Скандалът с "Баленсиага"

  • 23 965
  • 386
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 052
Склонна съм и да предположа, че тези артикули също така са шити от деца, която практика не е чужда и и на най-скъпите марки.

Препратките, които съфорумките посочват нагоре в постовете, са потресаващи и точно заради това човек не може да си позволи да подмине този ужас.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 799
При толкова препратки и обмислени детайли в тази и предходни кампании тези от Баленсиага дали си вярват, че някой ще се върже на историята, че всичко е идея на фотографа???

# 47
  • Мнения: 4 494
И аз се подписвам изцяло под поста на Обич Синеока. Чела съм обезпокоителни коментари на майки на деца в Германия и ранното им сексуално образование, чуваме и за скандинавскитв страни.
Баленсиага никога не са ми харесвали и е факт, че това е само нищожна част от айсберга. За съжаление, вече сме свидетели на много тревожни тенденции.
Искам да напомня и за скандала (отдавна стабилно заметен) с главната редакторка на френския Воуг Carine Roitfeld, която трябваше да напусне поста заради снимки с деца в една от кампаниите.
Според мен, за съжаление, в случая с Баленсиага ще изгорят само изкупителните жертви, руската “дизайнерка” е удобна и заради гражданството си при тази политическа обстановка.
Отврат!

Последна редакция: ср, 30 ное 2022, 23:03 от Tsugumi_

# 48
  • Мнения: 55
Няма кой да повярва на версията за фотографа. Четох, че Баленсиага е създадена през далечната 1919 година и носи името на дизайнера. Била е символ на елегантна и висша мода. В интернет имаше не малко коментари, че основателят се “обръщал в гроба” за това, в което са превърнали и свързват труда и името му. Някой от вас има ли нещо от тяхна колекция? Не сега, а преди всичко случило се?

# 49
  • Мнения: 4 133
А топ дизайнерката им Lotta Vulkova е просто...думи нямам!
Това е Лота


А публикациите й в Инстаграм са супер гнусни и отново окултни.
Скрит текст:

# 50
  • Мнения: 2 052
Ами...точно от едно от посочените места споделям наблюдения. Не искам да правя завой ма темата в отклоняваща посока, само да потвърдя това, което са ти споделили, Tsugumi.

# 51
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Потресена съм откакто започнах да чета и видях снимки, символи и ужасии.
Следя делото на Джош Дъгар от самото начало, всъщност цялото им смахнато набожно семейство. Чела съм книги за секти с какви ли не гадости свързани с деца, Дъщери на Изида и т.н.
Да не говорим, че отдавна се говори за скрити символи и в анимациите на Дисни.
Толкова е гнусно всичко, толкова мръсотия... И да, напълно вярвам, че богати, презадоволени извратеняци от най - горните пластове на уж висшето общество са свързани със сексуални извращения от всякакъв характер. Филмът Широко затворени очи беше мек намек.

# 52
  • Мнения: 3 098
Мой познат се върна за месец от Америка тази есен и имахме доста време за разговори. След осемнайсетата си година е заминал там още след гимназия, а вече гони петдесетте.
Висше образование, след това квалификации в Харвард, много добре и престижна работа в момента, абсолютно устроен доста занапред във финансов план. Повече американец като начин на мислене, отколкото българин вече.
Но зачекнахме веднъж темата за прекалените свободи и той ме порази колко е отвратен от това, което се случва в момента отвъд голямата локва. Прекалената пропаганда, натрапването на нови модели в сексуалност и полови определения, докъде водят.
Негово приятелско семейство американци, двамата също високо образовани личности, имат дете на две години момче,което майката е решила, че то иска да е момиче и го третира като такова.
Питам го - добре де, то е още бебе, как така тя ще определя, че то се заявява като момиче, казва - не подлежи на никакво оборване, така е  решила.
А мъжът ѝ?...., продължавам да питам с надеждата, че все пак някой може да стопира това насилие.
- Не, той  е вдигнал ръце и тя определя нещата.

Потресох се.
Моята любима Америка я формираха в мечтите ми  Хариет Бичер Стоу, Марк Твен, Фокнър, Томас Улф, Теодор Драйзер, Стайнбек и десетки още пишещи мъдри хора...


А сега...мълчим политкоректно.

