Yalı Çapkını ❤️Рибарче❤️Афра Сарачоулу ❤️ Мерт Рамазан Демир❤️Преди и След❤️ Тема 2

  • 54 680
  • 742
  •   2
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 30 209
Аз мисля, че Суна няма да навреди на сестра си или ако го направи, ще е несъзнателно. Дори и да й завижда, тя още в началото прозря, че Ферит не е безразличен към Сейран, къде да се бута между тях. За Фуат… ще е сложно там.
Ама Сейран още не го е прозряла. Satisfied

# 76
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 905
Сейран видя и дори каза два пъти на Ферит, че й е ясно, че той си пада по нея 😃

# 77
  • София
  • Мнения: 30 209
Сейран видя и дори каза два пъти на Ферит, че й е ясно, че той си пада по нея 😃
Сега остава и тя да го проумее (добре го е забелязала), а той да свали малко гарда, за да се получат нещата. Smiley

# 78
  • Мнения: 3 470
Рени, аз си представям хипотезата, при която Сейран разбира, че сестра й заиграва с Фуат. Не мисля, че ще одобри подобни отношения. Тук, предполагам, ще възникнат противоречия. И ... Суна няма да се съобрази със сестра си, още повече - ще бъде в ръцете на манипулаторката Афукат, в чията глава вече се въртят мисли за използването й. Ей тогава, смятам, че Суна ще прегази думата на Сейран. Не става дума за аспирации към Ферит. Не.
Голяма разлика има между двете сестри. Сейран се стреми към свобода, за да учи, което й дава независимост. При Суна ми се струва, че по-скоро е налице един от механизмите на "бягство от свободата" - отказ от автономия и нагласа да мисли, чувства и постъпва така, както други очакват от нея (конформизъм).
Това имах предвид в поста си по-рано днес.

# 79
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 905
Права си, Кате, въпросът със Суна и нейната съдба е много сложен, поне така изглежда. От насилника Кязъм минава в ръцете на манипулатора Ифакат… Суна е достатъчно умна и разбира, че с Фуат или ще е в ролята на кума, или ще е жена на разведен мъж. И в двата случая няма да е щастлива, но сигурно ще е по-добре, отколкото в къщата на баща си. И каквото и да мисли Сейран по въпроса, със Суна ще стане това, което други са избрали за нея. Освен ако Абидин не я спаси Grinning

# 80
  • Мнения: 2 309
Фуат не се сещаше за Суна след пиянската вечер и изведнъж, след като баща му го похвали и каза, че е спокоен за бъдещето, заради него- хоп съобщение "Как си" Grinning Не мисля, че думите на баща му бяха случайни, особено след обработката от Ифакат преди дни, не мисля, че и съобщението до Суна бе случайно.
Оставам с впечатление, че се разбират без да е необходимо да си казват нещата в прав текст.
Напълно очаквам Фуат да жертва чувствата на съпругата си, че и своите, за да се издигне в очите на семейството. Дава такива заявки.

За момента намирам Суна за отчаяна и объркана, от там и неадекватността й. Не си спомням за преднамерени действия от нейна страна, извън първото обаждане до Юсуф, което го доведе в Истанбул. Но това е ясен знак, че тя е способна да действа първосигнално, водена от емоции, дори когато става въпрос за сестра й. Нещо, което при Сейран не го виждаме. Въпреки, че не ми се иска, не изключвам възможността сестринските взаимоотношения да станат грозни, на някакъв етап.
Абидин е безпомощен. Знае си мястото, не е като Юсуф. Деликатен е и ми се струва, че е човек, който си носи болките тихо, без да ги навира в очите на останалите. Предполагам, че доста ще страда, видя се колко го жегна молбата на Суна да не казват за сладоледа на Ферит и Сейран. Предполагам, че ако между него и Суна се получи нещо, то ще е защото тя е осъзнала чувствата си към него. Той е наясно със своите, но ще си ги пази за себе си, докато тя не поиска да ги чуе.

