Скъпите козметични продукти, от които сме доволни

  • 23 563
  • 183
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 3 282
И аз FECC го асоциирам с консистенцията на Coffeine solution и не смея да пробвам след горчивия си опит с второто. Иначе харесвам дисмутазата и сървайвъла.

# 76
  • София
  • Мнения: 6 503
Темата би могла да бъде полезна, ако не я заключат заради посоката, в която е тръгнала.
Заглавието и насочва какви продукти се предполага да се коментират, добре би било да не се разводнява с такива, които не са нито за тук, а пък се коментират активно в други 2-3, една от които "евтини...".
С което не искам да кажа че скъпата козметика е панацея, а евтината не става. Напротив.
Самата аз не ползвам кой знае колко скъпа такава.

И общо взето минавам да похваля една скъпа ( за марката) серия на среден клас марка.
Супер съм доволна от нощния, дневния и пресования серум( който си е крем, но по-богат). Имам и околоочен, но не съм стигнала до него. Имат страхотна пухкава и все пак плътна консистенция. Много ми допада, че кожата ми буквално изглежда напомпана на сутринта, a пък дневния е чудесна основа за грим, има и 30 фактор, който за зимни работни дни ми е напълно достатъчен.
Ageless NORDIC AGELESS Ajaton

# 77
  • Мнения: 1 027
От високия клас продукти съм върл фен на серума на Ести Лаудер - advanced night.  Откакто го пробвах, не съм го сменяла с никакъв друг.. Сега в момента ползвам крема на Шизейдо Benefiance wrinkle smoothing, уж да боря първи бръчки, но както се досещате, ефекта е минимален, но пък кремът наистина е много приятен.
Като цяло харесвам и продуктите на Клиник и най-вече дегримиращите им продукти 😏

# 78
  • USA
  • Мнения: 7 378
Много мога да изпиша по темата.Особено за маски за лице,купувам high end.

Ползвала съм всички маски на Sisley,като тези двете са ми любими.
Розата купувам за 5-6ти път.Ползвам я като нощен крем,а хидратиращата като серум.И двете не ги отмивам,защото кожата ми ги "изпива" до капка.



 CHANEL SUBLIMAGE MASQUE Essential Regenerating Face Mask
(копирам си мнението от темата за Empties)
За първи път я купувам и няма да е за последно.Сублимаж за мен е серия за зряла кожа,да речем 50+,но исках да пробвам нещо ново и тази маска беше в списъка ми от няколко месеца. Изразходих я като нощна грижа,3 пъти седмично обилно мазане на лицето и шията.
Тежка е,мазна и бавно абсорбира(слагам по-дебел слой),затова се намазвах към 8-9 вечерта,за да има достатъчно време да поеме,а мазния слой просто да избърша с тампонче преди сън. Кожата е страхотно мека,на сутринта ми изглежда свежа и озарена.Ухае на..лукс.
Заслужава си всяка стотинка и дори бих казала,че е икономична,ако не се ползва през ден и обилно.


Clé de Peau Beauté Precious Gold Vitality Mask
(тук съм си снимала текущата козметика,маската е там)

Лека маска,като кремче.Приятна,но чак някакъв уау резултат не видях.Обещава по-стегната и озарена кожа.Имам още малко на дъното,но не я ползвам с трепетно желание.Доста е скъпа и не бих купила повторно.Може би просто не си допада с моята кожа.Иначе като състав е топ качество,а всичко което съм ползвала досега на марката е било успешно.

# 79
  • Мнения: 7 834
Кaто стaнa въпрос зa Sisley може ли отзиви зa маската зa околоочен контур?

# 80
  • Мнения: 2 997
Благодаря за мненията за Sisley, отдавна ги заглеждам и ги мисля. Имам измивен гел, който обаче доста изсушава, та не е моето, иначе е доста икономичен.
Ползвала съм също почистваща маска за коса с бяла глина и шампоан за обем, от тях бях доволна, но чак уау не бих ги нарекла.

Маската беше много приятна като консистенция и аромат, даваше добра основа в грижата за косата, шампоанът също беше плътен, не мога да кажа, че са били лоши или съм останала разочарована, но например от Bumble & Bumble определено бях впечатлена, а съм ги ползвала още преди да почнат да ги внасят в България, а те са 2-3 пъти по-евтини от Sisley. Явно силата на последните е в грижата за лице и с удоволствие ще дам шанс на препоръчаните тук продукти. Иначе съм ползвала също парфюм и спирала на марката, но нали обсъждаме основно грижа и бяла козметика.

Относно околоочен, имаше преди години на Clarins от multiactive серията такъв, със страхотен метален апликатор.

Никъде не го намирам вече, освен като тестер в подарък при покупка. Удобен беше за самата рутина, иначе като резултат аз съм най-доволна от оранжевия Waso на Shiseido.

