Ноемврийчета напети весело растат 3 :)

  • 15 220
  • 283
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 663
Дидка, и ние си имаме такива корички Sad отначало цялата и главица беше в едни огромни люспи. сега се пообели и станаха доста по-мънички, но продължават да се появяват. педито каза, че след време ще изчезнат. но като бях на срещата с люлиснките мами и едната ми показваше как хлапето още има, а е на годинка Sad
педито каза да и мажем главицата със зехтин към обед и вечерта след банята изресваме каквото падне с гребенче.
Препоръчваха ми мамите тук кремче на Клоран, но още не съм го пробвала.. Embarassed
А коликите - иди разбери какво става - ту ги има ту ги няма... аман вече Sad

# 61
  • Мнения: 3 200
Цитат на: DidKa

На мен от вчера нещо ми е намаляла кърмата и се бях ужасила.....дано всичко премине и продължа да кърмя... Tada


Спокойно, и аз бях така, не се отказвай, виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15050
и тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14870

Успех!!

# 62
На кърмещите майки  - то кърменето понякога става доста трудно.Но ако имате кърма е грехота да не му давате.Едно на ръка,че адаптираните излизат много скъпо.А другото е,че е по-добре за бебетата кърмата.Спор няма.
Тони от снощи папка по-малко.Не успява да изяде 150гр.Цяла нощ мислих Wink и се сетих,че той все още е на най-малката дупка на биберона.Та сега ще му ги сменя.На Авент до сега бяхме на размер 1,та сега му изварих 2.Да видим дали това е причината. Иначе не знам какво ще правим с това неспане цял ден.Вечер е гроги и не заспива,ами държи очите широко отворени. А за сокчетата - аз му ги давам с биберон,но с по-широка дупка,че от машината ми излизат малко гъсти и бибероната се запушва и елате да видите какъв рев и какво сърдене настава.

# 63
Забравих да ви кажа,че и Тони има такива корички по главата.Аз мажа директно с олиото.Доста се изчистиха.Това на Клоран никъде го няма и ми казаха,че е спряно./дали от производство,дали от внос./

# 64
  • Мнения: 390
за мамите от Бургас (ако има), кремчето на Клоран го има в Чико по Богориди, струваше 7-8лв.
maria_maria, Надежда спря да суче от втората седмица и от тогава се цедя и давам, обаче познай дали тя ме чака по 20 мин да се изцедя и да дам прясна кърма?!? то викове и рев ....... и така се цедя предварително, млякото в хладилника и като реши, че е гладна мацката надава рев ("гладна съм сега и веднага") - писъци докато го стопля на водна баня ама пак става по-бързо от да се цедя в момента. През ноща и рано сутрин сме на формула по разбираеми причини. Фризера е пълен със "собствено производство" и грях не грях вече го хвърлям. А най-много ми тежи, че постонянно ми "валят" гърдите (разплаче се бебка и текват, гушна я - пак, вляза от топло на студено и пак, спя си и .............. после пера матрак посред зима, че се събуждам в локва от кърма с радиус 10 см.) Страшна работа, пък за по евтино ........... ммммммм не знам ........ ми знаеш ли по колко протектора за кърмачки харча на ден, опитвам се да правя едни икономии с тях ама най много да си докарам някоя инфекция или гъбички (в използван протектор слагам тампонче за грим и ползвам отново, срам ме е ама 1 бр. е 15ст. значи за двете гърди 30 ст. и като го умножиш по колко пъти ги мокря на ден става страшна цифра) Звучи сякаш че оправдавам - ми така си е, изпитвам чувство за вина, но вече се предавам.

# 65
  • Мнения: 390
лелеееее какви 150гр.?! аз правя 3Х30 с млякото става съм 100 и винаги хвърлям около 20-40гр. Не яде това дете и това си е.

# 66
  • Мнения: 5 228
На Авент има подплънки, които се перат, мисля че 6 бр. струваха около 12 или 15 лв. - не  знам дали вършат работа, но по-изгодно ще ти излезе.

