С каква храна храните котката си? - Тема 4

• 34 338
  • 747
  •   1
Отговори
# 645
  • София
Вече три пъти поръчвам храна от зооплюс и разни пасти за бебока, купички и т.н. Нито веднъж не ми позволи да платя с наложен платеж, все с карта ги плащах. Първите два пъти Спиди ми ги носеха кашоните в къщи, куриера само ми подаваше кашона и готово, но бяха пускани от тях с DPD, последния път с DHL. Е тази пратка с DHL я издирвах, пуснах поръчка на 27.11, в началото линка за проследяване не беше активен сигурно няколко дни, после когато стана активен видях че са я пуснали още същия ден, така…. Чакам аз пратка, чакам… отделно почти всеки ден ходя до Спиди за други пратки. На 12.12 се сещам че аз съм поръчала от зооплюс, а от пратка ни вест ни кост. Влизам копирам проследяващия номер от DHL и го пускам в Спиди да видя къде е таз пратка и какво се случва и виждам, че там пише че пратка е в близкия офис и седи там вече 5 ден, аз нямам ни обаждане, ни смс. А преди това подадена информация, че пратката не била доставена на адрес поради невъзможност да се свържат с мен. Отивам в офиса с девойката по товарителница издирваме пратката и тя казва ама тя е тук отдавна, ние щяхме да я връщаме. На пратката подадени мойте имена, адрес, но телефон липсва. Еми нормално да няма как да ми се обадят и да я взема. Върнах се до вкъщи с 9кг кашон едвам едвам, снимах им как са подали информация и им писах на мейла. Обяснение: знае ли че с DHL не излизало пълната информация за клиента, работели по въпроса да съм ги извинила за неудобството. Та следващия път, като поръчвам трябва да съм нащрек с кой я пращат и да следя всеки ден къде е, което е малко тъпо.

# 646
  • София
С DHL като съм получавала пратки от чужбина (не Zooplus), винаги съм получавала мейли с номер за проследяване и т. н. и с опция да пренасоча до офис на Еконт примерно. Вероятно не пращат известия като е от DHL, защото номерът за проследяване не е от техните.

# 647
Консерви с риба тон в собствен сос, мога ли да им давам понякога? Сега видях в темата на Лидл, че има намалени и се сетих за котките ми 😂

# 648
  • София
Може, стига да няма сол и други подправки.

# 649
Консерви с риба тон в собствен сос, мога ли да им давам понякога? Сега видях в темата на Лидл, че има намалени и се сетих за котките ми 😂

С риба тон трябва да се внимава - и хората, а котките още повече. Съдържанието на живак в тях е по-високо и не бива твърде често да се консумират. Аз бих давала рядко, примерно веднъж на 3-4 седмици. Най-добре тукашни месни и пресни риби, леко сварена или печена без подправки и добре обезкостена. 

# 650
  • София
🙄 Моята друго не ще да яде

# 651
  • София
Елизка яде много често пастет с риба тон на Gourmet gold, не признава друг. Но то пък колко истинска риба тон да има в него... Иначе за гранули давам с патица, фазан, херинга и т. н.

# 652
Аз не ям такива консерви, защото от тях повръщам. Не знам и какво съдържат не купувам. Преди да ги видя в темата на Лидл изобщо не съм се и сещала, че може да взимам за тях. Стори ми се идейно за бързо хранене с риба. Може поне една да им взема за проба да видя те ще я харесат ли.

# 653
  • София
Ох, аз имах предвид, че яде котешка мека храна с риба тон... Не човешка, човешка не бих взела, най-малкото са с доста сол.

# 654
🤭🤭🤭 за човешки питам аз. Техните консерви са си ясни.

# 655
Чела съм, че консервите риба тон са пристрастяващи. Давам на моя шотландец да оближе кутията с останали малки парченца, когато ние ядем риба тон в собствен сос, но не бих му дала цяла консерва.

# 656
  • София
Пристигна ми безплатният пакет от Роял Канин за Смоуки.
И още пет поръчки от зооплюс Simple Smile

Прегледах за кои храни може да се ползва ваучера от 12 лв и няма да го ползвам. Ако някой го иска да пише, макар, че май физически трябва да му го дам.

Последна редакция: пт, 22 дек 2023, 17:00 от Aila

# 657
И моята сага със Зооплюс приключи. Месец и седмица след поръчката, две изгубени и храната вече е тук.
Между другото и в някои котешки консерви, уж висок клас храна, има сол. На някои дори си го пише в състава.

# 658
И моя безплатен пакет от Роял Канин пристигна днес, заедно с поръчката от Зооолюс Simple Smile
Поръчах му Macs за китенс, не беше очарован,  съдя по това, че му остана малко. А Schmusy Ragout, нормалните  паучове, не за китенс, супер много му допаднаха:)

# 659
Здравейте, бихте ли ме насочите към някаква добра и изпитана храна при запек, и гранулирана, и мокра? Давам на Royal Canin Gastrointestinal Fiber Response, но тя е медицинска/лечебна и не ми се иска да привиква към нея. На паучовете им облизва само соса, напоследък ядеше едни консерви на Shesir, но не ги иска вече. Варя и пилешко месо, преди го ядеше, вече и него отказва. Риба също много обича, но онзи ден и на нея се намръщи. Другата суха храна, която яде сега е пак на Royal Canin Sensible33 - по-лесно смилаема и за чувствителен стомах, нея си я хапва с удоволствие, но мисля да пробваме някаква друга, ако има такава против запек.

Общи условия

Активация на акаунт