Раждане в УМБАЛ „Св. Георги“ (ВМИ) - Пловдив - 4

  • 34 432
  • 400
  •   2
Отговори
# 390
  • Мнения: 140
Здравейте!

Следя се в Селена, но след поредното вдигане на цените започвам да се чувствам крайно отблъсната от тях и мисля да се прехвърля към Св. Георги.

Не знам нищо за болницата (освен писъка с неща за носене), не познавам нито един лекар, който изражда там, освен д-р Краевска, при която съм била два пъти на преглед.

Ще раждам след месец и съм в абсолютна паника как да организирам всичко, тъй като разчитах, че в Селена знаят всичко за мен и аз за техните процеси.

Та... препоръчайте ми, моля, добър лекар - искам да родя нормално (само ако е с упойка), или секцио - ако се наложи.

Какви изследвания са ми необходими, за да вляза за раждане? Документи? Предходна история някаква?

Ако вляза спонтанно, без направление за хоспитализация, предполагам, че няма да ме върнат? Grinning

Има ли винаги анестезиолог, който може да обезболи раждането? Чувала съм, че се случва да откажат, поради липса на съответния лекар.

Позволяват ли присъствие на бащата по време на раждане?

Винаги ли има възможност за самостоятелна стая?

Как се обслужват родилките - ако си нося АМ, помпа за кърма, дрешки за бебето и изобщо всичко, което бих имала около мен вкъщи (имам един голям куфар Grinning), ще предобря ли манджата или осигуряват някакви неща?

Мерси Heartpulse

# 391
  • Мнения: 19
Здравейте!

Следя се в Селена, но след поредното вдигане на цените започвам да се чувствам крайно отблъсната от тях и мисля да се прехвърля към Св. Георги.

Не знам нищо за болницата (освен писъка с неща за носене), не познавам нито един лекар, който изражда там, освен д-р Краевска, при която съм била два пъти на преглед.

Ще раждам след месец и съм в абсолютна паника как да организирам всичко, тъй като разчитах, че в Селена знаят всичко за мен и аз за техните процеси.

Та... препоръчайте ми, моля, добър лекар - искам да родя нормално (само ако е с упойка), или секцио - ако се наложи.

Какви изследвания са ми необходими, за да вляза за раждане? Документи? Предходна история някаква?

Ако вляза спонтанно, без направление за хоспитализация, предполагам, че няма да ме върнат? Grinning

Има ли винаги анестезиолог, който може да обезболи раждането? Чувала съм, че се случва да откажат, поради липса на съответния лекар.

Позволяват ли присъствие на бащата по време на раждане?

Винаги ли има възможност за самостоятелна стая?

Как се обслужват родилките - ако си нося АМ, помпа за кърма, дрешки за бебето и изобщо всичко, което бих имала около мен вкъщи (имам един голям куфар Grinning), ще предобря ли манджата или осигуряват някакви неща?

Мерси Heartpulse
Аз съм в средата на 6ти месец и имам абсолютно същите чуденки като теб. За съжаление никой не се включва със скорошна информация...
Ти насочи ли се вече към място и лекари?

# 392
  • Пловдив
  • Мнения: 361
При естествено раждане може да се направи избор на доктор предварително, и тогава може по да има шанс за упойка, иначе не слагат, дори да твърдят друго предварително.

За самостоятелна стая мисля, че не винаги има възможност.

Ако не греша бащата може да присъства срещу допълнително заплащане.

Адаптирано мляко носят на три часа, но останалите неща трябва да си ги носите от вкъщи.

При започнало по-рано раждане вероятно лична карта ще е достатъчна, иначе при преносване приемат за предизвикване и тогава ще трябва направление, изследвания, които сте правила.

За докторите казват че всички са добри.

# 393
  • Мнения: 64
Аз раждах преди 2 години без избор на екип и лекар. Вкараха ме за нормално, но се наложи секцио, като изключим една ужасна лекарка , която доста ми крещя, всичко друго беше добре. Силно впечатление ми направиха младите лекари, държаха се много добре, обясняваха, а една много ме успокояваше, за съжаление не им знам имената. Аз бях в обикновена стая, мляко се носеше на 3 часа, когато съм питала нещо за бебето винаги са ми отговаряли. Идваха и къпеха бебето сутрин, преглеждаха го. Не съм плащала нищо. Живот и здраве отново ще раждам след няколко месеца и много се чудя какво да правя. Искам да пробвам за нормално , чувала съм, че в Селена има лекарка, която изражда VBAC , но и сумата е доста голяма. Събирам и мнения за добър лекар в Свети Георги

