Актрисата Диана Димитрова - жертва на насилие?

  • 132 818
  • 3 293
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 16 187
Понеже съм минала през същото, ще обясня защо:

1. Медицинско освидетелстване прави само и единствено Съдебна медицина. Понеже на мен ми се случи в Новогодишна нощ 2000, Съдебна медицина не работи по празници. Няма медицинско, няма побой…все още не съм казала пред медии името на побойника. И оплакване в полицията не съм подавала.

2. Наказателният кодекс в България е от 1968 г и третира кое е доказателство, кое не е, към ситуацията през 1968. Доказателство е свидетелско показание (което може и да не получиш, ако 30те човека си затворят очите и устите, защото са зависими). Право по Вишински.  Това за сведение на всички, на които само Главния прокурор им е виновен в България. А прокуратурата не внася обвинение, което не може да докаже в Съда.

Срамно е да “дъвчете” жертва. Но пък обяснява защо в България толкова хора са на страната на Русия във войната срещу Украина. Почитаме силния.

# 31
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 840
Хм, предполагаш, че може да е някакъв социален експеримент, който да докаже колко е толерантен простият български народ към насилието на жени?
Няма да се учудя.
Не знам, възможно е. Но преди няколко дни, 4-5 може би, беше световен ден за борба с насилието над жени и както казах и други актриси постнаха подобни снимки, уточниха разбира се, че са част от кампания в подкрепа на жертви на насилие. И понеже съвпадна с нейната публикация, реших, че е част от някаква кампания. Но напълно възможно е и да си е самата истина и да ѝ се е случило това преди 5 години.

# 32
  • Мнения: 3 174
Българският народ е толерантен към насилието, няма нужда от експерименти, то е очеизвадно. Достатъчно е да се почете в Интернет под някоя статия за поредната убита жена.

# 33
  • Мнения: 14 610
Вярвам на Диана.Разбирам и притесненията и донякъде.Всеки по разлчиен начин изживява случки в живота си и  само той си знае,какво му е.Няма как да я съдя,че си мълчала и т.н.Сега е готова да го каже,така прави.Съгласна съм и с думите и,че никой не е такъв,какъвто изглежда или се представя.....Конкретно за актьорските среди имам предвид.Хора работещи в тази сфера са ми казвали за насилник над жени.Известен актьор,няма да споменавам от кой театър.Сега не мога да се сетя как се казваше другият известен,който в ''Къртицата'' не се притесни да грубиянства с приятелката си.Тя се скри в тоалетната и искаше да се намеси охраната.Да,по-късно се ожениха,имат две деца.Може вече той да не прави така.НО,факт!Тогава беше изключително агресивен и груб с младата жена.

# 34
  • Мнения: 2 564
Във Франция последните 1-2 години много жени признаха изнасилване от известен тв водещ. Отпреди повече от 30 години някои. Първо беше само една, последваха я десетки. На нищо не се надяват, има давност. Всички са си мълчали,  някои от 1984 година. И шефовете на телевизията, всички под сурдинка са знаели.
Но идва момент, в който повече не можеш да мълчиш.
Той от разгласяването на аферата е уволнен. И продължава да отрича. Ще си остане ненаказан.

# 35
  • Мнения: 25 586
Мен друго ме учудва – за 3 дни досега трябваше да изплува името на насилника, още повече че е имало свидетели.  Хората в тези среди доста си падат по клюките и досега трябваше да се разбере. Няма начин и жълтите медии да не ровят...
Чак пък такъв страх да ги тресе всички и толкова силна омерта?

# 36
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 840
Понеже съм минала през същото, ще обясня защо:

1. Медицинско освидетелстване прави само и единствено Съдебна медицина. Понеже на мен ми се случи в Новогодишна нощ 2000, Съдебна медицина не работи по празници. Няма медицинско, няма побой…все още не съм казала пред медии името на побойника. И оплакване в полицията не съм подавала.

2. Наказателният кодекс в България е от 1968 г и третира кое е доказателство, кое не е, към ситуацията през 1968. Доказателство е свидетелско показание (което може и да не получиш, ако 30те човека си затворят очите и устите, защото са зависими). Право по Вишински.  Това за сведение на всички, на които само Главния прокурор им е виновен в България. А прокуратурата не внася обвинение, което не може да докаже в Съда.

Срамно е да “дъвчете” жертва. Но пък обяснява защо в България толкова хора са на страната на Русия във войната срещу Украина. Почитаме силния.

Така. Понеже гледам, че този пост се счита за полезен, се почувствах длъжна да уточня някои неща.

Първо. Посоченото в т. 1 е абсолютно неверно. Справка - чл. 4, ал. 3 от ЗЗДН - "По искане на пострадалото лице всеки лекар е длъжен да издаде документ, в който писмено да удостовери констатираните от него увреждания или следи от насилие."
Тоест медицинско свидетелство се издава от всеки един лекар в България, всеки един е длъжен да издаде медицински документ, когато става въпрос за физическо насилие.

Второ. Наказателният кодекс на РБ е приет през 1968 г., но има значително количество изменения през годините, като последните са от 4 Октомври 2022г.

