Малолетно дете с двойно гражданство, прибиране до България

  • 1 184
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 464
Била съм в тази ситуация и ме спряха да ми искат декларация на Излизане. На влизане никой нищо няма да ви иска тъй като е отговорност на държавата от която сте излезли какви правила се прилагат.
Ако детето пътува с българския си родител, декларация НЕ трябва и на излизане. Не можеш да искаш от чужденец да спазва БГ закони.

# 16
  • Мнения: 2 710
Била съм в тази ситуация и ме спряха да ми искат декларация на Излизане. На влизане никой нищо няма да ви иска тъй като е отговорност на държавата от която сте излезли какви правила се прилагат.
Ако детето пътува с българския си родител, декларация НЕ трябва и на излизане. Не можеш да искаш от чужденец да спазва БГ закони.
Ако детето пътува с българския си родител не искат декларация, защото липсващият родител е чужденец и не е задължение на България да защитава интересите му.

# 17
  • Мнения: 46 572
Ако на излизане от страната се представят само английските документи и при проверка се установи, че детето има и българско гражданство...
Не правят такава проверка.
А и в случая става дума за влизане в страната. Каквито и документи да покаже, не му е необходима декларация.

# 18
  • Мнения: 73
JPJ,
моля, покажете къде го пише това, че ако има  и чужд паспорт не трябва декларация? С кой паспорт трябва да се представи детето?
https://www.mvr.bg/docs/librariesprovider45/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF% … ?sfvrsn=5f5edd1_6
Гранични проверки на ненавършили пълнолетие деца български граждани и такива с двойно гражданство, при напускане територията на Република България - от сайта на Гранична полиция.

Общи условия

Активация на акаунт