Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 57

  • 44 470
  • 749
  •   1
Отговори
# 210
  • ново
  • Мнения: 6 564
Да, неправилно попитах, какъв е резултатът от биопсията?

# 211
  • София
  • Мнения: 8 310
Възможно е да е поредната интервенция, за да се вземат едни пари. А психиката и тревогите на пациента и неговите близки Confused
Г&В, изобщо не е имало биопсия, резултатът е от хистологията: хроничен цервицит.

# 212
  • Мнения: 1 359
Здравейте. Следя темата, но не съм писала досега. Преди година правих цитонамазка и колпоскоп ( както всяка година от 5г насам). Излезе 2а порцио и 2б канал. Колпоскоп правих при двама лекари, не от най-известните в темата, но все пак с доста опит. Имаше изменения, отрицателен hpv и препоръка за преглед след година. Е, преди 2 дни пак бях на преглед, при млада лекарка, гледа ме с колпоскоп и според нея не са добре нещата, понеже измененията навлизат в канала. Пусна течно базирана цитонамазка, чакам резултати, но доста се уплаших. Записах час за д-р Иван Димитров, ще пробвам да намеря и за д-р Карагьозов, но се чудя възможно ли е за година толкова да се влошат нещата?

# 213
  • София
  • Мнения: 1 904
Честно казано е спорно кое е по-малкото зло - аз лично на намазване и горене не бих се подложила. Ако са атипизми на доста и отдалечени места аз лично бих предпочела плитко отрязване за хистология отколкото 4-5 прицелни биопсии и ще е по-надеждно. Вече реална дълбока конизация естествено че не би било ок. Та случаи и нюанси много.
Не го знам лекаря, нито имам впечатления, но за мен човек преди да се подложи на каквато и да е интервенция е добре да има 2-3 мнения.

# 214
  • Мнения: 1 633
Може ли някой да ми даде телефон в кабинета на Карагьозов и часове за звънене за коментиране на резултати? Всеки, който е бил на преглед при него го има в амбулаторния лист подчертан, няма да имам достъп до моя седмица, а ми излязоха резултатите и не искам да го мисля, ще съм много благодарна!

# 215
  • Мнения: 2
vili_t0, Телефона е 024522115

# 216
  • Мнения: 1 633
Много ти благодаря!

# 217
  • София
  • Мнения: 474
Здравейте, в края на Ноември ми правиха изгаряне на МШ, след резултат 3А и отрицателен HPV тест. Лекарят ми каза да направим контролно цито Юни месец, но тъй като ми се налага да правя цветна снимка, репродуктивното АГ ми назначи да направя цитонамазка този месец, преди да ми е дошъл цикъла. Искам да попитам, понеже знам, че честите цитонамазки не са препоръчителни, пък и все пак съм горяна сравнително скоро, има ли повод за притесение според вас?

# 218
  • Мнения: 3 642
От ноември до сега е минало достатъчно време. Първо - лигавицата е възстановена и няма риск да е фалшиво по-нисък резултата. И второ - не е толкова на често, минали са почти 4 месеца.

# 219
  • София
  • Мнения: 474
От ноември до сега е минало достатъчно време. Първо - лигавицата е възстановена и няма риск да е фалшиво по-нисък резултата. И второ - не е толкова на често, минали са почти 4 месеца.
По календар няма 3 месеца и на контролният преглед АГ каза, че зараствало, но не е напълно възстановен участъка от горенето. За това имам притеснения.

# 220
  • София
  • Мнения: 8 310
Аз съм правила цитонамазки и след двете ми процедури Leep на третия месец.  След като лекар ви насочва, вероятно няма проблем. Странно ми е защо настоява да е преди цикъл, може би е нещо специфично свързано с репродуктивната асистенция.

# 221
  • София
  • Мнения: 474
Аз съм правила цитонамазки и след двете ми процедури Leep на третия месец.  След като лекар ви насочва, вероятно няма проблем. Странно ми е защо настоява да е преди цикъл, може би е нещо специфично свързано с репродуктивната асистенция.
Да, най-вероятно преди Цветна снима трябва да се убеди, че няма инфекция или бактерий. Между другото, не за първи път ми насрочват цито, не в първите чисти дни, а преди цикъл, което за мен е малко странно, но лекарите твърдят, че за цито просто жената не трябва да е в цикъл

# 222
  • Мнения: 1 054
Аз сега бях на преглед при доктор Райчева, някой има ли наблюдения и мнения за нея?
След колпоскопия откри места с кръвоносни съдове, които както се изрази тя са правилни, за това не предполагат биопсия към момента. Освен това цитонамазката ми е 2ра група за сега. Обаче предписа лечение изопринозин и някакви свещички за имунитет. След два месеца да отида, да направим течна цитонамазка, пак изследване за ЧПВ, понеже имам опасен щам (59) и тогава ще решаваме как да процедираме.
На вас, които сте минали през това, как ви звучи. Не знам къде да търся още едно мнение. Карагьозов няма часове, няма ли други такива лекари освен него? Притесних се и като чух биопсия ми се догади, просто не знам. Sad

# 223
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета!

Имам нужда от съвет.
Миналата седмица бях на преглед. При колпоскопията се видяха зони на трансформация и наличие на мозайка (не разбирам какво означава това). Докторът препоръча биопсия.
Чудя се защо не изчака резултат от цитонамазка, а директно препоръча биопсия!? Дали мога да му се доверя или да отида за още едно мнение?

# 224
  • Мнения: 3 642
Щом е видяно нещо притеснително на колпоскоп защо веднага не е направена биопсия? Не виждам смисъл и логика в чакането. Дори цитонамзката да е първа/втора група - съмнителен участък на колпоскоп трябва да бъде проверен задължително.

Общи условия

Активация на акаунт