# 394
  • Мнения: 19
Аз раждах преди 2 години без избор на екип и лекар. Вкараха ме за нормално, но се наложи секцио, като изключим една ужасна лекарка , която доста ми крещя, всичко друго беше добре. Силно впечатление ми направиха младите лекари, държаха се много добре, обясняваха, а една много ме успокояваше, за съжаление не им знам имената. Аз бях в обикновена стая, мляко се носеше на 3 часа, когато съм питала нещо за бебето винаги са ми отговаряли. Идваха и къпеха бебето сутрин, преглеждаха го. Не съм плащала нищо. Живот и здраве отново ще раждам след няколко месеца и много се чудя какво да правя. Искам да пробвам за нормално , чувала съм, че в Селена има лекарка, която изражда VBAC , но и сумата е доста голяма. Събирам и мнения за добър лекар в Свети Георги
Кога ви е термина?

# 395
  • Мнения: 64
Аз раждах преди 2 години без избор на екип и лекар. Вкараха ме за нормално, но се наложи секцио, като изключим една ужасна лекарка , която доста ми крещя, всичко друго беше добре. Силно впечатление ми направиха младите лекари, държаха се много добре, обясняваха, а една много ме успокояваше, за съжаление не им знам имената. Аз бях в обикновена стая, мляко се носеше на 3 часа, когато съм питала нещо за бебето винаги са ми отговаряли. Идваха и къпеха бебето сутрин, преглеждаха го. Не съм плащала нищо. Живот и здраве отново ще раждам след няколко месеца и много се чудя какво да правя. Искам да пробвам за нормално , чувала съм, че в Селена има лекарка, която изражда VBAC , но и сумата е доста голяма. Събирам и мнения за добър лекар в Свети Георги
Кога ви е термина?
Януари

# 396
  • Мнения: 64
Аз раждах преди 2 години без избор на екип и лекар. Вкараха ме за нормално, но се наложи секцио, като изключим една ужасна лекарка , която доста ми крещя, всичко друго беше добре. Силно впечатление ми направиха младите лекари, държаха се много добре, обясняваха, а една много ме успокояваше, за съжаление не им знам имената. Аз бях в обикновена стая, мляко се носеше на 3 часа, когато съм питала нещо за бебето винаги са ми отговаряли. Идваха и къпеха бебето сутрин, преглеждаха го. Не съм плащала нищо. Живот и здраве отново ще раждам след няколко месеца и много се чудя какво да правя. Искам да пробвам за нормално , чувала съм, че в Селена има лекарка, която изражда VBAC , но и сумата е доста голяма. Събирам и мнения за добър лекар в Свети Георги
Кога ви е термина?
Раничко е, януари

# 397
  • Мнения: 124
Здравейте имам едно нормално раждане юли миналата година ,сега пак ми предстои окотмври месец раждане .Какво ще кажете за секциото ,имали ли сте гадене по време на операцията ,анестезиолога реагира ли веднага ?

# 398
  • Мнения: 64
Здравейте имам едно нормално раждане юли миналата година ,сега пак ми предстои окотмври месец раждане .Какво ще кажете за секциото ,имали ли сте гадене по време на операцията ,анестезиолога реагира ли веднага ?
Аз бях с пълна упойка, но много трудно се възстанових след операцията. Защо искате секцио след като сте раждали нормално

# 399
  • Мнения: 124
Здравейте имам едно нормално раждане юли миналата година ,сега пак ми предстои окотмври месец раждане .Какво ще кажете за секциото ,имали ли сте гадене по време на операцията ,анестезиолога реагира ли веднага ?
Аз бях с пълна упойка, но много трудно се възстанових след операцията. Защо искате секцио след като сте раждали нормално
Не искам секцио ,просто питам в случай че се наложи от любопитство питам да съм подготвена за всичкоо

# 400
  • Мнения: 1
Здравейте,
Мен също много ме интересува естественото раждане в Свети Георги. Изключително ми е трудно да намеря информация в интернет. Пише, че предлагат и водно раждане, но за него пък НУЛА информация намирам. Опитни ли са в него, колко често им се случва, сега ли се учат 😃?.  Каква стая е по-добре да имам? Обща, самостоятелна или ВИП с придружител?
Изобщо всяка информация от тази година би била супер полезна за всички, които се чудят как да постъпят с раждането си и искат да бъдат запознати и информирани.

Общи условия

Активация на акаунт