Трето. Доказателства и доказателствени средства, редът за събирането им, не са регламентирани в Наказателния кодекс от 1968 г., а в Наказателно-процесуалния кодекс от 2006 г., с последни изменения от 5 Август 2022 г., а точно в частта за свидетелите има изменения от 2018 г.

Четвърто. Когато става въпрос за домашно насилие, законът, който се прилага е Закон за защита от домашното насилие. При подадена молба до съда за защита от домашно насилие, съдът издава заповед за незабавна защита в рамките на 24 часа от получаването на молбата.
Ако има данни за престъпление или се подаде и жалба до прокуратурата при телесна повреда, това е квалифициран състав на престъпление и се носи съответната наказателна отговорност.

Не казвам, че уредбата е перфектна, напротив, има доста неуредени неща и в момента се работи по подобряването им, но все пак я има, и работи.

Допълвам се. Може да се подаде жалба до прокуратура или молба до съда и без медицинско свидетелство. Когато се касае за престъпление, е работа на разследващия да назначи експертиза, така че има ли физическо насилие, то ще бъде установено. Същото и в съдебното производство. Свидетелите не са единственото доказателствено средство.

# 37
  • Мнения: 1 247
Защо докато е снимала сериалчето не е направила проблем? Явно хонорарът тогава е бил по-важен. Сега като няма хонорари да валят... чакай да монетизираме побоя.

Сори. След като си е замълчала тогава, няма моралното право да се обажда сега.

# 38
  • София
  • Мнения: 16 187
Обадих се на адвокат. Това бяха неговите препоръки.

Беше домашно насилие, да. Физическо, спед 12 г. психически тормоз. Последното как се доказва точно?

Dr Cocktail е България in a nutshell. Мизогиния до шия.

...
Аз се отървах чрез развод. Диана Димитрова вероятно е трябвало да емигрира, за да се отърве от насилника и да работи това, което е учила и обича да работи???

# 39
  • Мнения: 1 247
Dr Cocktail е България in a nutshell. Мизогиния до шия.

Това твърдиш ли го, факт ли е, защото аз теб не те познавам - интересно ми е ти мен откъде ме познаваш и то толкова добре, за да лепиш етикети.

Д-р Коктейл е най-големият феминист от мъжки пол някога раждал се в България. Обаче д-р Коктейл не разбира реването след 5 години, защото хонорарчето е по-важно.

# 40
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 840
Препоръки?
Адвокат ти препоръча да не се оплакваш в полицията, нито в съда? Да мълчиш и да си траеш?!

# 41
  • Мнения: 2 052
По принцип съм склонна да приемам максимално сериозно подобни изявления, както и имам известно разбиране защо човек се страхува да потърси справедливост - обикновено е дума срещу дума, без свидетели, и твърденията много скоро биват изместени от общия чар и репутация на въвлечените и борбата се пренася на това ниво.

Но този случай, колкото и мъгляво да е пресъздаден, е доста озадачаващ - явно става дума за инцидент в работна среда, пред свидетели (не знам дали 30 чифта очи са били вперени в тях в този момент, все пак не снимат титаник, по-скоро толкова е имало общо на площадката), тези свидетели са разпръснати навсякъде в йерархията, някои да речем също са зависими от господина, други вероятно по-малко или съвсем не. Не мога да намеря обяснение как всички тези хора, предполагаемо поне една трета от тях - жени, замлъкват синхронизирано по този повод и никога пред никого не изкоментират подобна ексцесия?

# 42
  • Мнения: 2 492
Потърпевшата е обяснила защото.
Това, че ние не можем да си обясним нещо, не го прави несъществуващо или без обяснение.

# 43
  • София
  • Мнения: 16 187
Препоръки?
Адвокат ти препоръча да не се оплакваш в полицията, нито в съда? Да мълчиш и да си траеш?!
Адвокат ми каза, че не мога да отида на който и да е лекар, а само в Съдебна медицина. Дни след случката си награбих децата и се изнесох, а след като после една година не ми даваше развод по взаимно съгласие, заведох дело за развод по вина. Та първото заседание беше "по вина", на второто след месец вече беше по взаимно съгласие. А бракоразводният адвокат не беше този, който ме пращаше в Съдебна медицина. 22 години по-късно, съм все още клиент на "бракоразводния", макар  вече за друг вид дела.

Когато си сама, беззащитна и страшно уплашена, ми е много интересно как разсъждаваш трезво?

...
Етикетът "мизогинист" се отнася до "Защо докато е снимала сериалчето не е направила проблем? Явно хонорарът тогава е бил по-важен. Сега като няма хонорари да валят... чакай да монетизираме побоя.Сори. След като си е замълчала тогава, няма моралното право да се обажда сега."

# 44
  • София
  • Мнения: 19 226
И иначе дремещата ни прокуратура внезапно се самосезира

По-запознати от мен с кариерата й припомниха, че подобна сцена е имало само в Откраднат живот, с изнасилване и побой.

Последна редакция: ср, 30 ное 2022, 14:04 от Cuckoo

Общи условия

Активация на акаунт