Данък имот

  • 1 406
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте! Имам следното запитване вие откъде си пащате данъците за апартамента или къщата? Дали може да се плащат тези данъци през epay? Дали се отразяват в системата на общината след като са платени през Epay? Мисълта ми е че за първи път платих през epay и да не се окаже  че парите не са постъпили Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 35 062
Аз на Изипей ги плащам, ще постъпят сумите, спокойно.

# 2
  • Мнения: 2 881
Няма проблеми през epay, ако ти излиза като задължение няма как да не постъпят парите. Информацията за дължимия данък идва от интеграцията им с общината.

# 3
  • Мнения: 1 038
Няма проблеми. Ако толкова се притесняваш звънни един телефон в общината Местни данъци и такси за потвърждение.

# 4
  • Мнения: 12 725
Съвсем редовно плащане е. Остава ти и документ за плащането, не ги хвърляш тия пари и те да потъват неизвестно къде.

# 5
  • Мнения: 577
От години си плащам данъците през epay и няма проблеми. Сайтът на НАП, ако решиш да ги плащаш онлайн, те препраща към epay.

# 6
  • Мнения: 10
А същият данък примерно как може да се плати с банков превод

# 7
  • Мнения: 2 881
Ами с превод по сметката на общината с основание данните на задълженото лице, партидния номер и т.н. Ама има вероятност да ви карат после да им носите извлечение на хартия. Питайте първо в общината, а там може и да може и с карта да се плати на място.
Иначе някой банки предлагат плащане на данъци и битови сметки през мобилното или интернет банкиране, но има такси.

# 8
  • Мнения: 12 725
Ние ей сега платихме с карта в общината, защото и без това ходихме да подаваме едни декларации. Можехме да платим и в брой, ако искахме.
Друг вариант, освен ипей и изипей, е през сметка в ПИБ (аз нямам, но ММ има), те имат добра програма за плащане на местни данъци и такси. С банков превод плащам фирмени данъци, няма проблем никакъв.

# 9
  • Мнения: 146
От над 10 год. плащам данъци на различни имоти в еPay. Няма проблем, освен това таксата е 0,30 лв. на имот, а в EASYPAY мисля, че е 1 лв. Всъщност първоизточника на EASYPAY e ePay, служителите в офисът на EASYPAY влизат в системата на ePay и плащат вместо Вас (каквито и да е сметки). Каквото виждате Вие във Вашия ePay, това виждат и те на техните компютри.

Последна редакция: чт, 24 ное 2022, 05:52 от Bisera

# 10
  • Мнения: 577
Освен по-високите банкови такси, мисля че с платежно по-бавно се отразява плащането в съответната община и НАП. С epay/easypay става доста по-бързо.

# 11
  • Мнения: 207
От над 10 год. плащам данъци на различни имоти в еPay. Няма проблем, освен това таксата е 0,30 лв. на имот, а в EASYPAY мисля, че е 1 лв. Всъщност първоизточника на EASYPAY e ePay, служителите в офисът на EASYPAY влизат в системата на ePay и плащат вместо Вас (каквито и да е сметки). Каквото виждате Вие във Вашия ePay, това виждат и те на техните компютри.

Аз от години плащам всичко там, но не знаех за данъците. Как става?

# 12
  • Мнения: 2 881
Не знам дали става за всички общини, трябва да имат интеграция. За Столична община става, избираш ги както търговец за плащане на битови сметки и за партиден номер въвеждаш ЕГН на задълженото лице, точка и партидния номер на съответния имот (или каквото е там, за автомобили е същото). После трябва да ти се появи като неплатена сметка.

# 13
  • Мнения: 207
Не знам дали става за всички общини, трябва да имат интеграция. За Столична община става, избираш ги както търговец за плащане на битови сметки и за партиден номер въвеждаш ЕГН на задълженото лице, точка и партидния номер на съответния имот (или каквото е там, за автомобили е същото). После трябва да ти се появи като неплатена сметка.
От къде се вади партиден номер на имот? Аз питам за Пловдив.

# 14
  • Мнения: 2 881
Номера ти е на данъчната партида, ако пазиш разписка от предишно плащане на този данък, там трябва да го има.

Общи условия

Активация на акаунт