Кървене преди цикъл - търся специалист в София

  • 446
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 269
Здравейте,

Вече повече от половин година получавам кървене 7-8 дни преди датата, на която трябва да ми дойде месечният цикъл. Започва с кафяво запазване и преминава в нормален цикъл. Изключение са 1-2 месеца, в които не се случи.

Ходих на гинеколог, който ме прегледа и назначи изследвания (стандартните микробиология и цито), прогестерон на 20тия ден от цикъла и ме прати на ендокринолог. Всичко се оказа в норма, но ми изписа Дуфастон. След един курс 10 дни, кървенето се повтори и не посъветва поне 3 месеца да го пия по 10 дни. Този период мина и сега пак има кървене.

Говорихме по телефона и скоро не може да ме види (натоварен график, празници и тн).

Моля, препоръчайте ми специалист за моя случай 🙏 Ако някой е имал сходен проблем, ще се радвам да сподели как се е справил.

# 1
  • Мнения: 5 275
Да, имах и понякога все още имам същия проблем. Според мен е от нисък прогестерон. Затова и Дуфастон оправя положението.
Аз не се справих, търпя си го.

# 2
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Да, имах и понякога все още имам същия проблем. Според мен е от нисък прогестерон. Затова и Дуфастон оправя положението.
Аз не се справих, търпя си го.

И аз си го търпя. Моята лекарка заяви, че по всяка вероятност е нисък прогестерон, но няма намерение да ме тъпче с хормони за такава дреболия.

# 3
  • София
  • Мнения: 269
Проблемът е, че при това положение не може да се задържи и износи бременност, поне така разбрах от гинеколога. Според него лигавициата на матката започва да се отделя по-рано от необходимото и съответно цикълът подранява.

Не знам какво да правя вече Pensive надявах се на съвет за някой специалист. Гледам SuperDoc в момента и май ще си запиша първият възможен час при някой, който си харесам по снимка...

# 4
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Проблемът е, че при това положение не може да се задържи и износи бременност, поне така разбрах от гинеколога. Според него лигавициата на матката започва да се отделя по-рано от необходимото и съответно цикълът подранява.

Не знам какво да правя вече Pensive надявах се на съвет за някой специалист. Гледам SuperDoc в момента и май ще си запиша първият възможен час при някой, който си харесам по снимка...

Така съм чела и аз. Но при мен бременност не се очертава (на 44 съм все пак).

Дано си намериш добър лекар! Успех!

# 5
  • Мнения: 5 275
Не че не можеш да износиш, ами е малко вероятно да забременееш. Ниският прогестерон няма как да задържи плода, дори и да се случи овулация. Бих направила изследвания, освен това включи и щитовидна жлеза хормони, защото имат връзка. Бих дала съвет и да посетиш ендокринолог ако целта е бременност.  Прогестерон можеш да приемаш след назначение от лекар, задължително след овулация, защото иначе препятства забременяването.

# 6
  • Мнения: 611
Здравейте! А вашият прогестерон в норма ли е? Нали казахте, че сте пуснали излседване?
При мен има абсолютно същото нещо. Появява се 3 дни преди обилния цикъл. Смених 3ма АГ. От пиене на Дуфастон нямаше ефект. Отидох на края при д-р Милчева в Щерев. Тя пусна излседване за хламидии, което се оказа положително и видя ендометриална киста. Според нея и доц. Магунска, това зацапване е заради кистата. Но при Вас, ако прогестеронът е нисък, е възможно да е от него.

# 7
  • София
  • Мнения: 269
Бях на ендокринолог, изследвах хормоните на щитовидната жлеза, пуснах и изследване на прогестерон на 20тия ден от цикъла. Всичко беше в норма. Хламидия не съм изследвала. Имам дете на две години. Сега се чудим за второ, но този проблем ме притеснява.

А при вас намери ли се решение?




Здравейте! А вашият прогестерон в норма ли е? Нали казахте, че сте пуснали излседване?
При мен има абсолютно същото нещо. Появява се 3 дни преди обилния цикъл. Смених 3ма АГ. От пиене на Дуфастон нямаше ефект. Отидох на края при д-р Милчева в Щерев. Тя пусна излседване за хламидии, което се оказа положително и видя ендометриална киста. Според нея и доц. Магунска, това зацапване е заради кистата. Но при Вас, ако прогестеронът е нисък, е възможно да е от него.