# 53
  • Мнения: 628
Момичета, направо като Ви чета и виждам тези снимкови материали, клипчета и тн, меко казано ми идва да повърна! Какви са тези болни мозъци? Какво им се е случило, че да измислят такива неща... Толкова ли са се изродили като хора? Къде са ценностите, семейството? Не ми го побира ума! А толкова добре замислени снимки, с такава символика, едва ли е измислена от днес за утре! Надявам се да си получат заслуженото! Никога не бих си купила нещо, свързани с името им! Никога, ако ще милиарди да имам!

# 54
  • Мнения: 3 814
Разгледах сайта на тия. И стотинка не давам за артикулите им. Грозни са ми на мен, еднотипни. Не са моето. Като видя анцунг и високи токчета и ми е достатъчно.

# 55
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Ценностна система няма. Семейство, какво семейство, щом двама мъже могат да се женят и да имат деца...
Ами консервативна съм, но смятам че семейството е майка и баща. Не майка и майка или баща и баща... Това поколение което расте в такава среда, не ми се мисли.
Синът ми на 16 явно чете повече и е потресен. Периодично идва и ми казва, че светът отива на зле.

# 56
  • Мнения: 4 133
Потресена съм откакто започнах да чета и видях снимки, символи и ужасии.
Следя делото на Джош Дъгар от самото начало, всъщност цялото им смахнато набожно семейство. Чела съм книги за секти с какви ли не гадости свързани с деца, Дъщери на Изида и т.н.
Да не говорим, че отдавна се говори за скрити символи и в анимациите на Дисни.
Толкова е гнусно всичко, толкова мръсотия... И да, напълно вярвам, че богати, презадоволени извратеняци от най - горните пластове на уж висшето общество са свързани със сексуални извращения от всякакъв характер. Филмът Широко затворени очи беше мек намек.
Да не говорим, че режисьорът на филма Стенли Кубрик мистериозно умира от "инфаркт" 3 дни след като е представил филма пред филмовото студио и те след това изрязват 40 минути от филма и го пускат в кратката версия по кината. И до днес не се знае какво има в тези 40 минути. Говори се, че е имало сцени с жертвоприношение на дете и педофилски препратки и затова са изрязани сцените. Иронично е, че след 22 години никой не би се учудил на тези сцени.

# 57
  • Мнения: 1 583
Прекалено богати са и явно са много и са властни.
Правят си кефа, защото знаят, че няма какво да ги събори.
Пино (собственикът на Баленсиана) какво ще го събори, ако едната му марка умре?!
Нищо! Нищичко няма да му стане!
Имам две малки деца, просто не знам...
Много съм далеч от модерните дзен практики в настоящето и с ръка на сърцето си казвам, че ще гърмя, ако някой си мисли да въвежда това като нирмалност.
Дейзи, пусни линк и за онова, което обсъждахме в компроматите.
Теорията на кой беше, че го забравих, за вменяване на нормалност сред обществото на подобни извращения.
А аз бях много впечатлена от филма за илуминатите, който гледах като студентка....
А то какво ни се пържи на задниците на всички нормални...

# 58
  • Мнения: 14 515
Прекалено богати са и явно са много и са властни.
Правят си кефа, защото знаят, че няма какво да ги събори.
Скрит текст:
Пино (собственикът на Баленсиана) какво ще го събори, ако едната му марка умре?!
Нищо! Нищичко няма да му стане!
Имам две малки деца, просто не знам...
Много съм далеч от модерните дзен практики в настоящето и с ръка на сърцето си казвам, че ще гърмя, ако някой си мисли да въвежда това като нирмалност.
Дейзи, пусни линк и за онова, което обсъждахме в компроматите.
Теорията на кой беше, че го забравих, за вменяване на нормалност сред обществото на подобни извращения.
А аз бях много впечатлена от филма за илуминатите, който гледах като студентка....
А то какво ни се пържи на задниците на всички нормални...

По-скоро е обратното, тези окултни практики и извращения са ги направили богати и властни.

# 59
  • Мнения: 4 133
Методът за манипулация на общественото мнение се нарича "Прозорецът на Овертон".
https://istina.bg/prozorecat-na-overton/
Джоузеф Овертон описва как съвършено чужди на обществото идеи постепенно се приемат и утвърждават като нормални и накрая се закрепват законодателно. Овертон описва технология, която позволява да се легализира абсолютно всяка идея. Всяка идея може да премине от стадий "немислима"- до "норма, приета от всички".

Чрез тази практика наложиха третия пол и джендърството. Явно това е следващия модел за налагане в обществото...

Общи условия

Активация на акаунт