# 81
  • Мнения: 120
епизод 11
Юсуф си заслужи шамара и това което наговори опетнявайки честа на уж любимата , Сейран за поред път му каза че него иска в живота си, да я остави на мира и да си тръгне ,но Юсуф неговата  си знае, но Ферит е най виновен за всичко и с право. Орхан му се скара и за първи път удари по масата. Ферит просто прекали можеше както каза баща му да подиша чист въздух  на терасата или в градината щом е ядосан, а не да излиза посред нощите и то на дискотека. В такъв случай по добре беше да е при Пело то поне щеше да се измъкне рано сутринта и Абидин или Сейран щяха да го измъкват пак от забежката му, но не с глупостта си създаде проблем и ядоса дядо си. Пело и тя си е виновна с нейната ревност, втурна се в дискотеката скандал да прави и ей ги папараците само това им дай скандал с две жени и той между тях, а съпругата му е в къщи спи. Пело не се замисли въобще че появявайки се усложни проблемите и че журналистите и папараците  са там, където има пикантни новини. Колкото Ферит е виновен  че е в дискотеката толкова и Пело че създаде от ревност от нищо нещо .Симпатично невъзможен е  и все пак е Ферхит Корхан богатото разглезено и проблемно богаташче. А после хайде след проблема нека семейството оправя отново кашата му. Ако не беше се заяждал със Сейран относно интимността  и  ако не беше викнал Юсуф който се възползва от ситуацията да лъже най - безсрамно и най вече ако Ферит имаше поне малко разум нямаше да пита с недоверие и от сутринта да започва да се заяжда и създава спор то ами нямаше да се стигне до лудите и неконтролируеми нощи на Ферит Корхан. Дори и Абидин не можа да възпре нещата.
Ферит няма право след такава нощ и ненужната разправия със Сейран да я целува и гледа .
Той си получи заслуженото, журналиста не е виновен, човека си върши работата и ако е виновен то е защото не влиза в положение, когато го помолиха да изтрие снимковия материал и най вече го направи зад гърба на шефа се след като го уволни .Правилно каза журналиста "трябва да се мисли предварително" но къде ти мисленето на Ферит, той действа на обратно тоест първо действа, а после мисли накрая си сърба попарата, която сам си е надробил.
Ифакат много ме дразни, сина иска да говори с баща си насаме, тя "няма такива работи" какво я касай жената и с право Гюлгюн и каза  "решение ли да иска от теб ?" . Отгоре на всичко обвинява Сейран, че тя е виновна, мъжа и излязъл бесен тихомълком , отишъл на дискотека,  станал скандал , папарака си свършил  неговата си работа, Ферит се прибрал и сега Сейран и е виновна така ли излиза и то не само по думите на Ифакат, но и самия Ферит обвинява жена си за среднощните  му приключения. Момичето не е виновно за мъжа си все пак не тя е била будна за да знае какви ги върши той и да го възпре . За всички е ясно че Ферит е виновен , но Ифакат обвинява жена му  сякаш от Сейран зависи повереното и.Абсурден коментар на Ифакат , но Гюлгюн браво защити снаха си както е редно. Правилно каза Фуат написаното ще е по зле и от снимките тъй като подробностите ще са доста пикантни, а заедно ще стане ..... Сейран не казва, но според мен тя много добре знае как ще реагира баща и на прочетена новина и последствията за нея биха били хипотетично дори може би и реално, ако тръгне с баща си тоест физически или психически тормоз. За Казъм ага неговата реакция няма де от бащинска чест, а в името на неговата чест че ще бъде опетнена и опозорена. Него не го интересува Корхановата чест , а честта на Казъм ага.Той гледа интереса си и с тази цел е дошъл в имението и иначе не му пука какви ги върши зетя и като казва че идва за вземе дъщеря си той използва нея като коз за повече облаги.Така мисля аз .