# 8
  • Мнения: 611
Бях на ендокринолог, изследвах хормоните на щитовидната жлеза, пуснах и изследване на прогестерон на 20тия ден от цикъла. Всичко беше в норма. Хламидия не съм изследвала. Имам дете на две години. Сега се чудим за второ, но този проблем ме притеснява.

А при вас намери ли се решение?




Здравейте! А вашият прогестерон в норма ли е? Нали казахте, че сте пуснали излседване?
При мен има абсолютно същото нещо. Появява се 3 дни преди обилния цикъл. Смених 3ма АГ. От пиене на Дуфастон нямаше ефект. Отидох на края при д-р Милчева в Щерев. Тя пусна излседване за хламидии, което се оказа положително и видя ендометриална киста. Според нея и доц. Магунска, това зацапване е заради кистата. Но при Вас, ако прогестеронът е нисък, е възможно да е от него.
То и ние имаме дете. Ами хламидията я лекувахме, кистата се следи. Решението е или бременност или оперативно премахване. Но съм много по-спокойно сега, когато знам каква е причината за това зацапване. Много ме притесняваше това, че никойе не виждаше причината.

# 9
  • София
  • Мнения: 269
EDIT: Връщам се от преглед. В момента съм в овулация, нямам кисти и други образувания. Според лекарката е от възрастта (36 год), затова прогестерона намалява. В амбулаторния лист пише, че подозира лутеинова недостатъчност.

Ще пускам отново кръвни изследвания за този хормон и ако е ниско нивото - Дуфастон 🤷‍♀️

---
Мислех, че не може да се забременее при наличието на хламидия.

Как забременяване ще оправи проблема?

Бях на ендокринолог, изследвах хормоните на щитовидната жлеза, пуснах и изследване на прогестерон на 20тия ден от цикъла. Всичко беше в норма. Хламидия не съм изследвала. Имам дете на две години. Сега се чудим за второ, но този проблем ме притеснява.

А при вас намери ли се решение?




Здравейте! А вашият прогестерон в норма ли е? Нали казахте, че сте пуснали излседване?
При мен има абсолютно същото нещо. Появява се 3 дни преди обилния цикъл. Смених 3ма АГ. От пиене на Дуфастон нямаше ефект. Отидох на края при д-р Милчева в Щерев. Тя пусна излседване за хламидии, което се оказа положително и видя ендометриална киста. Според нея и доц. Магунска, това зацапване е заради кистата. Но при Вас, ако прогестеронът е нисък, е възможно да е от него.
То и ние имаме дете. Ами хламидията я лекувахме, кистата се следи. Решението е или бременност или оперативно премахване. Но съм много по-спокойно сега, когато знам каква е причината за това зацапване. Много ме притесняваше това, че никойе не виждаше причината.

Последна редакция: сб, 10 дек 2022, 15:11 от xSmurfettex

# 10
  • Мнения: 58
EDIT: Връщам се от преглед. В момента съм в овулация, нямам кисти и други образувания. Според лекарката е от възрастта (36 год), затова прогестерона намалява. В амбулаторния лист пише, че подозира лутеинова недостатъчност.

Ще пускам отново кръвни изследвания за този хормон и ако е ниско нивото - Дуфастон 🤷‍♀️

---
Мислех, че не може да се забременее при наличието на хламидия.

Как забременяване ще оправи проблема?

Бях на ендокринолог, изследвах хормоните на щитовидната жлеза, пуснах и изследване на прогестерон на 20тия ден от цикъла. Всичко беше в норма. Хламидия не съм изследвала. Имам дете на две години. Сега се чудим за второ, но този проблем ме притеснява.

А при вас намери ли се решение?




Здравейте! А вашият прогестерон в норма ли е? Нали казахте, че сте пуснали излседване?
При мен има абсолютно същото нещо. Появява се 3 дни преди обилния цикъл. Смених 3ма АГ. От пиене на Дуфастон нямаше ефект. Отидох на края при д-р Милчева в Щерев. Тя пусна излседване за хламидии, което се оказа положително и видя ендометриална киста. Според нея и доц. Магунска, това зацапване е заради кистата. Но при Вас, ако прогестеронът е нисък, е възможно да е от него.
То и ние имаме дете. Ами хламидията я лекувахме, кистата се следи. Решението е или бременност или оперативно премахване. Но съм много по-спокойно сега, когато знам каква е причината за това зацапване. Много ме притесняваше това, че никойе не виждаше причината.

Внимавай с този Дуфастон понеже намалява естрогена, а естрогена се грижи за младия вид при жените и бръчките естествено

Общи условия

Активация на акаунт