Горещ шоколад който е гъст

  • 1 194
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте мили мами,

 Преди няколко дена бях в един мол и там седнахме в едно кафене- Gelatiamo.
Поръчах си горещ шоколад и ми донесоха нещо което много ми хареса.
Когато леко започна да изстива, напитката хвана коричка отгоре и стана доста гъста.
Консистенцията беще такава, че дори можеше да се яде с лъжичка.
Понеже за първи път попадам на такъв горещ шоколад, молбата ми е ако някой случайно знае какво точно е това и откъде мога да си го купя, за да си го приготвя вкъщи.
Благдаря предварително.

# 1
  • Мнения: 2 193
Съдържа нишесте, затова се сгъстява.Купувала съм такива пакетчета, но не помня марката.

# 2
  • Мнения: 2 883
В студено прясно мляко (може всякакво мляко всъщност) сложете какао, захар според вкуса и половин-до 1 супена лъжица пшеничено или царевично нишесте, но да е натурално, без аромат. Разбъркайте, сложете на котлона на висока степен докато заври, след което намалете котлона на средна степен и бъркайте непрекъснато докато се сгъсти. След това може да добавите парченца шоколад, сметана, ром, Бейлис, маршмелоус, или каквото ви роди въображението. Това е, нищо сложно, но пък ефектно и сгряващо сърцето и душата 😉

# 3
  • Мнения: 5 139
Вкъщи си правим домашен - млякото на котлона, какао (ама хубаво какао, ползваме на Zaini, но не е задължително), тъмен шоколад (ползваме този на Лидл, който е за кувертюр, охра-златиста опаковка) и го догаждаме колкото гъсто желаем Simple Smile Съответно при изстиване става още по-гъсто, което на мен не ми допада, предпочитам да си го пия, та гледам да не го изчаквам до тогава Joy Даже не ми е минавало през ум да сгъстявам с нишесте, но явно става. Но без шоколад-шоколад за мен е мляко с какао Simple Smile

# 4
# 5
  • Мнения: 7
Ееее, благодаря ви много. Сега остава само да пробвам да видим какво ще излезе Simple Smile

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Тук си е доста традиционно зимно питие и хората си го правят вкъщи. Мляко, какао, захар, канела + картофено или царевично нишесте.

# 7
  • София
  • Мнения: 634
А как се прави горещ шоколад с готовата суха субстанция, която се продава в "Зелено"  ?

# 8
  • Мнения: 1 765
В Лидл има два вида. Едното е близалки, по две в опаковка. Слага се в горещо мляко и се разтваря. Другото е в кутия и представлява шоколадови люспи, които също се разтварят. Срува около 10 лева и е предвидено за 10 порции. Намират се в луксозните им серии за Коледа.

Общи условия

Активация на акаунт