Дядото е оженил  внука си да не излиза пак пред пресата, да не върши глупости и да влезе в правия път, нашичкия го осъзнава, но пред свършен факт  или както се казва подир дъжд качулка. В ситуация на Ферит е следното говори, говори върти суче и пак стига до темата за Юсуф , но той видиш ли не е виновен, а Сейран нищо чудно че на нея вече и е омръзнала темата за бившия. Какво общо има неговата помощ към нея с неговото държание  и среднощни развлечение, да тя му е благодарна за неговата помощ със сестра ѝ, но да не бърка той едното с другото, защото темите не са свързани.Когато е под пара знае че е виновен докато обвинява Сейран и въпреки това говори глупости и наранява жена си ."На теб ти трябва болка .Кавга ти трябва, шумотевица ти трябва" ... "както съм свикнала " той я нарани по болното стъпало знаейки миналото и какво е правил и как се е държал Казъм с нея. Ферит на фона на това което сам си изкопа продължава въпреки всичко с хумора му, докато другите се суетят да му оправят бъркотиите.Време е вече Ферит да се вземе на сериозно , не е вече ерген и не е свободен човек с любовница и разхайтен живот, а женен. Израза на Ферит към Ифакат е точен  "Снахо..ей Богу трябва да се страхуват от теб" Тя също се опитва да оправи неговата каша, но действително ли трябва да се страхуваме от нея? Всичко за Ифакат е просто да не говорят хората , а да не четат няма как да предотврати неизбежното все пак цял Истанбул, цяла Турция чете вестници, а технологиите са непредвидими и не изостават от вестниците.На Гюлгюн мога да кажа  браво на нея че говори с Пело в откровен разговор и мисля че  най - сетне момичето разбра, че няма място в живота на Ферит, колкото и да я боли и истински да го обича, но Ферит пак е недоволен  иска си любовницата независимо от кашата заедно с жената до себе си . И едното и другото иска как я мисли тази работа ? А майка му нямала право да иска това от него та тя мисли за благополучието на Ферит, за негово добро и новия му живот сега, който дори и по принуда да върви да е спокоен с жена си .Абидин е прав, че миналото на жена му си е минало и да не човърка в раната, да приеме нещата и толкова , но не нашия своето си знае. Честно думите на Пело към Гюлгюн ме трогнаха  "три години". Колко спокойно и уважително говори Гюлгюн не крещи, не вика и не е чукнала по масата със закана и наистина чест и прави на спокойствието с здрав разум. Ако беше вдигнал Аби телефона в колата можеше да се осуети проблем , но Ферит да му имам спокойствието на фона на напрежението,  дори и да е леко отшумяло. Журналистта поиска да говори със Сейран, но без успех, а тя самата без да осъзнава думите си сипа сол в проблема говорейки за Пело. Така създава без да иска проблем на Пелин и ето че журналиста и звъни за информация, защото май по погледа му съдя, че не повярва на Ферит и Сейран, че са щастлива двойка, която иска да покаже че всичко е наред и че просто всичко е едно недоразумение, което искат да изгладят и от което журналиста се храни с клюки . Ферит не спря да говори и да обвинява Сейран и въпреки това тя пак мисли за него, защото първо е хлътнала вече по него и второ защото е нейн съпружески дълг като снаха на семейство Корхан, макар той да него заслужава. Много ми е любопитно какъв въпрос журналиста зададе на Пело, какво е отговорила на журналиста ?  Пело в болката си дано не е направила някоя глупост като по рано в дискотеката вдигайки ревностен скандал докато отговаря на въпросите на журналиста . Гнева на двамата аги ще е буря. Само да не беше съобщила Султан за пристигането на Казъм ага. Казъм не чува, а крещи и вика , защото това е неговия метод. Заради Ферит всички ще страдат в предстоящият епизод, но той си е виновен.Не мисля, че Сейран ще си тръгне от имението все пак не е виновна за поведението на мъжа си така както мисля че и Халис ага няма да отпрати снаха си, заради внука който иска като наследник, но баща и е непредвидим.И все пак нищо не се знае ...
Живота го довел до това състояние , а не е ли той самия довел се до това положение - дискотеки , любовница,  капризи и т.н. Никой не му е виновен, но гледа да обвини дори самия живот.

