Раздяла след Коледа? ... или може би аз трябва да се променя?

  • 10 135
  • 182
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 41
В интерес на истината знам какво искам да правя в житейски план, професионален, имам си също така свои интереси и хобита. Но както май някой беше написал като съм във връзка малко се обезличавам. Аз знам как да бъда сама, даже това са ми казвали близки приятели, че когато съм сама изглеждам много по-добре. По-скоро не мога да намеря баланса като съм във връзка:))

Защо пиша всичко това - за да видя какви са и моите грешки, но и същевременно като прочета черно на бяло да си дам сметка дали всъщност всичко е само в главата ми. Да голяма част от проблемите ми в тази(и др връзки) са породени от моя неувереност. Той примерно ми е казвал много пъти че не иска да съм екстровертна, и предпочита спокойна приятлка... но може би проблема е в мене, че искам да постигна някакъв перфектен идеал, който сама си въобразявам, че би паснал на Х човек. Не знам дали ме разбрахте, но да не задълбочавам повече:))

Според мен, ти не харесваш себе си (или ти е втълпено, че трябва да си различна от същността си) и затова се "претопяваш" в другия.
Аз имах сходен проблем. Бях много срамежлива и стеснителна и от дете ми е повтаряно, че трябвало да се променя... Съответно дълго време имах чувството, че нещо с мен не е наред - че не съм достатъчно добра..
И по сходен начин търсех във връзките си някой да "ме дърпа", да е по-екстровертен от мен и т.н. Нещата не работят така.
Половинката не бива да ти е "патерица".

Бих те посъветвала да останеш малко сама и по възможност да посетиш няколко пъти добър психолог (за да видиш реалната картинка).
Имаш нужда да приемеш и обикнеш себе си; да осъзнаеш, че си си съвсем наред. Може би дори подтискането на собствения Аз води до паник атаките ти..

Единствените грешки, които правиш са към себе си!

# 166
  • Мнения: 1 896
Авторката е млада, склонна е към самоанализ и иска да разбере за себе си какво може да очаква във връзките и дали грешката не е в нея.

Колкото до вниманието от гаджето в компания... Ми да, и аз не обичам да ме игнорират напълно все едно ме няма. А съм социална, комуникативна и нямам нужда от бавачка. Но друго си е една целувка по път за скарата или намигване от другия ъгъл на стаята. Отношението си е до усещане и до разбиране на самия човек. Или го има, или го няма. Според мен търсиш романтика. Има я, да знаеш. Който търси намира.

# 167
  • Мнения: 1 015
Ох, все едно описваш моят бивш 😂Той  беше вечно позитивен хипар, много артистичен тип, гледащ леко на живота. Не му понасяше никаква работа, защото я много бачкане, я много скучно - все се намираше причина да не е окей. Искаше си нещо арт, но уви и арт-а му толкова беше арт... Аз съм амбициозна, с добра работа и доходи и колкото и да ми беше весело и леко с него, осъзнах, че вече не сме на 18 и има далеч по-важни неща в живота от аху-иху и хипстърски тъпотии. И ти ще стигнеш до това рано или късно, сигурна съм.

П. С. Хората, които са "вечно позитивни", са хора на които им липсва емоционална интелигентност и просто игнорират проблемите, не че са толкова дзен..

Последна редакция: нд, 04 дек 2022, 22:03 от НямаСмисъл

# 168
  • Мнения: 6 791
Това че сте различни типажи не е драмата, а това че не гледате в една посока. Има много успешни двойки, които са супер различни като нрав, но различията им се допълват в общите им цели и виждане за живота.
Още много отдавна е трябвало да приключиш отношения. В момента, в който връзката ви от разстояние е станала присъствена. И двамата сте разбрали, че не сте един за друг, защо сте решили да продължите с цирка само не знам.🤷‍♀️

# 169
  • Мнения: 1 610
Най-лесният начин да разбереш дали трябва да оставаш с един човек е да си представиш ситуация в която си болна и безпомощна и той трябва да се грижи за децата ви и теб... Този нежелаещия нищо да го натоварва какво ще направи според теб, ако нещата се стекат така?

# 170
  • Мнения: 12 918
Най-лесният начин да разбереш дали трябва да оставаш с един човек е да си представиш ситуация в която си болна и безпомощна и той трябва да се грижи за децата ви и теб... Този нежелаещия нищо да го натоварва какво ще направи според теб, ако нещата се стекат така?
Ще седи в поза лотос и ще си цъка на телефона.

