Забременели след инвитро 52

  • 47 509
  • 766
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 378
Мен ми помагат хапчета, ментол дъвки и кола. Както казах вече съм 21гс и за съжаление гаденето и повръщането ни ми минават все още. При някои това е само във първите 12-15 седмици, ето моята лекарка казва при неа така е било до 7ми месец 😟 Да се надяваме че бързо ще ни мине и няма друг начин. Ще издържим важно бебетата да са добре. 😊

# 721
  • Мнения: 302
На мен пък тепърва започва (10г.с)от време на време да ми се гади и снощи малко киселини имах ,но това за колата ми хареса умирам за кола,а не смея да пия от както съм бременна,не знам защо съм си втълпила ,че може да навреди на бебетата нещо

# 722
  • Мнения: 378
На мен пък тепърва започва (10г.с)от време на време да ми се гади и снощи малко киселини имах ,но това за колата ми хареса умирам за кола,а не смея да пия от както съм бременна,не знам защо съм си втълпила ,че може да навреди на бебетата нещо

И аз същото си мислех, но АГ ми каза че мога да пия колкото си искам. Аз всепак не пия много, по една две глътки, понякога една чаша и толко.

# 723
  • Мнения: 1 764
Аз повръщах от 9 до 16 г. с. вкл. и изведнъж спрях.
Неконтролируемо беше.
За киселините взимах пробиотик и дъвчех дъвка.


Здравейте, предимно ви чета. Има ли мами, спиращи прогестероновите препарати и как ви се отразява?

Аз спрях Утрогестана и Пролутекса в 10 седмица. Нямаше последствия, освен че за 3 дни олекнах с 3 кг. Вече съм 14 седмица и се надявах гаденето и повръщането да поприключват, но няма такива индикации. 😞 Как се справяте с това? Аз съм на Деган, ако стане нетърпимо.

# 724
  • Мнения: 753
Повръщах от 6г.с до края! До деня на секциото. Мислех че ще го родя в банята пред тоалетната чиния Wink
Сега се смея , но бях откачила, нищо не помагаше денонощтни киселини. От всичко !
Дано не сте като мен Sad
С големия до 4месец и спрях.

# 725
  • Мнения: 6 058
Киселините са ужасно нещо. Никога през живота си не съм имала до сега, когато съм бременна. Снощи ми се случи нещо, заради което днес цял ден лежа и не знам къде се намирам. Но не посмях да отида на лекар.
Толкова тежки киселини имах снощи, че в един момент ме напъна силно изкашляне и последвал напън за повръщане. Усетих че чак стомаха ми се сви силно и изведнъж едновременно с напъна за повръщане на пода под мен стана малка локвичка с нещо като вода. По принцип вчера ми направи впечатление, че едва устисквам да отида до тоалетната, трудно ми е да задържам. Понеже пийвам повечко течности урината ми е почти безцветна и силно се надявам от напъна да съм изпуснала урина. Но се сещате за какво си мисля цял ден - да не са околоплодни води. Нищо не ме боли, нямам контракции, повече нищо не е изтекло. Но бебка е доста по-активна от снощи и доста подритва. Не знам как ще доживея до понеделник, тогава съм на ЖК. Звънях в Надежда, но нямало свободен час за никой гинеколог за днес и казаха ако мисля, че имам проблем да отида до спешния кабинет. Силно се надявам сама да си вкарвам мухи в главата.

# 726
  • Мнения: 30
Здравейте момичета. В 5.3 гестационна седмица съм след инвитро на 3 5-дневни ембриона. Направих първия рест на 16 ден след трансфер с резултат 2,500. За съжаление на другия ден трябваше да пътувам за чужбина и ви моля за информация какви и колко прегледи обикновено има след положителен кръвен тест. За съжаление тук няма да мо е да ме поеме инвитро специалист и ще трябва с фамилния ми доктор да работя. Освен ултразвук, пускат ли ви хормони, кои и колко често. Аз съм на естрофем, прегнил, зарзио, медрол и циклогест. Знам че в зависимост от как протича бременността,  се определя доза и продължилжителност на прием. Това ми е 3ти опит след 1 неуспешен и един завършил с мисед. Благодаря ви много за информацията.

# 727
  • Мнения: 378
Здравей, аз правех тест на 14ден от трансфер и след това на 30 ден от трансфер ми беше първия ехо-преглед да видим дали има пулс. Но аз съм в чужбина, според това какво са споделяли останалите май в България не чакат толкова много за първия преглед.

# 728
  • Мнения: 24
Здравей, аз направих тест на 14-ти ден. Първият ми ехографски преглед беше 10-11 дни по-късно, което се падаше 6 г.с.+3 дни по калкулатора за инвитро бременност. Не знаех, но гестационната седмица при инвитро процедура се изчислява малко по-различно от спонтанна бременност. Ето примерен калкулатор: https://flo.health/tools/ivf-due-date-calculator.
На прегледа се видя плодния сак, самото ембрионче и в моя случай сърдечен пулс. След положителния тест докторът ми каза да продължа с терапията от началото на трансфера без промяна и до момента е така (сега съм 7 г.с.+6 дни). Изследвания не съм пускала никакви. Прегледите за сега са през седмица.