Орхан съзнателно направи разлика между двамата си сина, между проблемния и безпроблемна. Добре че Ферит не го чу. Със сигурност обаче Гюлгюн би скастрила изявлението на съпруга си,ако беше с него в колата .Орхан просто трябваше да си мълчи и да се примири с това че синовете му са с различни характери и със различно отношение към живота без да сравнява децата си. Според мен това е обидно, макар че на Фуат май му хареса комплимента под бащинското напрежение, заради Ферит.  Фуат понякога завижда на брат си, но и се подкрепят, когато е нужно като братя.

На фона на всичко това ми харесаха Халис ага и Хадидже и Абидин и Суна сладки моменти, дори трогателни между млади и стари, между поколенията. А при тях любовта осъзната за едни и неосъзната, но усещаща за други е във въздуха и само времето ще покаже.
Като цяло в този епизод обвинявам Ферит.

Епизод 12 ще е буря с последици и не знам какво да очаквам, благословия или тактическа маневра от страна на Касъм ага относно действието на Юсуф ? Мирише ми на план съставен от Казъм ага. Да целуне Юсуф ръката на Касъм ага може да се интерпретира по различни начини. Ферит гледа и ревнува дори май най - сетне се осъзна, (а дано) че може да загуби Сейран, заради постъпките си. Дано да не е това което си мисля все пак момчето не е богато, а Казъм гони богатството не е ли така ? Тоест да даде голямата си дъщеря на Корханови за Фуат, а малката да я взима Юсуф, но тук думата тежи повече според мен на Халис ага.

Дано не му стане лошо на Халис ага при тази новина и да вдигне ръце от внука си, но може по своему да го накаже щом брака не помага, но пак повтарям не мисля че ще отпрати снаха си, заради постъпките на Ферит. Халис ага все пак си има чест и принципи на които държи едно от които е да има на първо време внук. Останалото ще коментирам след като се разяри бурята по вина на Ферит.

Последна редакция: ср, 07 дек 2022, 10:27 от Яница88

# 82
  • Мнения: 1 544
От ФБ :
Един много интересен коментар от фен на сериала Рибарче!

"Когато  започнах работа в Атина, много се чудех, когато ми казваха възрастните  хора - ''Имам едно дете - син и 2 дъщери'' - Питам ги, че дъщерите ти не са ли и те твои деца. Казват ми - ''Не, те са за чуждите, там, където ще се омъжат'' При турците, а и при всички мъже се радват, когато им се роди момче. Кязъм има само момичета, които отглежда като стока за продан. Обучава ги не само да бъдат домакини, да се подчиняват безусловно на мъжа в къщи, но и им дава и светско  образование - те с лекота говорят френски и английски, свирят на пиано, работят с компютър. И всичко това е с цел да им се качи цената. Децата трябва да растат в семейство, където има уважение и  любов. Това, което Кязъм счита за добро е добро само за мъжете и най-вече за него. В едно е прав - дъщерите му ще правят всичко, само, за да не живеят с него"

# 83
  • Дубай
  • Мнения: 3 767
Добро утро ☕

Сряда,ден за снимки и озет...нямам търпение

Сейран неби  се съгласила сестра и да се заиграва с Фуат...още повече ,че опозна и Асуман.Обаче Суна пък ,не би се вслушала в Сейран ,когато има пред  себе си такава възможност,така мисля.От там и ще  излязат пукнатини в отношенията им.

# 84
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 905
Добро утро Simple Smile

I.V, вчера не дадоха фраг, ако има озет, сигурно ще преразказва първия фраг 🤦 Таа … може би само снимките ще са интересни.

# 85
  • Дубай
  • Мнения: 3 767
Рени ,големи скръндзи са от  към резюметата  ...Не знам що изобщо ги пускат...

# 86
  • Мнения: 1 789
Тази вечер ще има фрагман , обявили са  в инстаграм.

# 87
  • Мнения: 2 509
Бях загубила надежда.

# 88
  • Мнения: 5 723
Позагледах Чапкън-УФ с бг суб ...точно на закуската след  вечерта ....
Ами да се чуди човек да се смее ли  ,да рЕвЕ ли ....Ферит споделя с баща си какво е станало и ,че му е било тегаво -меко казано ..... излязъл и хоп ...хата ....
Орхан бесен пита що навън , а  не в градината ,на терасата и ....очаквах да каже ..що не при Ифакат....SmileSmile

Ифакат и тя "водеща протокола "...абе тези субекти срам нямат ли ?!?!?!

# 89
  • Дубай
  • Мнения: 3 767
Абидин и Суна

Нима любовта не прави невъзможното възможно?

-Смяташ ли, че Сейран и Ферит наистина могат да станат съпруг и съпруга?
-Отначало изглеждаше невъзможно, но нещата се променят, не знам. Не изглеждат ли всички истински любови невъзможни в началото?
-Не знам, никога не съм била  влюбена
-И аз



Довечера трей

Общи условия

Активация на акаунт