# 171
  • Мнения: 3 841
Какво става с вас, Лейди?
Какво решение взе след Коледа?

# 172
  • Мнения: 1 015
Да се промени Grinning

# 173
  • Мнения: 1 238
Да, да спре да учи, да стане от тоя компютър и да започне да сади домати, за да се изхранват само от произведеното. И да са позитивни, че годината ще е добра, че иначе глад.
Направо се чудя такива емоционални инвалиди, които нямат никакви компетентности и не могат да се социализират, как се опитват да накарат другите да работят върху поведението и мисленето си.

# 174
  • Мнения: 198
Здравейте!
Извинявам се предварително ако темата е малко разпокъсана, на мен самата ми е малко трудно да обобщя ситуацията и да разбера откъде идва проблема в отношенията със сегашния ми приятел (който до скоро смятах, че е мъжът на живота ми…). За контекст, от година сме заедно, аз съм на 26, той на 30.

Той е много весел човек, екстроверт, на моменти дори може да се каже инфантилен (постоянно пее разни безсмислени неща и казва някакви селски лафове). Проблемът (поне за мен, за него не е проблем) е че може да има само позитивизъм в живота си. Няма лошо, но все пак в една връзка(и живота) понякога има трудни моменти. Той обаче отказва категорично да комуникира с мен ако види, че за нещо съм недоволна/искам да говорим сериозно. Не съм избухвала (което признавам си съм правила в др връзки) - старая се със спокоен тон да му кажа, ако може да не се държи по 1 или друг начин, защото ме наранява. Това, което намирам за изключително неуважително, е че в такива моменти той започва да си гледа в телефона и се държи, все едно въобще даже не съм в стаята за да избегне разговорът.

За кратката ни връзка имахме разни препядствия и той започна като че ли да ме възприема като напълно негативен човек (а определено не мисля, че съм такава. Всичките ми приятели смятат че съм позитивна, и тн. Но той е убеден че или ме лъжат, или това значи, че не ме познават истински). Признавам, не трябва да допускам неговото мнение да ме дефинира, но сякаш подсъзнателно това, че той ме приема по този начин ме кара аз самата да съм по-нещастна около него. Каза ми също така, че животът с мен бил изключително натоварващ* и труден - та чудя се въобще защо е с мен?....

(* За контекст имам голяма киста на яйчниците, и няколко седмици подред бях с неспирна болка, та да признавам си не изглеждах много щастлива, превивайки се от болка постоянно).

Предистория за връзката: Отначало аз нямах желание за връзка с него, а той беше убеден, че съм идеалната за него. Явно не ме беше опознал достатъчно добре. Имахме връзка от разстояние, та през повечето време имахме щастливи приключенски моменти. Така се случиха нещата, че компанията за която аз работих в др град затвори + трябваше да се изнеса от квартирата, в която живеех. Та натурално ми се стори това да продължим пътя си заедно (още преди да затворят фирмата ми реално той ми предлагаше да живеем заедно и тн). Бяхме се разбрали да си намерим квартира заедно в Пловдив(преди аз живеех в др град), и той да си търси къща на село близко (тъй като му е мечта отдавна).

Първия голям проблем: Покрай всичките настъпили промени по това време (загуба на работа и квартира + разни др приятелски драми) може би аз самата бях по-напрегната и започнахме да се караме за разни неща(не големи според мен, но за него беше явно достатъчно голям фактор). Та тук идва и първото разочерование за мен във връзката. Малко след като се изнесох от квартирата си той си намери случайно къща и реши, че не иска да си наема квартира с мен в Пловдив понеже сме се карали много и затова не може да се съобразява с мен и ще следва мечтите си. Аз ако съм го обичала, ще го последвам, ако ли не ще измилим нещо. Почувствах тази му постъпка честно казано като наказание. Поемам отговорност, че не съм била най-перфектната приятелка и аз. Със сигурност е можело да си спестя някои неща, но ми се струва, че когато двама човека се обичат (уж) би трябвало да могат да говоря за всичко, и разни караници от време на време да не са толкова голям фактор.

Малко ме постави в безисходица той, защото бях записала магистратура тъкмо и нямаше как да започна работа и да поема квартира изцяло на мои разнонски. Та преместих се аз на село с него, като започнах разни проекти онлайн.

Живота ни сега: Живота на село, не е много лесен. Не съм мрънкала много, но е ясно, че ми е неприятно от това, че нямаме душ (само един маркуч без мн топла вода), нито вътрешна тоалетна. От друга страна пък той ми се подиграва, че цял ден съм стояла на компютъра и му е неприятно, че не му помагам в градината. Казала съм му че приоритетите са ми учене и работене по фриленс проекти. И на мен би ми било приятно да живея хипи живот, цял ден из горите, но не мога да си го позволя, никога не съм искала да завися финансово от мъж или семейството си. А той така или иначе също не би ме подкрепил, защото самият той няма работа, но е с идеята, че иска да се изхранва единствено от неща, които е произвел само.

