Име за момче Йонатан/Тимотей

  • 6 446
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 459
Обратното е - Джонатан е по-нов прочит на Йонатан, щото англичаните са се появили след евреите, все пак.
Да, щото всеки втори евреин сигурно се казва Йонатан. Баш си изглежда като Джонатан с грешка или с повечко напъни за оригиналност.

# 106
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 197
MissChanandlerBong е права, Джонатан е английската версия на Йонатан. Това, че в България не е често срещано не го прави измислено. Йонатан се среща в редица държави, включително англоезичните. Има и доста популярни хора с това име - Йонатан Нетаняху, Йонатан Доминиц, Йонатан Гат и др.

Последна редакция: сб, 10 дек 2022, 22:37 от Metanoia

# 107
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Бенямин Нетаняху… освен ако няма друг известен Нетаняху

# 108
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 197
Teo, не съм го чувала този. Споменаваш още едно интересно библейско име Бенямин (и производните му Вениамин, Бенджамин и т.н). Много ми харесва това име.

# 109
  • Мнения: X
Честно казано, Йонатан като по-широко разпространено име съм го срещала предимно в Скандинавието. Иначе единични случаи, да.

# 110
  • Мнения: 14 489
Бенямин Нетаняху… освен ако няма друг известен Нетаняху

Йонатан Нетаняху е брат на Бенямин Нетаняху и е израелски командос, загинал при операцията "Ентебе", когато спасяват отвлечен самолет с израелски граждани.

# 111
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Бенямин Нетаняху… освен ако няма друг известен Нетаняху

Йонатан Нетаняху е брат на Бенямин Нетаняху и е израелски командос, загинал при операцията "Ентебе", когато спасяват отвлечен самолет с израелски граждани.

Мерси, не го знаех! 👍🏼

# 112
  • SF
  • Мнения: 21 167
Здравейте мами! Интересно ми е какво мислите за имената Йонатан и Тимотей за момче? На галено Йони/Тими. Много ми харесват, но понеже не са български се чудя как ще се възприеме.

Аз... едва на осма страница се включвам и няма да изчета писаното досега, но аз не бих дала такива имена и на куклите си.
Тимотей го свързал с шампоана.
Йонатан - с нищо. С Джонатан.
Тото от Скандау е Йонислав. Коректорът ми го поправя. Казват му Тото, а родителите сигурно дълго са се чудили да изобретят тази комбинация от срички и да образуват име.
Кръстете то Матей и пак си му казвайте Тими и Йоан, на когото пак си му казвайте Йони.
Защоно Йонатан е  смешно.

За тези, които се чудят - Joanna, Jo- на различните езици се чете като Жо, Джо, Йо... и става Жоана, Джоана, Йоана - едно и също име е с различни произношения.
Йонатан буквално се превежда като Иван-Антон.

# 113
  • Мнения: 14 489
Йонатан от кой и на кой език се превежда на Иван Антон?

# 114
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Йонатан-еврейско име е,на иврит-,,дар от бога,,.
Джонатан-английско произношение на същото име.

Антон е гръцко име и означава ,,безценен,,.

# 115
  • Мнения: 1 459
Иван-Антон или Йоан-Антон са двеста пъти по-добре от Йонатан.

# 116
  • Мнения: 1 306
Абе жената иска да е алтернативна. Ако синът й има перспектива да живее в Израел, името става. В останалите случаи не.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Имам ученик Джонатан - 4 клас - всички възприемат името нормално.

# 118
  • Мнения: 700
На мен ми харесват и двете имена. Йонатан малко повече. Нищо смешно, странно или неблагозвучно не намирам в тях.

Общи условия

Активация на акаунт