Забременяване от донор

  • 4 878
  • 104
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 943
Един скрийншот

# 76
  • Мнения: 6 627
Дамата не каза, че има проблеми със себе си или душевни терзания защо няма мъж до себе си. Мисля, че при това положение няма защо да ѝ се натрапват съвети да търси мъж. Въпрос на личен избор е дали да имаш връзка или не, както и дали да имаш дете или не. За добро или зло, съвременната медицина позволява една жена да има дете и без да има партньор, от когото да зачене. Наличието на партньор не е норма за имането и отглеждането на дете, въпреки че в темата имаше изказвания в посока, че не е приемливо.

# 77
  • Мнения: X
Въпросът беше “какво мислите за бебе от донор?”

Нормално е да има мнения в посока “давай” и други в посока “неприемливо е”.

В крайна сметка, ако човек е убеден, не пуска тема тук, а ходи и прави каквото си е решил.

Малко като с “как да кръстя бебето”

Няма да дойде форумната делегация да го орисва това бебе, ако искаш и Ганчо го кръсти. Ама като казваме, че името не ни харесва, не се обиждай! И тук така, одобрение от бг-мамите ли трябва, за да си направиш бебе от донор?

# 78
  • Мнения: 943
Ок, sylviana, нека го формулирам така: твърде егоистично и неморално е спрямо детето.

# 79
  • Мнения: 6 627
Аз не разбрах кое е егоистичното. Тя иска да създаде това дете, за да го дари с любов и грижи. Каква е разликата, ако осинови например? Никой до момента не се е изказал негативно за осиновителите без партньор.

# 80
  • Мнения: X
Осиновителите минават през доста сериозно сито, преди да станат такива. Ако сега искам да осиновя дете, трябва да докажа, че съм годна да го отглеждам. А ако искам да родя, не. Може да съм болна, луда, неспособна, бедна, без работа, наркоманка, алкохоличка и пак да родя.

# 81
  • Мнения: 6 627
Сигурно е така, но системата на пресяването не работи - случаят в Пловдив с починалото детенце, пребито от осиновителката си. Болна, луда, неспособна, бедна, без работа, наркоманка или алкохоличка няма да може да зачене ин-витро, защото първо, процедурите са скъпи, второ, жена със сериозно заболяване, включително и ментално, няма да може да зачене и износи. Имам позната, която отключи шизофрения в процес на множество ин-витро процедури (с партньор е). И въпреки че са платежоспособни и дамата настоява да продължи с опитите, болницата (частна) веднага прекрати процедурите и отказва да продължи.

# 82
  • Мнения: X
Разбира се, че не е нормално да има осиновители като тази въпросната от Пловдив. Как е станала осиновителка и защо се е стигнало до там, не можем да кажем. И все пак ако познаваш осиновители, ще знаеш за дългата процедура, през която преминават. Не е просто “искам дете, взимам си го и айде”.

Говорех, че жените могат да забременеят без да имат родителски капацитет, по естествен път. Има и наркоманки, и алкохолички, и шизофренички, родили бебета. Малцинствата си раждат и без течаща вода вкъщи.

# 83
  • Мнения: 6 790
Природата е направила така че, за да се съдаде живот са нужни двама, а не само силното желание на един. Явно има нещо, за да е така.
Разбира се, човекът си присвоява все повече контрол. С напредване на медицината, не само всяка жена, но и всеки мъж могат "да си купят" продължение. Знаете колко е разпространено сурогатното майчинство. За мен това е превръщане на живота в стока с цена. И да, старомодна съм явно, заседнала някъде във вековете, не го разбирам. Но не ме и учудва, живеем във времена, в които вече няма нищо свято, всичко може да се купи, направи, набави.

# 84
  • Мнения: 7 430
Като родиш дете му даваш най- важното: Живот. Другото са подробности, които някак се заглаждат, особено ако имаш финансови възможности. Гаранция за нищо няма, може най- добрият и любим мъж да те изостави, теб и детето или да почине.

# 85
  • Мнения: 6 627
Радева, това означава ли, че ти по принцип не приемаш асистираната репродукция като вариант за една жена/двойка да има дете и че човек следва да има дете само ако природата "го е позволила"? Ако е така, то това е твърде жестоко и неуважително спрямо всички хора, които търсят такава помощ, както и към ангажираните лекари.


Говорех, че жените могат да забременеят без да имат родителски капацитет, по естествен път. Има и наркоманки, и алкохолички, и шизофренички, родили бебета. Малцинствата си раждат и без течаща вода вкъщи.
Посочените от теб примери предполагат случайно/естествено забраменяване, а не целенасочено търсене на медицинска помощ с цел зачеване и раждане на дете.

# 86
  • Мнения: X
И какво от това? Резултатът е, че една болна, луда, наркоманка или алкохоличка има дете.

# 87
  • Мнения: 6 627
И това какво общо има с темата?

Дори и да се е случило нещо от споменатото от теб, това не означава непременно, че детето е обречено на лош живот. Припомням напр. историята на Весела Тотева (тежка хероинова наркоманка). Да не се случва, но всеки може да се разболее, ментално или физически, дори и тежко и терминално, но това прави ли го автоматично негоден родител? Или викаш, това са втора категория хора, прецакани от природата и съдбата, не заслужават да имат деца?

# 88
  • Мнения: 1 591
Аз пък веднага след поста на Шерил се сетих за един лош чичко с мустачки. Rolling Eyes

Да чукаме всички на дърво, само не разбрах шизофрвничките и наркоманките какво общо имат с АР?

# 89
  • Мнения: X
Ставаше дума за осиновителките, които като въпросната от Пловдив не са годни. А реално никой не се замисля дали една майка е годна да роди, без значение дали естествено, или с АР.

Общи условия

Активация на акаунт