Заключение: Въпросът ми е - дали ако аз стана по уверена, ще започне да ме уважава повече? И въобще има ли смисъл? Може би за него би била подходяща някоя друга партньорка, която е вечно весела духовно настроена хипарка? Ясно е че не съм явно това, което си е представял, че съм отначало (и аз се смятам за духовна, обичам природата, но искам и да си работя, уча и да не се правя че съм винаги щастлива)

Истината е, че като изключим отношението му към мен е добър мъж, а аз вече се чувствам, като че ли просто не мога да бъда съвместима с който и да е? Притеснявам се, че вече съм доста стара и не знам дали бих могла въобще да намеря друг след него?

Като цяло, реших, че може би не е добре да се разделяме преди Коледа точно. Затова ще се опитам да бъда по-весела и активна, както за доброто на връзката ни, така и за мен самата, защото наистина от време на време сама се впускам в негативни мисли, което явно си личи отстрани. Но смятате ли че има смисъл за продължаваме да сме заедно?

Моят мъж прилича малко на него. Примерно и аз му говоря за сериозни неща, той също си рови в телефона, чеше си главата, сменя темата. Случва се най-често, ако разказвам някои истории от детството ми, или го питам за някакво пътуване (противно на мене, той не обича да пътува) и за това се караме всеки път, когато стане дума за екскурзия.
Ако се разплача за нещо, не идва при мен да ме успокои (нито веднъж за 10г.), а започва да ми натяква с висок тон защо съм плакала за това.
Той също не обича да говори по теми, които не харесва.
И въпреки че е на почти 29г.се държ като 10 годишен. Много пъти съм искала истински зрял мъж, с когото мога да разговарям, да ме изслушва. Проблема при нас е, че той се държи детински, а аз бързо се изнервям.
Двойките трябва да имат сходни, еднакви занимания, общи интереси.
Аз обожавам да пътувам, а пък той, кажа ли му да идем еди къде си веднага знам, че ще се скараме.
Моят също е много добър човек и ситуациите ни доста си приличат.
Много е важно хората да говорят на един език. Имам колега, с когото се разбираме прекрасно, може би, защото е на 37г. (Аз на 28 почти)
Просто виждам как с интерес ме слуша и отивам вкъщи, този веднага почва, направи това, направи онова.
Разговорът, доверието, сексът, приятелството ако липсват в една връзка, то тя е обречена.
Опитай се да поговориш сериозно с него, дано има ефект. Успех!

# 175
  • Мнения: 36 124
ако на колегата ('истински зрял мъж, който да ме изслушва') си му в къщата, може и той да не те изслушва както ти се иска, а да те пита 'направи ли това, направи ли онова' - точно както сегашния ти партньор Wink

# 176
  • Мнения: 1 608
Ама какво правите с тези мъже тогава? Аз наистина не разбирам, как при наличието на толкова червени лампи, вие стоите…
Като виждате, че няма изглед да се променят, защо не си търсите щастието другаде?
Един живот живеем, в крайна сметка.

# 177
  • Мнения: 1 584
Ама какво правите с тези мъже тогава? Аз наистина не разбирам, как при наличието на толкова червени лампи, вие стоите…
Като виждате, че няма изглед да се променят, защо не си търсите щастието другаде?
Един живот живеем, в крайна сметка.
Аз ще ти отговоря: "обичат" ги. А себе си защо не обичат е обект на дългичка психотерапия.

# 178
  • София
  • Мнения: 4 368
Това, че не обичат себе си, ядно е, но да се оправят. Обаче, че обричат децата си на грешен модел и възприятия вече ме потриса. И после, когато децата повторят грешния модел се чудят какво става. Ако изобщо го осъзнаят.
Шансът за спасение обикновено е, ако мъжът ги напусне, защото те няма да го направят и е сравнително рано, за да намерят впоследствие точния човек. Но това е до късмет.

# 179
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 305
Стокхолмски синдром.
Травми от детството, те не знаят друг семеен модел, освен този, в който са расли. Майката е била жертва и тя автоматично се поставя в тази роля, па макар и мъжът и да не е насилник в пълния смисъл. Просто не удовлетворява емоционалните й нужди.

Общи условия

Активация на акаунт