Последна редакция: сб, 14 яну 2023, 09:47 от Melusine

# 81
  • Варна
  • Мнения: 3 282
Това измивно на Сисли е единственото нещо, което съм пробвала и наистина грам не ми хареса и на мен. Абсолютно нищо особено и пресушава кожата. Най-доброто измивно, което съм ползвала за момента си остава PSA Reset и съм се запасила здраво. Черната роза маската и аз ѝ се чудех по едно време, ама после забравих за нея. Помня, че присъстваше в някакъв списък с препоръки на Денкова след скин чек. Ама все ми се струва, че няма да видя кой знае какво от нея с моята кожа. Тя иска хем дълбоко почистване, хем хидратация. Примерно на Biologique recherche VIP02 така си седи и не виждам уау ефект при мен, а пък много дами се кълнат в нея. От друга страна с Vivant сме неразделни.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 800
CHANEL SUBLIMAGE MASQUE е най-любимата ми маска евър. Потвърждавам всичко, написано за нея по-горе. Страхотна е и със сигурност ще я подновя.
Кремът от серията не ме впечатли особено, може би защото очакванията ми заради маската вече бяха много високи. Не бих го подновила.
Харесвам продуктите на Сислси, опитвала съм доста от тях, но SISLEŸA L'INTEGRAL ANTI-AGE го подновявах три или четири пъти. Страхотен. Сега съм с крема за очи от същата серия и се влюбих и в него.
За вечерен крем съм със SUPREMŸA BAUME AT NIGHT. За първи път го ползвам и както всичко на Сисли, и този крем ме очарова.
Благодаря за отзивите за маската, отдавна й се каня, явно ще се взема Simple Smile

# 83
  • Мнения: 2 997
Заглеждам Сюпремия серията от доста време, но ми идва сериозно свръхбюджет в настоящия момент, та най-много някой тестер ако докопам. Преди години ми беше попадал orchidée impériale на Guerlain, още нямаше хиляди и хиляди варианти на крема, дадоха ми мостри от бутика им на Шанз-Елизе. Бях много много впечатлена и оттогава ми е мечта, всяка година около Коледа се чудя дали да не стисна зъби и да го взема, но все имам някак резерви дали ще е толкова добър наистина, все пак бях на 25-26 години, като го пробвах, кожата ми в момента има нужда от много повече грижа и рутина в между 5 и 7 стъпки два пъти дневно. Някой ако има впечатления от серията на по-зряла кожа, ще ми е полезно.
Didi_bidi, ти ме съсипа. На моя скинчек в същата клиника ми казаха да си взема крем на Eucerin и да спра да купувам скъпи кремове.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 800
В момента дневният ми крем е Orchidée impériale на Guerlain. Ползвам го за трети път. Разкошен е. Серумът от тази серия също е много хубав, както и околоочният. За жалост цената им е безобразна и не съм ги ползвала едновременно и трите, за да видя най-добрият им ефект, а е било по различно време според това кой от продуктите кога е бил намален.
Имат избелващ серум, него не съм го ползвала, само нормалният, който е синя опаковка и златна капачка.

# 85
  • USA
  • Мнения: 7 378
Кaто стaнa въпрос зa Sisley може ли отзиви зa маската зa околоочен контур?

Предполагам,че говориш за зелената тубичка.
Имам го,но не съм уау и дори не го ползвам.Очаквах крем, а представлява зеленикаво гелче и оставя лек слой по кожата.
Не усещам достатъчна хидратация,а това е основното,което търся в околоочен продукт.Споделям с уговорката,че моят контур е много сух и ми трябва нещо мазно и солидно.При други жени без моят проблем,може би ще им се отрази далеч по добре. (например кремчето на Шисейдо от снимката по-горе е страхотно за тази цел). 30 мл е гела на Сисли,което също е плюс,защото ще се ползва дълго време.
Маските им са 60 мл при стандартни 50 при другите марки..Това ми харесва - скъпи са,но и дават количество насреща.

Очаквам доставка на Velvet Sleeping Mask,защото има подарък към нея - 2 мини.Ако ще давам $200 за продукт,то поне да имам нещо в добавка.Така ми работи американското консуматорство.
Озаряващата с глина е много хубава, също съм я хвалила многократно из форума.Отдавна не съм я ползвала,трябва и нея да подновя в даден момент.

# 86
  • Бостън
  • Мнения: 13 735
Много мога да изпиша по темата.Особено за маски за лице,купувам high end.
Адоралова, а да препоръчаш някоя алгинатна маска?!

И аз купувам маски, но съм завила към корейски, макар, че имам 1-2 любопитни западни неотворени още.

# 87
  • USA
  • Мнения: 7 378
Algenist (марка,която съм виждала да купуваш) нямат ли нещо подходящо? Не съм ползвала.

# 88
  • Бостън
  • Мнения: 13 735
Нямат алгинатни.
Но аз съм купувала такива на Др. Джарт и ги харесвам, но пусто любопитство дали европейците не са измислили нещо страхотно във сферата.

Скрит текст:


Алгинатни са тези, които са на прах и ги забъркват с вода. Популярни са по козметични студия и СПА центрове.


Иначе от по-скъпите маски харесвам тези на Peter Thomas Roth (и най-вече тиквената, за която научих тук във форума и ми е в топ 5 на всички времена), EveLom, Glamglow, Kate Somerville, по-бюджетни, но много хубави са и тези на Origins. От корейските Amore Pacific, Sulwhasoo, Sum37, Dr. Jart, Laneige имат чудесни маски.

# 89
  • Мнения: 4 178
Може ли да споделите за тези скин чекове? Искам да си направя такъв, но не знам къде е най-доброто място и например каква е цената.
Вчера бях на попистване на лице и козметиката ми напомни че нямам нужда от много много козметика, но аз бих предпочела да се образовам повече по някакъв начин и да имам няколко продукта, но точните за моята смесена кожа.

Общи условия

Активация на акаунт