Няма ли възможност репродуктивният доктор, извършил процедурата, да те консултира дистанционно и да те напътства през първите седмици? При мен репродуктивният ще наблюдава нещата до около 10-11 г.с. (ако всичко е наред), след което минавам на следене при стандартен акушер гинеколог.

Здравейте момичета. В 5.3 гестационна седмица съм след инвитро на 3 5-дневни ембриона. Направих първия рест на 16 ден след трансфер с резултат 2,500. За съжаление на другия ден трябваше да пътувам за чужбина и ви моля за информация какви и колко прегледи обикновено има след положителен кръвен тест. За съжаление тук няма да мо е да ме поеме инвитро специалист и ще трябва с фамилния ми доктор да работя. Освен ултразвук, пускат ли ви хормони, кои и колко често. Аз съм на естрофем, прегнил, зарзио, медрол и циклогест. Знам че в зависимост от как протича бременността,  се определя доза и продължилжителност на прием. Това ми е 3ти опит след 1 неуспешен и един завършил с мисед. Благодаря ви много за информацията.

# 729
  • Мнения: 1 123
Киселините са ужасно нещо. Никога през живота си не съм имала до сега, когато съм бременна. Снощи ми се случи нещо, заради което днес цял ден лежа и не знам къде се намирам. Но не посмях да отида на лекар.
Толкова тежки киселини имах снощи, че в един момент ме напъна силно изкашляне и последвал напън за повръщане. Усетих че чак стомаха ми се сви силно и изведнъж едновременно с напъна за повръщане на пода под мен стана малка локвичка с нещо като вода. По принцип вчера ми направи впечатление, че едва устисквам да отида до тоалетната, трудно ми е да задържам. Понеже пийвам повечко течности урината ми е почти безцветна и силно се надявам от напъна да съм изпуснала урина. Но се сещате за какво си мисля цял ден - да не са околоплодни води. Нищо не ме боли, нямам контракции, повече нищо не е изтекло. Но бебка е доста по-активна от снощи и доста подритва. Не знам как ще доживея до понеделник, тогава съм на ЖК. Звънях в Надежда, но нямало свободен час за никой гинеколог за днес и казаха ако мисля, че имам проблем да отида до спешния кабинет. Силно се надявам сама да си вкарвам мухи в главата.
Bobby, още днес прати мъжът ти до аптеката за лакмус. Урината е киселинна, докато околоплодните води са базови.
Бързо ще разбереш за какво става дума, а може да се окаже спешно ако не дай си Боже е околоплодна течност.
Изобщо не бих чокала и секунда в невидение при такова съмнение.
Но все пак да те успокоя, че бременните си имат често обилно течение и е нормално.
Просто според мен и важно да се изклюле бързо сериозен проблем.

Последна редакция: пт, 11 авг 2023, 20:49 от Cinnamon Cookie

# 730
  • Мнения: 3 259
Аз от един момент нататък нон стоп бях с ежедневна превръзка, не помня вече от кой месец.

# 731
  • Мнения: 6 058
Ами от онази вечер нищо повече не е изтекло. Мисля си, че може би наистина съм пишнала от напъна.
Какъв е този лакмус? Да не е от онези лентички за PH? Какво би показал? Предполагам, че трябва да се напои с изтичащата течност, а на мен като вече нищо не ми изтича..
Малката подритва активно в корема ми.

# 732
  • Мнения: 1 123
Да от тези лентички е, гинекологът при мен проверяваще с нормалната вагинална течност в нмомента на прегледа.  Ако има изтичане ще покаже по цвета. То е ясно, че няма как да провериш вече изтеклата течност. Така или иначе едва ли е това, идеята ми беше ти да се успокоиш. Аз поне така правех, когато имах такива съмнения. И вече сама казвах на лекаря, че съм проверила. Но предвед трудно постигната и рискова бременност, той повтаряше на място за да хванем ако все пак стане проблем.

# 733
  • Мнения: 6 058
Имам такива вкъщи, но не знаех че биха показали. Това е полезно ако пак стане нещо, благодаря ти. Hug Само знаеш ли ако има проблем към тъмните цветове ли би трябвало да отиде цвета на лентичката?

# 734
  • Мнения: 1 123
Цвят сато на , 4 и 5 е нормална вагинална флора, леко киселинна. Отиде ли на зелено като при 7 не е добре. 7 е киселиността на околоплодните води, тоест леко базова. Дано го обясних правилно, че по нимия не ми бяхя най-силно изкараните оценки.Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт