Здравейте имам проблеми в къщи с татко

  • 5 068
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 468
Не знам как може към днешна дата да кажеш, че баща ти не ти бил подарил нищо за бала, като няколко години по късно си му изхарчил вече почти 100 Хил. Рядко срещана неблагодарност е това. Моля се никога сина ми да не ми сервира подобни задължения, но и на този етап съм убедена, че да му ги платя е мечешка услуга и няма да го направя. Докато не спрат да те дондуркат, няма да станеш човек. Пък и после не е сигурно как ще свършиш, щом си склонен да крадеш семейни ценности и да задлъжняваш десетки хиляди левове.
 Груба съм, но реагирам като майка и доста се ядосах.

# 16
  • Мнения: 1 014
Аз само не разбрах в кои къщи е проблема?

# 17
  • Мнения: 21 628
Какво пък не разбрахте, всичко се разбира Simple Smile

Авторе, имаш една , но основна грешка. Ти вече си голям човек, а независимост не се постига като окрадеш баща си, а като се издържаш сам.   Намери си работа със заплата, с която можеш да се издържаш, изнеси се от вас ,  например в някой по голям град и ще се родиш направо, а също и клетите ти родители ще са доволни, че се оправяш сам. Ще си намериш приятели, а защо не и жена. Как ти се вижда?  Нали си шофьор, не можеш ли да си намериш работа като такъв? Чувала съм, че се търсят.

# 18
  • Мнения: 3 841
Живей на квартира и работи

# 19
  • Мнения: 60
Сетих се за онова изречение с "мно"-тата, ама наистина не е чак толкова дълго...

# 20
  • Мнения: 364
Мале, мале.. Колко дълго изречение.
По темата - стягаш се и работиш. Казваш, че си работил като такси и си си изкарвал добри пари, защо спря?! Намираш работа, пестиш пари, изнасяш се. Лесно е. Но тук и на мен ми намирисва на нещо гнило, я хазарт, я наркотици..

На времето работех като кредитен консултант. Имах един клиент, оказа се че майка му вървеше след него и му погасяваше където и каквото е теглил, предупреди ни, че той играе хазарт и да не му се отпускат пари, в чудо се беше видяла жената.

# 21
  • Мнения: 11
Първо си прекалено неграмотен за да изискваш високоплатена работа! Второ родителите се уважават и не се краде от тях!
Вземи се стегни. Живееш наготово и пак не ти стигат парите! Моя съпруг се е изнесъл да живее сам на 16г работил е за супер малко пари, но сега има има хубава работа и може спокойно да храни 7членно семейство и да плаща кредит! Ти си един мързеланко, дето само мрънка и иска да има разни неща!

# 22
  • Мнения: 3 464
Има начини винаги - стига да искаш. Винаги ми е било чудно защо жените се изнасят по-рано от мъжете.
Ако парите не ти стигат можеш да потърсиш работа в София, в чужбина с осигурена квартира. Поне на първо време докато си стъпиш на краката. Аз се издържам сама от както съм на 20 години. Трудно е, но е по-добре от колкото да се изпокараш с цялата си рода.

# 23
  • Мнения: 41 580
Винаги ми е било чудно защо жените се изнасят по-рано от мъжете.

Защото синовете практически нямат (или поне имат много по-малко) ограничения от дъщерите, когато живеят с родителите си. И евентуално ги товарят с по-малко домакински задължения. Тоест удобно им е и не им пречи.

# 24
  • Мнения: 3 464
Винаги ми е било чудно защо жените се изнасят по-рано от мъжете.

Защото синовете практически нямат (или поне имат много по-малко) ограничения от дъщерите, когато живеят с родителите си. И евентуално ги товарят с по-малко домакински задължения. Тоест удобно им е и не им пречи.

И така да е, от финансова гледна точка на автора не му е удобно. Като нямаш пари отиваш да работиш - ако те мързи, вече няма кой да ти помогне.

# 25
  • Мнения: 41 580
Ама то живеенето с родителите няма нищо общо с неработенето. Аз писах по принцип - доста мъже не напират да се изнасят, макар да работят и да могат да си го позволят. Случаят на автора е различен, а аз отговорих на въпрос, който приех за общо поставен.

# 26
  • Мнения: 12 881
Не сте прави да критикувате автора за дългите изречения. Погледнете Вирджиния Улф, човекът има стил. А липсата на препинателни знаци и оплетения смисъл преценявам като специално търсен художествен похват. Авторът може да стане класик след време.

Авторе, не разбрах въпроса, при цялата ми възхита от начина на изразяване.
Смяташ, че те тормозят - не стой у родителите си и не чакай да ти хвърлят храна като на домашен любимец. Мъж си, не си котка. Изнеси се, издържай се и никой няма да те тормози.

# 27
  • Мнения: 25 835
На този пич последния проблем му е правописа.
Толкова дефицити, че съжалих горкия му баща...

# 28
  • Мнения: 13 027
Стигнах до - “изтеглих бързи кредити, за да съм самостоятелен” и се попиках от смях.
Младежо, никой за нищо не ти е длъжен, твърде много е плащал баща ти твоя масраф. Стягай се в кръста и се хващай в работа, че тоя …. живот теб си чака.

# 29
  • Мнения: 187
Вместо да заставаш в позицията на жертва и да се оплакваш колко лош баща имаш, помисли какви умения притежаваш и какви допълнително можеш да развиеш, постави си цели и работи над себе си. Това е начина да излезеш от дупката, в която сам си се натикал.

Общи условия

Активация на акаунт