# 67
  • Мнения: 390
за лохиите да ви питам (при мен като свъшиха и като се започна една жълта напаст .......... не си е работа), до кога ще се чистя, при вас така ли е? а на гинеолог?!? гениколог (абе както и да е) не съм ходила, сятам да го направя след първия цикъл

# 68
Цитат на: 2 в 1
Звучи сякаш че оправдавам - ми така си е, изпитвам чувство за вина, но вече се предавам.

Недей пък чувство за вина.Аз не съм хард привърженик на кърменето. И двете си деца не успях да кърмя много. Да си призная и не ми и харесваше особено. Но бях решила за тяхно добро. Но нямах нерви да се боря с разни номера по време на ядене. И така, та искам да кажа,че е по-важно според мене майката да е спокойна,за да предава и спокойствието на малкото.Бебетата много усещат,когато майката е нервна и започват много да плачат.Пък да не говорим,че вкъщи много се изнервя обстановката.Нямах време да обърна внимание на дъщеря ми и тя много ми се сърдеше.За таткото да не говорим.Абе както и да е.Важното е да си спокойна.

# 69
  • Мнения: 390
гинеколог - другия път като трябва да я пиша пак ще съм забравила ама.............newsm47

# 70
  • Мнения: 3 663
И аз не съм годиха на гинеколог и мисля да ходя след първия цикъл (кога ли ще е това се чудя само...). но нямам проблеми....никакви течения и прочие...за щастие

# 71
  • София
  • Мнения: 754
На мен лохиите ми бяха до към 40-я ден и после всичко си бе нормално, за това пък миналата седмица ми дойде за пръв път. Лелее, такова чудо до сега не е било, имах чувството, че няма да спре, но и това се оправи. Другата седмица смятам най-сетне да ида на гинеколог.
Иначе днес водихме Лори на преглед при д-р Драганов - много приятен човек:) Прегледа я и каза, че си имаме едно здраво и хубаво дете Grinning Показа ни няколко упражнения, които трябва да правим, а също така ни даде и някои съвети във връзка с по-нататъшното й развитие. Каза, че този преглед е хубаво да се направи 30-40 ден от раждането, та ако има проблеми да се реагира навреме. Слава богу при нас всичко е наред, но се дразня като някои педиатри не се вълнуват много от това и казват, че няма страшно Confused
Обясни ни, че е хубаво детето да си пълзи на воля, за да могат да му заякнат мускулчетата, а като е готово то само ще си проходи. Обикновено прохождането става на годинка-годинка и месец и да не го насилстваме преди това като водим детето за ръчички да ходи, защото тогава е по-голяма вероятността да му се изкривят крачетата. Това, че ще проходи по-късно от някои други деца не означава, че изостава. Да си го оставим да си пълзи и да не се страхуваме от боклучките по земята, защото така си изгражда имунната система. Като проходи стабилно пък, да се вземат стегнати обувчици около глезена, за да не се кълчи.
По отношение на сядането да е най-рано на 6 навършени месеца, а най-добре ако имаме търпението - на 8, защото тогава вече ще много по-стабилно и няма да има опасност от изкривяване.
Не препоръчва никакви проходилки, бънджи гащи и разните му юзди за водене. Нека да пълзи на всякъде, да опознае къщата и да не се страхуваме, че ще си удари главата, защото така ще се научи от какво да се пази. После ще е по-страшно ако се удря тичешком.
Кенгурото може след 3-я месец и щом си държи стабилно главичката. Детенце да се носи с лице към нас, за на гръбчето да е твърда подпората - така е най-сигурно.
Това са основните неща и може би повечето ги знаете, но реших, че ще е полезно да ги напиша:)

А да ви се похваля какво открих тази сутрин  Grinning  Grinning  Grinning  Лори като се усмихва май има тръпчинки от двете страни на бузките и е много сладка. Лелее, така съм харесвала тръпчинките, много са чаровни, но да видим дали ще й останат и за напред Wink

# 72
  • Мнения: 5 228
Хе-хе това за тръпчинките е мнооого сладко - аз много харесвам, а си представям малката ти сладурка с тръпчинки  Laughing

# 73
  • Мнения: 136
Здравейте от една октомврийска мама и бебе Вики. Много ви е готина темичката. Ако не се бъркам при вас бях чела че някой давал на бебчо адаптирано мляко и плодово пюре. Можете ли да ми кажете в какво съотношение? Ако съм се объркала сори. Целувчици на беборанчовците.

# 74

Общи условия

Активация на акаунт