Смилане на кафе

  • 846
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 861
Здравейте!
Не съм сигурна дали въпросът ми е за този раздел, но ми е необходимо да разбера, има ли в София място на което човек може да даде кафе на зърна за смилане на еспресо?
Евентуално, ако няма такова място, може ли да препоръчате подходяща кафемелачка, която да не е твърде скъпа!
Благодаря за отделеното време!

# 1
  • Мнения: 1 746
Хубавите мелачки струват дори по-скъпо от  кафемашините. Качественото смилане е важно за крайния резултат. Ако нямате възможност да купите Ви препоръчвам да направите поръчка в специализирани пекарни за кафе  Предлагат и тази опция безплатно.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 917
И най-евтината кафемелачка ще свърши работа. Просто не казвайте на никого с какво смилате кафето преди да му го предложите Simple Smile))))))

# 3
  • Мнения: 1 575
В магазинчетата, в които предлагат насипно кафе обикновено предлагат и мелене.
Leli bebe, 99% от хората не могат да различат на евтина или скъпа кафемелачка е смелено кафето дори живота им да зависи от това. И повечето баристи не могат, е, освен ако не са видели машината Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 2 917
В магазинчетата, в които предлагат насипно кафе обикновено предлагат и мелене.
Leli bebe, 99% от хората не могат да различат на евтина или скъпа кафемелачка е смелено кафето дори живота им да зависи от това. И повечето баристи не могат, е, освен ако не са видели машината Simple Smile

Да не говорим пък за едрината на смилане Simple Smile Правил съм си есперимент с купешко смляно кафе за еспресо и за джезве - дори след обстойноразглеждане и стриване между пръстите не усетих разликата, която очаквах.

# 5
  • София
  • Мнения: 861
Ако нямате възможност да купите Ви препоръчвам да направите поръчка в специализирани пекарни за кафе  Предлагат и тази опция безплатно.
Вече питах на няколко места, но мелят само тяхно си кафе. Та, ако някъде мелят и кафе на клиента от друга марка, ще е много полезно да разбера. Ако това ми помага, търся за Moak.
В крайна сметка, ако не се намери, може би ще пробвам с домашната, която е електрическа и е от 90-те год. на миналия век, но не използваме от години. 😅
Ако не свърши работа, ще го мисля или смляно или нова мелачка.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 917
Битува теорията, твърдяща че ел. мелничките с ножове и съответните високи обороти, загряват кафето при смилане до недопустими граници. Това ми звучи малко като приказките, че зелената салата не трябвало да се реже а да се къса с пръсти Joy Joy Joy Поради тази причина обикновено "ценителите" си купуват ръчни мелнички с керамични механизми за смилане. Лошото е, че и търговците са чели същите словоблудства Joy Дори и най-евтината ръчна кафемелачка е на цена за три-четири електрически с ножове. Изборът си остава ваш.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Нормално е в магазините да се отказва мелене на продукти донесени от вън от клиенти - дали ще е кафе, месо или било каквото и да е. Съображенията са изцяло хигиенни. Там работи машина, която освен вашето кафе ще смели кафе за още 10-50-100 човека и ако вашия продукт е замърсен с нещо, то това нещо отива в продуктите на всички след вас. Кафемелачките най-често не се почистват мокро, а дори и за машини, които се мият не значи, че всичките им части се дезинфекцират. Т.е. някой да приеме да смели внесен от клиент продукт не е невъзможно, но противоречи на правилата, които не са във връзка с това "искам да си продавам моята стока".
Просто смелете кафето на машинката, която имате. Едва ли става въпрос за някакви огромни количества.

# 8
  • Мнения: 1 746
Интересувам се от кафе културата от няколко години.Чета, образовам се и тествам. Исках да помогна с наученото на дамата, но щом смятате, че мелачка от 50 лв и такава от 1500 лв. са едно и също нямам какво да ви кажа.
Мунчо, купешкото смляно кафе , за което не сте намерили разлика предполагам, че беше от супермаркета или от магазин за кафе, който мели, а не пекарна за кафе.

Последна редакция: пн, 28 ное 2022, 15:40 от Leli bebe

# 9
  • София
  • Мнения: 861
В крайна сметка се оказа, че в магазина който предлага кафе Moak се съгласиха да ми го смелят. В сайта им не видях такава опция, но днес се свързах с тях и те бързо се съгласиха. Ех, радвам се че намерих решение на проблема и ми е много тъжно, че никъде не предлагат от смляното им кафе.
Благодаря на всички за съветите.
Leli bebe, тъй като част от това кафе ще отиде за подарък, според вас в какво може да го опаковам и съхраня? Попаднах на някакви херметически затворени кутии, както и някакви за баристи. Вторите имаха всякакви разновидности като грамаж.

Последна редакция: вт, 29 ное 2022, 02:50 от Mira_X

# 10
  • Мнения: 1 234
Може да има големи разлики във вкуса, при различната едрина на смилане и различна машина/цедка. Така че би трябвало да се пробва как е най-подходящо и да се каже това на продавача.

Общи условия

Активация на акаунт