Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 57

  • 32 603
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 829
Здравейте.
Тази седмица моя доктор ми даде направление за гинеколог.
Миналата година пусках ме цитонамаска.
Според вас течна цитонамазка или обикновена е подобре да се пусне.

# 46
  • Мнения: X
Здравейте,
М. декември м.г.  на вторичния преглед  АГ ми връчи резултатът от цитонамазката, каза само че е втора група, и довиждане, приятен ден.
понеже текстът е много ситен, не го виждам без очила, го прибрах без да чета, а и тя нищо не каза и не ми преписа.
Ето какво пише:
задоволителна за преценка
отрицателна за интраепителна лезия или малигнен процес
Плоскоепителни клетки и клетки от жлезит епител с реактивни промени. възпалителни клетки. РАР II C

Нито каза кога да отида пак, нито някакви глобули, нищо.
Преди години съм обгаряна за раничка. Сега съм с хорм.спирала и миомни възли.
Какво ще ми препоръчате? Благодаря.

# 47
  • Мнения: 829
Здравейте,
М. декември м.г.  на вторичния преглед  АГ ми връчи резултатът от цитонамазката, каза само че е втора група, и довиждане, приятен ден.
понеже текстът е много ситен, не го виждам без очила, го прибрах без да чета, а и тя нищо не каза и не ми преписа.
Ето какво пише:
задоволителна за преценка
отрицателна за интраепителна лезия или малигнен процес
Плоскоепителни клетки и клетки от жлезит епител с реактивни промени. възпалителни клетки. РАР II C

Нито каза кога да отида пак, нито някакви глобули, нищо.
Преди години съм обгаряна за раничка. Сега съм с хорм.спирала и миомни възли.
Какво ще ми препоръчате? Благодаря.
Здравейте.
Намерих единствено за РАР ||

РАР II (доброкачествени промени (клетки, показващи най-често възпалителни промени или метаплазия, HPV инфекция).

# 48
  • София
  • Мнения: 6 971
...
Какво ще ми препоръчате? Благодаря.
Преглед с колпоскоп.

# 49
  • Мнения: X
Преглед с колпоскоп.
Благодаря. Странно е, че АГ не отдаде никакво значение за този текст, а само на групата. Примерно можеше да каже, че е нужен такъв преглед, или най-малкото да ми препише някакви вагинални глобули за възпалението.
Ще си купя Феми-флора, друг път са ми го изписвали, той е без рецепта. Поне няма да навреди. Че глобули на своя глава не смея.
п.п. Сещам се, че интимните гелове, които ползвам са обикновени от търг. вериги - с лайка, или с алое.
Може би не е зле в аптека да питам за някой лекарствен.Предполагам няма да е нужна рецепта за това.

Последна редакция: пн, 09 яну 2023, 10:55 от Анонимен

# 50
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Анонимен,

Аз съм в сходна ситуация. Моят АГ ми пусна и микробиология. Все пак е хубаво да се уточни каква е инфекцията, за да се лекува адекватно.

# 51
  • Мнения: 829
Днес моята Гинеколожка ми пусна цитонамаска и микробиология.
Цитонамаската е готова .
А да попитам след колко време резултата от микробиология ще е готов.

# 52
  • Мнения: 2 808
Карагьозов изрично подчертава всеки път, че резултат втора група, без значение буквата, няма нужда от коментар и въобще да не се притеснявам. И така правя.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 971
От моят опит (на пациент), профилактичен преглед, който не включва колпоскоп е непълен и не дава точна оценка на състоянието на пациента. Лечение на възпаление, чийто произход е неизвестен е доста смела задача.
Карагьозов изрично подчертава всеки път, че резултат втора група, без значение буквата, няма нужда от коментар и въобще да не се притеснявам. И така правя.
Така е, но твърдението му е подкрепено след като е извършил колпоскопски преглед.

# 54
  • Мнения: 1 719
Миналата година я пропуснах. Винаги съм била ПАП 1, последната година (2021) ПАП 2 - като мъжа ми лекува кондиломи, аз нямах нищо - нито външни, нито вътрешни, гинекологът ми е много добър и при него ходя от над 10 години. Не съм правила колпоскопия, но като ви чета явно е задължителна след определена възраст и пап група.

# 55
  • Мнения: 829
Миналата година я пропуснах. Винаги съм била ПАП 1, последната година (2021) ПАП 2 - като мъжа ми лекува кондиломи, аз нямах нищо - нито външни, нито вътрешни, гинекологът ми е много добър и при него ходя от над 10 години. Не съм правила колпоскопия, но като ви чета явно е задължителна след определена възраст и пап група.
Аз знам ,че такова изследване се назначава когато цитонамаската не ти е добър резултата.
Тогава ти правят това изследване.
 
Микробиологията за колко време става резултата от вземането на пробата.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 971
Колпоскопският преглед би трябвало да е неизменна част от профилактичния гинекологичен преглед, независимо от възраст и резултат от цитонамазка.

Последна редакция: ср, 11 яну 2023, 09:56 от buni

# 57
  • Мнения: 1 719
Да, ще направя този и всеки следващ път. В какво се състои прегледа ? Маже се с оцетна к-на и се гледа пак с микроскопа ли ?

# 58
  • София
  • Мнения: 6 971
Да, важен е гледащия Blush. Има няколко потребителки в темата (включвам и себе си), на които правиха конизации при резултат ПАП 1. Хистологиите в последствие потвърдиха нуждата им.

# 59
  • Мнения: 1 719
Благодаря за отговора, желая здраве на всички !

Общи условия

Активация на акаунт