Пазаруване от Amazon - тема №103 - Black Friday 2022

  • 104 746
  • 1 218
  •   1
Отговори
# 1 200
  • Мнения: 36 088
Моля някой да пусне нова тема.

# 1 201
# 1 202
  • Мнения: 155
Опитах се да поръчам вчера прахосмукачката от сайта на Shark, ползвах Curve и пощенския код на Габиели, взе ми парите, прие поръчката, а днес е отказана без обяснение и рефъндът ме цака с около 6 лв... Иска ми се да пробвам пак, но не пише каква е причината за канселацията. Някой успя ли да я получи на адреса на Габиели, да не би да не искат да доставят там? и с какъв метод на плащане? Иначе мога да помоля приятелка, която живее там да ми я поръча с нейната карта, ако проблемът е че билинг адресът не е английски наистина...

# 1 203
  • Мнения: 2 856
И при мен същото!Поръчах и днес без обяснения канселираха и ми върнаха парите.Аз взех че поръчах пак ,системата ми изведе номер на поръчка.Блокираха парите.Чудно обаче нямам потвърдителен мейл.Вероятно утре ще канселират .

# 1 204
  • Там...
  • Мнения: 286
В ибей също е 99 паунда

https://www.ebay.co.uk/itm/185035559064

# 1 205
  • Мнения: 2 073
Аз така преди години в Ибей поръчвах техника 2 пъти. И двата пъти ми върна парите, като имаше такса за връщането.
Проблемът бил, че не доставят до адреси на складове.
Това го разбрах още първия път. Превозвачът тогава каза друг адрес, но пак ми канселира.
Накрая май до братът на мъжа ми във ферма платих и станаха работите.

# 1 206
  • Мнения: 1 677
Аз успях да поръчам до Габиели. Платих с Револют и посочих само адреса на Габиели навсякъде. Днес ще е доставката, за което ме информираха в имейл от ДПД. При опит да поръчам една нинджа преди време, постоянно ми канселираха по същия начин поръчките. Какви ли карти не въртях, докато не се зачетох в условията им и там и пишеше, че не доставят до адреси на складове. Може би и тук е същата политика, защото те Шарк и Нинджа са под една шапка. Но пък може би за складов адрес считат този, който вече няколко пъти се посочва като адрес за доставка, знам ли?! Само си разсъждавам.

# 1 207
  • Мнения: 4 204
Складовете са регистрирани като бизнес в UK. Когато се поръчва на тяхния адрес, изпращача вижда, че не се получава от физическо лице.

# 1 208
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 507
Складовете са регистрирани като бизнес в UK. Когато се поръчва на тяхния адрес, изпращача вижда, че не се получава от физическо лице.
Не е това проблемът, защото Амазон може да ти достави на  работното място, което значи че доставят на бизнеси. Вероятно по друг начин отказват адрес, или знаят какъв точно е бизнеса или го отсвирват, защото има много върнати продукти през него.

# 1 209
  • Мнения: 1 045
[Някой знае ли дали върши работа за какво и достатъчен ли е обема за 4 членно семейство? Ако поне върши работа да готви сам Simple Smile ще го взема на майка ми да не кисне до печката, че вече не може. Моля за мнение и извинявайте за спама
katri, малко късно отговарям. Имам подобен мултикукър, който ползвах понякога за 4 членно семейство. За мен не беше много практичен. Досадно ми беше почистването на капака, който не се сваля. Не ми се ровеше за рецепти в книжката. След покупката на Инстант пот дуо/който активно ползвам/, старият кукър стана съвсем излишен. Бабите категорично отказаха да ползват такова нещо. Затормозявало ги. Не проявиха интерес дори към стария ми ИП, въпреки моите хвалби. Поразпитай майка ти дали ще и бъде от полза такъв уред. Все си мисля, че един ИП би бил по-полезен./Малкият ми ИП го взех на 52 евро/.

# 1 210
  • София
  • Мнения: 1 023
Мари-ана, много благодаря за отзива ще потърся това от което сте доволна, защото е за майка ми на 82г, че да не стои вече до печката.

# 1 211
  • Мнения: 5 646
И от мен глас за Инстант поп. Мислех, че ще е поредният уред, който ще ми седи на плота, докато не го метна в olx, но ми върши чудесна работа. Моят е комбиниран със запичащ капак и фурна почти не пускам.

# 1 212
  • Мнения: 155
Току-що се опитах с Revolut и адреса на Габиели, даде ми номер на поръчка, но веднага отмени транзакцията Sad Даже нямам имейл този път за потвърждение на поръчката преди това. Май няма да го бъде, а така й се точех на прахосмукачката.
Този път обаче имам мейл за канселацията, failed payment review...
Скрит текст:
Your order has been cancelled due to failed payment review.

 

When a customer places an order, the order goes through a payment review process on our system. Your review was unsuccessful and we have had to cancel your order.

 

If you have placed this order using either your PayPal account or a Bank account, your refund will be processed and credited back to the original method of payment.

 

Your refund will be processed automatically and you will receive your funds within the next 7-10 working days, depending on how fast your bank process refunds.

 

Before attempting to place a second order, SharkNinja would encourage you to contact your bank as they may have blocked this payment for your security.

Последна редакция: сб, 27 май 2023, 05:08 от PPS

# 1 213
  • Мнения: 10 630
Аз метнах и ИП, и МК, и СК .. сега съм на път да метна и един фрайър Simple Smile Simple Smile (3ти поред, ама май си харесах един да остане).
Изобщо не е моето това.. особено тия 3те горе, всичко е варено и блудкаво, вкъщи никой не хареса...
Като говорим за поколения - майка ми най се впечетли от ИП (На 60, ама тя е сама), а щерката (на 11) каза, че предпочита да си готви традиционно в тенджера и тиган, въпреки началната еуфория.. Баба ми (на 80) няма никакъв начин да се оправи с такъв уред.

# 1 214
  • Мнения: 1 576
Здравейте! Чудя се на едни обувки от Warehouse- "използвани в много добро състояние". Какво означава това. Не вярвам да са носени, но нямам опит с Warehouse и не знам какво да очаква. Поръчвала съм използвани книги и си бяха нови.

Общи условия

Активация на акаунт