Развод в чужбина. Как?

  • 58 582
  • 130
  •   1
Отговори
# 60
Milq za savet!Razvedena sam,biv6iq e izdal bezsro4no palnomo6tno na sina mi,no predi vreme zaedno s drugi ve6ti mu go otkradnaxa,moje li da izleze v 4ujbina sega sas kopie ot palnomo6tnoto ili trqbva da tarsq pak ba6ta mu za novo?

# 61
  • Мнения: 3 932
Разбрахме как...
А, сега да ме светнете колко  newsm12
($), цифром и словом.

Лисо, ако мислиш, че спамя ще се автоцензурирам...

# 62
  • Мнения: 431
А някой знае ли как стои въпросът за развод в Кипър(по взаимно съгласие) и двамата (понастоящем) съпрузи са българи?

# 63
  • Мнения: 19
 Simple Smile VAvstria ima mnogo varianti.: 1 jiveete 6 m rasdeleni i s taksa ot 350 € i pri vsaimno suglasie stava vednaga ; 2 ako ima protivore4ia m/u suprusite nestata ve4e se vkarvat v suda i otnema pove4e vrame. Jenata moje da sadurji jilisteto pri koeto muju e dlujen da plasta (naema,vnoskite) isdrujka sa deteto 18% sa dete do 6 godini .Sa po golemi se promenia prozenta. Jenata ima pravo (ne e saduljitelno) dam polu4ava isdraujka sa neia si susto.
  Isopsto sa pove4e informazia otiva6 v suda i iska6 bro6uri ili formuliari sa rasvodi.Te sa dlujni da ti dadat.
  Isobst ima i organisazii ,ako te maltretira v koito da otsedne6.I pri rasvod s medizinsko da dokaje6 4e e bilo taka.Na nego posle lo6o mu se pi6e.
  Po goliama vusmojnost da sadurji deteto muja ima ako jenata e bila ili e-prostitutka,narkomanka,alkoholi4ka ili luda sus svidetelstvo.

# 64
  • Мнения: 19
  Wink sdravei! V Avstria e taka predpolagam 4e i v Germania: Stom mu e supruga dori i ziganaka da e ima pulnite prava kato Avstriika. Muja e dlujen da plasta isdrujka sa dezata 18% do 6 godi6nata im vusrast po natatuk prozentite se promeniat. Tova e ako dezata ostanat pri maikata.Ako muju se sapune i tia e bila ili e : prostitutka,narkomanka,alkoholi4ka,luda moje toi da vseme dezata.No pove4eto muje samo blufirat s tova. 98% dezata sa pri maikata. Posle bes sna4enie kude ste jiveete toi triabva da plasta. Deztkite triabva da gi prevejda in deine konto. A sa jilisteto ako si pod naem pak toi triabva da go plasta-dlujen e(ako ste v Germania)ako se vurne6 v BG na snam.
  Ako se seti6 nesto dr pitai.

# 65
  • Мнения: 376
Момичета здравеите. Записвам се към темата ви, за да попълня и събера малко информация за развод в Китаи. Тук съм женена, съпругът ми е местен, имаме брак и в България, синът ни е роден в БГ и има само български паспорт. Законът тук в Китаи доколкото го разбирам ми дава права за детето само докато го кърмя. Засега не съм решена 100 процента на развод, но се опасявам че до там 6те се стигне рано или късно. Само с е интересувам от правата си, тъи като местня брачен закон явно е с доста дупки и позволява детето да се вземе от всяка от двете страни, няма за6тита на маичини права. Пусках и тема съвсем скоро тук, преди да разбера за вашата. Все още не съм ви прочела изцяло, но докато го направя, ви оставям само линк към темата ми. ще се вклиуча по-активно по-късно.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=380270.msg10534352#msg10534352

ето и брачния закон тук

http://www.international-divorce.com/d-china.htm

благодаря ви предварително



# 66
  • Мнения: 3 611
Доста стара, но особено полезна тема е повдигната Simple Smile
Някой спомена Германия, на мен скоро ще ми свърши "разделеният период" .
Тези 12 месеца разделен период са задължителни преди да може да се подаде молба за развод.
Има и бърза процедура - при "издънки" от страната на бащата, надлежно описани в А-тест, се насрочва дело и оттам нещата се нареждат много бързо.
Някой спомена и 40% издръжка от заплатата на бащата. Нашият нищо не плаща, води се че отглеждаме детето заедно, макар това да не е така. Студент, с минимална работна заплата, едва себе си издържа... are pone издръжката да не му идва в минус, тъй и тъй няма да я плаща...

# 67
 Simple Smile zdraveite radvam se, che tazi tema otnovo se povdigna .....interesuvame ako moga da polucha poveche info za dadeniat  sluchai-stava vapros za predstoiashtiat mi  razvod v Germany. Az sam balgarka  toi amerikanec i imame 2 deca rodeni tuk.Toi e saglasen da si otgledam decata v BG i na niakakva izdrajka, no prosto ne znam kakvi sa mi finansovite prava i dali imam pravo da poluchavam detskite ot Germany pri polojenie che shte jiveia v BG(ili pak moje da ima niakakav trik  za tiahnoto poluchavane)
Predvaritelno vi blagodaria

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 11:15 от Дивиана

# 68
Здравей те отново , повдигнах темата още веднъж но виждам че няма отзиви... аз наистина в момента се нуждая от малко повече информация понейе ми предстои разводно дело.Живея в Германия и сам омъжена тук за американец,бракът е регистриран и в БГ. Имаме две деца и сме решили по взаимно съгласие те да са при мен и той да ги издържа.Интересуваме информация за закона по които се определя издръжката първо в Германия и после ако искам да живея с децата в БГ(той няма нищо против)но какъв закон ще ме закрепи за да си получавам издръжката първо тука и после като си замина евентуално в БГ.Предварително благодаря за помощта

# 69
Здравей те отново , повдигнах темата още веднъж но виждам че няма отзиви... аз наистина в момента се нуждая от малко повече информация понейе ми предстои разводно дело.Живея в Германия и сам омъжена тук за американец,бракът е регистриран и в БГ. Имаме две деца и сме решили по взаимно съгласие те да са при мен и той да ги издържа.Интересуваме информация за закона по които се определя издръжката първо в Германия и после ако искам да живея с децата в БГ(той няма нищо против)но какъв закон ще ме закрепи за да си получавам издръжката първо тука и после като си замина евентуално в БГ.Предварително благодаря за помощта

# 70
  • Мнения: 1 610
Струва ми се леко трудничко, безсилна съм ...не мога да ти помогна

# 71
  • Мнения: 175
 Cry Наистина ли никои не знае ? Cry

# 72
  • Мнения: 7 605
За да се раzведеш в Германия, zадължително трябва да наемеш адвокат. Той/Тя ще те посъветва  Peace

# 73
  • Мнения: 1 242
Няма логика да имаш право на детски от Германия, когато отглеждаш децата си в чужбина. Единственият нелегален начин сигурно би бил е да имате адресна регистрация и сметка тук.

# 74
  • Мнения: 7 605
Няма логика да имаш право на детски от Германия, когато отглеждаш децата си в чужбина. Единственият нелегален начин сигурно би бил е да имате адресна регистрация и сметка тук.

И пак няма да стане. Когато не води децата на консултация, педиатъра уведомява касата и те zакрила на детето.

Общи условия

Активация на акаунт