чула, че щели да ѝ помогнат, ама не знам си какво и накрая ЕЖК) НЕ инвалидира негативните преживявания не само на Тео, а и на много други жени, на които не са помогнали и дори са саботирали умишлено като самата мен.
За тази сума и тези претенции, които имат, нямат право да работят “на късмет”. А, когато “помощта” им се изразява в това да те щипят и да ти захласват детето от блъскане в гърдата - мерси, ще пропусна.
Не е много сложно да наемат фултайм консултант по кърмене, който да не ти обяснява, че “с тия зърна няма да стане” на съвсем нормални си зърна, ама няма желание явно за това.


Съгласна съм че трябва да наемат консултант за кърмене. Аз казвам на какво бях свидетел и какво преживях. Дори това което съм преживяла лично пак е за някого "ЕЖК". Не казвам че всички са получили каквото са попитали, но все пак трябва да се пита и да се търси. Има върху какво да работят за сумата, която искат.

# 68
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте, престои ми да се запиша на ЖК В болница Надежда, предлагат ми следните лекари д-р Стоянова, д-р Бутева, д-р Данаил Илиев. Моля за информация, кой да избера. Благодаря

# 69
  • Мнения: 10
Имам въпрос към мамите родили
В Надежда? Може ли да качите списък с нещата, които искат за прием за раждане.

# 70
  • Мнения: 315
Аз бих препоръчала д-р Данаил Илиев.
Следих се и родих при него, доволна съм. Знам, че е специалист по двуплодни и рискови бременности.
Здравейте, престои ми да се запиша на ЖК В болница Надежда, предлагат ми следните лекари д-р Стоянова, д-р Бутева, д-р Данаил Илиев. Моля за информация, кой да избера. Благодаря

# 71
  • Мнения: 1 295
Имам въпрос към мамите родили
В Надежда? Може ли да качите списък с нещата, които искат за прием за раждане.

https://nadezhdahospital.com/sektori/rodilno-otdelenie/spisak-za-rodilnoto/

Написан е в сайта им.

# 72
  • Мнения: 38
Здравейте , (може би е малко рано аз съм с замразен трансфер на 12 ми е кръвния тест) . Искам да попитам за потвърждаване на бременност при репродуктивния специалист ли се ходи . И после ако всичко е наред , при кой доктор се следите и ако може мнение за специалист . И аще един въпрос при раждането доплаща ли се допълнително ако имаш избор на екип и колко , ако има момичета запознати по въпроса ще съм благодарна да ми обяснят . Късмет на всички 😘

# 73
  • Мнения: 364
Мога само на частта за трансфера да отговоря - да, при репродуктивния се потвърждава бременността. До към 10-12 седмица се следи от него и после ви насочва към женска консултация. Успех! 😊
Здравейте , (може би е малко рано аз съм с замразен трансфер на 12 ми е кръвния тест) . Искам да попитам за потвърждаване на бременност при репродуктивния специалист ли се ходи . И после ако всичко е наред , при кой доктор се следите и ако може мнение за специалист . И аще един въпрос при раждането доплаща ли се допълнително ако имаш избор на екип и колко , ако има момичета запознати по въпроса ще съм благодарна да ми обяснят . Късмет на всички 😘

# 74
  • Мнения: 1 733
След положителен кръвен тест се звъни/ходи в манипулационна и се продължават изписаните лекарства до датата на прегледа при репродуктивния специалист.

От манипулационната обикновенно съветват да си записваме час за преглед 10 дни след кръвния тест, в началото на 6 г.с седмица. И да, тогава репродуктивния лекар може да потвърди, ако има бременност. Прегледите при него са до около 12 г.с.
После се ходи на биохимичен скрининг и морфология.
След това се регистрира бременност. В 4 месец и започват прегледи женска консултация.


Здравейте , (може би е малко рано аз съм с замразен трансфер на 12 ми е кръвния тест) . Искам да попитам за потвърждаване на бременност при репродуктивния специалист ли се ходи . И после ако всичко е наред , при кой доктор се следите и ако може мнение за специалист . И аще един въпрос при раждането доплаща ли се допълнително ако имаш избор на екип и колко , ако има момичета запознати по въпроса ще съм благодарна да ми обяснят . Късмет на всички 😘

Общи условия

Активация на акаунт