Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 57

  • 32 911
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 848
Добре де аз на първичен преглед бях на 9 ти
Пусна ми микробиология и цитонамаска.
Цитонамаската ми е РАР 1 .
Може ли да се направи колпоскопия.
На мен Гинеколожка не ми е правила никога такова изследване

# 61
  • Мнения: 1 876
Резултатите са на дъщеря ми. Отиде на профилактичен, лекарката е взела цитонамазка и е направила колпоскопия. На колпоскопията е видяла нещо, но е казала, че не е нещо притеснително и ще назначи лечение след резултатите от цитонамазката. Следващият преглед е друтагата седмица. Оплакванията са нередовен и болезнен цикъл.
Моят съвет е да не търсите Проф. Томов на този етап и с тези резултати. Добре е да се проведе противовъзпалително лечение, контрола след разумен период и в зависимост от тях да се мисли следваща стъпка. Но от опит с Професора, не препоръчвам консултация с него на база този резултат.
Той не се води от предишни изследвания, ще направи нова цитонамазка, колпоскоп и като нищо да назначи някоя "ненужна" интервенция, за всеки случай.

***
Елислава , изискването за първите 10-14 дни от цикъла е с цел най-прецизна оценка и се набляга на него, когато има проблем и е необходимо  изясняване. Появата на метапластични клетки не е сериозен проблем и може да е единична находка.

***
Sborissova , при наличие на коки и clue cells e нужно лечение и достигане на баланс във влагалищната среда и тогава се мисли за третиране.

Здравейте, за д-р Томов в Плевен ли говорите? Какво значи ненужна интервенция, може ли пояснение?
Аз лично нямам проблем, тук съм заради моята майка на 54 г., която я изпращат при него, разбрах само, че събира вода в малкия таз и има някакви болки. Много се е наплашила, обяснили са ѝ, че може да е за някаква операция, но няма диагноза, няма цитонамазка, други изследвания, нищо.. Не знам как дават такива прогнози и пращат веднага под ножа без изследвания! Това трябва да е подсъдно.

# 62
  • Мнения: 848
Здравейте  .
Днес ми излезнаха резултатите от микробиологията .
Според вас какво вие мнението.
Ако трябва да се проведе лечение.
Пречи ли на 23 ти Януари да ми направи Гинеколожка Колскопия.

# 63
  • София
  • Мнения: 7 039
Колпоскопският преглед могат да ви направят след приключването на назначеното ви лечение.

# 64
  • Мнения: 4 872

bethefirst
, за него става дума. За тежките случаи с необходима хирургическа намеса е много добър избор. За леки състояния или профилактика- подхода в болницата е ненужно драстичен.

# 65
  • Мнения: 225
Ще освобождавам час за доц. Карагьозов за 1ви Февруари в 15:20 часа. Пишете ми, ако ви трябва.

# 66
  • Мнения: 20
Ще освобождавам час за доц. Карагьозов за 1ви Февруари в 15:20 часа. Пишете ми, ако ви трябва.
Здравейте,на мен ми трябва часа за доц.Карагьозов.Пишете ми ако може да ми го дадете. Ако някой ще освобождава час за доц.Карагьозов,моля да ми пише

Последна редакция: сб, 14 яну 2023, 16:21 от Пипилота@

# 67
  • Мнения: 1 017
Здравейте, излезе ми хистология.
"Плосък папилом на порциото без дисплазия. Хроничен ендоцервицит; "
Щом няма дисплазия сякаш не е прекалено зле. Още от цитонамазката ми излезе за HPV  и правих тест за високорисковите - отрицателен. Освен това лекувах и възпаление  миналия месец.
Някоя от вас имала ли е подобно и как е процедирала?( обичам да съм подготвена с информация преди да ида при лекаря, за да знам какви въпроси да задавам)

# 68
  • по света
  • Мнения: 1 587
Здравейте,
Има ли на някоя от вас правен електронож ?Престои ми такава интервенция и ми се ще да питам как е минало при вас?

# 69
  • Мнения: 12
Здравейте,

Имам насрочен разговор с гинеколога си, но съм леко притеснена, та междувременно ще попитам и Вас.
Лекувам се от HPV тип 56 след откриване на раничка на шийката на матката и колпоскопия - това е високорисков тип. Междувременно направихме биопсия и резултатие, които получих са следните:

Клинична диагноза: Ектопия
Пвку: Многослоен плосък епител с койлоцитоза и базално клетъчна хиперплазия, хроничен цервицит.

Моля Ви ако някоя от Вас е запозната с описаното да сподели своя опит.
Благодаря!

# 70
  • Мнения: 4 872
hoaxy , inn_10 и при двете няма нищо притеснително. Консултирайте се с лекарите си и вижте, какво ще Ви препоръчат.

# 71
  • Мнения: 118
Здравейте, дами!
Миналата седмица бях на профилактика и след преглед с колкпоскоп се появи изразен участък и лекаря заяви че е раничка 4х6 мм. Изпаднах в ужас след като миналата година по това време ми гориха раничка(дисплазия CIN2) в следствие на ХПВ (нискорисков).
След като излезе цитонамазката обаче съм леко объркана. Тя излезе 2ра група без клетъчни изменения, но с изразено възпаление. Имам лек дискомфорт от седмица, но без течения.
Още миналата седмица лекаря ме подготви за биопсия,тест в Геника OncoHPV  - без да е готова цитонамазката и евентуално премахване. Тази седмица ще ходя на преглед, но поради лош опит с гинеколози им нямам на 100% доверие. Според вас какви са адекватните стъпки в момента? Възпалението не би ли трябвало да се третира първо с медикаменти? Има ли смисъл да се пуска OncoHPV при положение, че цитонамазката не отчита ХПВ активност?
В микробиологията всичко е наред.

# 72
  • Мнения: 2 826
Как така са ви горили раничка с CIN 2? Да не са ви правили конизация с ел. примка? От стандартното горене няма материал, който да се изследва, за да има такъв резултат.
Цитонамазката като група е ок, но това възпаление трябва да се лекува (микробиология -> лечение) и после да се повтори всичко. Раничката, ако не създава ядове, не се третира. Но по-горе това с горенето ми е неясно и не мога да помогна със съвет така. Ако на колпоскоп нещо не е ок - да, биопсията е задължителна. Има дами с добри цитонамазки, но на колпоскоп със съмнителни находки - после доказани на биопсия и хистология ЦИН-ове.
Иначе, ако нямате доверие на лекаря - сменете го.

# 73
  • Мнения: 10
Здравейте, миналата седмица ми беше направена Leep интервенция на шийката, оказа се от хистологията - CIN3/карцином in situ, очаквам второ мнение на патолог, тъй като съм доста притеснена, до колкото говорих с лекар, ще се наложи по-голямо изрязване на участъка… някой има ли минал през подобен резултат ?

# 74
  • Мнения: 225
Здравейте, миналата седмица ми беше направена Leep интервенция на шийката, оказа се от хистологията - CIN3/карцином in situ, очаквам второ мнение на патолог, тъй като съм доста притеснена, до колкото говорих с лекар, ще се наложи по-голямо изрязване на участъка… някой има ли минал през подобен резултат ?

Ако е изрязано до здраво, няма да се наложи повторна конизация, нито пък по-голяма по размер. Първата година ходете на преглед на всеки три месеца. Желая ви здраве и успех!

Общи условия

Активация на акаунт