В момента чета ... 81

  • 33 815
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 912
Аз в момента само вас успявам да прочета и да пълня кошници с любими.
Гледам днес едно заглавие по препоръка, учудвам се… мисля си: това е много нетипично за вкуса на Rayna13, но пък кориците не винаги са показател.
Четох анотацията, пак се озадачих и добре че споменаха, че е поредица, за да се усъмня…
После връщах, за да чета и в крайна сметка зацепих, че съм си измислила пак заглавие. Иначе щях да се сдобия с това:
Скрит текст:

Цялата поредица е страхотна. Препоръчвам и другите ако не сте ги чели . Преди да ги започна си мислех ,че няма да са толкова интересни , но като почнах първата така ме увлече, че не можах да спра да чета . Всяка от книгите е за различна двойка . Има разделяне, събиране и една трагедия и нов живот . Другото няма да издавам Wink

Аз вчера почнах  ,, Крадецът на целувки'' .

Последна редакция: ср, 07 дек 2022, 08:49 от alisa212

# 46
  • Мнения: 7 234
Снощи приключих "Сестра ми, сериен убиец" на Оинкан Брейтуей. Тънка книжка, описвана като "черна комедия с криминален сюжет". Но фокусът в историята не е върху криминалното, а върху отношенията между две сестри. Едната - красива, разглезена, радваща се на вниманието на всички около себе си, сериен убиец; другата - не толкова красива, обичайно игнорирана от околните, медицинска сестра, която цял живот пази и спасява своята по-малка сестра, жертва себе си заради нея. Интересни ми бяха отношенията в семейството между деца и родители. Дадох й 3*.

Дано днес пристигне моя хипопотам в компанията на Димана Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 22 944
Приключих "Работилничка за спомени" на Ан Иду-Тиве. Става за убиване на времето, но не ме грабна особено. Бих я описала като скучновата- 2/5. Сега започвам с "Да се влюбиш преди Коледа 2" на Теодора Жулиенова и така като гледам, ако продължавам да нямам работа, до довечера ще съм започнала още някоя нова. Sweat Smile

# 48
  • Мнения: 10 159
Аз пък като Аня да попитам, няма ли някой да каже някоя не толкова голяма похвала - само че за “Мамник”, че отвсякъде ме заливат с похвали за тази книга, направо ми идва да хукна към Панаира и да я взема…

# 49
  • София
  • Мнения: 22 944
Някой знае ли как може да се добави книга в ГР? Нещо не се ориентирам.

# 50
  • Мнения: 1 466
Някой знае ли как може да се добави книга в ГР? Нещо не се ориентирам.

Май трябва да си библиотекар, за да добавяш.

# 51
  • Мнения: X
Има тема за Goodreads, там мисля, че има потребители, които са такива "библиотекари" и може да помогнат.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 781
Започнах Димана, и наистина е много увлекателна. Разбирам Райна какво има предвид с диалозите, но се свиква и не ми разваля усещането от книгата. Едва на 65 страница съм и със сигурност ще пиша пак по темата. Не съм сигурна обаче, че хората които не обичат да четат за БГ селото, обичаите и поверията ще им допадне Blush

# 53
  • Мнения: 3 998
Аз пък като Аня да попитам, няма ли някой да каже някоя не толкова голяма похвала - само че за “Мамник”, че отвсякъде ме заливат с похвали за тази книга, направо ми идва да хукна към Панаира и да я взема…
Бях споменала, че я слушаме с мм. На 4 епизод сме и аз честно казано загубих интерес. Има мистериозна нотка с едно зомби , преди 15г гледах доста филми с такъв уклон и сега просто ми става безинтересно. Има едно повторение на дадено действие на главната героиня, което вече ми е доста дразнещо. Та незнам дали ще я изслушам до край, на мм му харесва и като я изслуша ще ми я разкаже 😄

# 54
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Да, има нова книга за Гамаш - "Всички демони са тук". Аз не съм чела ранните книги, май те са по-скучни. Но последните ми допаднаха много, цялостната атмосфера ми харесва.

Благодаря, значи ще я взема да допълня колекцията и ще се опитам да чета Simple Smile

Миж, "Бяла хризантема" съм я чела и понеже ми направи силно впечатление, реших да потърся какво друго има издадено. Покрай промоциите на сиела случайно попаднах на "Червените орхидеи на Шанхай" и реших да я взема. Аз много обичам книги, които ме карат да ровя и търся информация, след като съм ги прочела. Специално за Япония, на мен лично ми е интересно, но от цивилизованият аспект, не и това с мъчения, въпрос на чест и подобни. Има много красота там, но в същото време и изключително много грозни неща. Може би най-ярък спомен за това и за противоречието в цялата им култура винаги ще си остане "Шогун" и изобщо поредицата. Запленена съм от самураите и изобщо от историята им. Но някак останалата прилежаща част не ми харесва.
Ох, много е изкусително това с "Мамник" и "Тайната на Димана" обаче аз имам проблем с модерните български автори и много ме е страх да посегна към тях.

# 55
  • Мнения: 5 278

 Аз много обичам книги, които ме карат да ровя и търся информация, след като съм ги прочела.
Препоръчвам тогава трилогията на Кен Фолет XX век - страшно много неща научих и си припомних покрай нея.

# 56
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734

 Аз много обичам книги, които ме карат да ровя и търся информация, след като съм ги прочела.
Препоръчвам тогава трилогията на Кен Фолет XX век - страшно много неща научих и си припомних покрай нея.
и Глад е такава книга. Даже наскоро даваха предаване по Нешънъл Джиографик, опитвах се да сравня нещата, но доста ми се губеха. И е все пак е художествена литература де.

# 57
  • Мнения: 5 278

 Аз много обичам книги, които ме карат да ровя и търся информация, след като съм ги прочела.
Препоръчвам тогава трилогията на Кен Фолет XX век - страшно много неща научих и си припомних покрай нея.
и Глад е такава книга. Даже наскоро даваха предаване по Нешънъл Джиографик, опитвах се да сравня нещата, но доста ми се губеха. И е все пак е художествена литература де.
Наистина ли? Мен ме отблъсна в самото начало с някакви мистерии и фантасмагории и я оставих, да взема да й дам втори шанс Rolling Eyes

# 58
  • София
  • Мнения: 1 460
Приключих Уроци по химия и съм меко казано разочарована. След всички суперлативи за нея имах големи очаквания, които не се оправдаха. На мен лично ми беше скучна. Не бих препоръчала и съжалявам, че дадох пари за нея, а не изчаках да се появи в библиотеката. Повече от 2 седмици се мотах на нея.

Започнах с книгите на коледна тематика. Сега съм на Дневникът на Ноел, която купих още миналата година, но така и не ми остана време за нея. Започва добре.

# 59
  • Мнения: 4 382
Благодаря за темата!
Обидно е, че има толкова цензура и сред хора, четящи.
Аз пък като Аня да попитам, няма ли някой да каже някоя не толкова голяма похвала - само че за “Мамник”, че отвсякъде ме заливат с похвали за тази книга, направо ми идва да хукна към Панаира и да я взема…
Не е нужно да се чете всичко, което стане популярно в определен момент. Ако познавате вкусовете си, ще знаете и дали да следвате подобни препоръки. Аз, например, не съм чела и няма да го направя голяма част от коментираните в темата заглавия. След като давах шанс няколко пъти, раьбрах за себе си, че е нужно да следвам предпочитанията си.

Последна редакция: ср, 07 дек 2022, 17:25 от Tsugumi_

Общи условия

Активация на акаунт