СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - ТЕМА 17

  • 36 157
  • 799
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 893
Попринцип удвояването е до 72 часа. Възможна ли е късна овулация? Редовен ли е цикъла? Аз бях с МЦ 27.03 и чхг 60 на 2.05. Не винаги нещата да като за 28 дневен “нормален” цикъл. При над 1000 може да идете на преглед и да видите дали ще установят проблем.
Здравейте и от мен!
В понеделник имах два положителни теста и във вторник прибягах при гинеколог.
Не се видя нищо, последният МЦ беше на 1.11.
Ходих на изследвания:
13.12 - 779
15.12 - 1191

Притеснява ме, че не се е удвоило...

# 46
  • Мнения: 38
Здравейте, имам въпрос някоя срещала ли се е с този проблем по голямо жълтъчно мехурче в 7г.с , бебето отговаря на 6+4 , и чнг не се удвои за 48 часа, а се покачи само . Вика ме на преглед след 5 дена

# 47
  • Мнения: 22
Здравейте Simple Smile По мои изчисления съм бременна в 5седмица и 5дни. Започнах да тествам ЧХГ миналата седмица в сряда с първа стойност 315, след 2 дни 719, след 3 дни 2900. Всичко вървеше добре, докато не реших днес 4 дни след последното ЧХГ да пусна още едно и получих резултат 9850, а очаквах резултат около 12 000..  прегледа ми е утре, но не мога да си намеря място от притеснение, тъй като вече имам и една загуба... някой може ли да ми каже дали все пак има надежда всичко да е наред с тези резултати?

# 48
  • Мнения: 10
Здравейте,
На 06.11 - ПРМ, контакт сме имали на 14.11 и на 16.11. На 03.12 трябваше да ми дойде. На 04.12 - положителен тест.
След което започнах да пускам ЧХГ, както следва:
09.12 - 1720
11.12 - 2677
13.12 - 3155
15.12 - 3951 + Прогестерон 125 - І-во тримесечие ( 35.00 – 141.00 ).
Естествено още след втория резултат се отчаях и си изплаках очите. Лекарката го видя на 14.12, че поне е в матката. Вчера като видя високия прогестерон, каза че се е хванало добре, а за бавнорастящото ЧХГ каза, че е имала случаи, при които може първоначално да са били 2, но едното да не е оцеляло и ще се абсорбира, и поради тази причина да нараства по- бавно това, което се е задържало. Вика ме в сряда да видим, дали е нарастнало, ако не ще ми даде хапче:disappointed_relieved:
Според вас, дали има някакъв шанс да се надявам?

# 49
  • Мнения: 44
Здравейте,
На 06.11 - ПРМ, контакт сме имали на 14.11 и на 16.11. На 03.12 трябваше да ми дойде. На 04.12 - положителен тест.
След което започнах да пускам ЧХГ, както следва:
09.12 - 1720
11.12 - 2677
13.12 - 3155
15.12 - 3951 + Прогестерон 125 - І-во тримесечие ( 35.00 – 141.00 ).
Естествено още след втория резултат се отчаях и си изплаках очите. Лекарката го видя на 14.12, че поне е в матката. Вчера като видя високия прогестерон, каза че се е хванало добре, а за бавнорастящото ЧХГ каза, че е имала случаи, при които може първоначално да са били 2, но едното да не е оцеляло и ще се абсорбира, и поради тази причина да нараства по- бавно това, което се е задържало. Вика ме в сряда да видим, дали е нарастнало, ако не ще ми даде хапче:disappointed_relieved:
Според вас, дали има някакъв шанс да се надявам?
Здравей,  Dixy3
Не разбрах,  кое е видяла лекарката? Плоден сак с или без жълтъчно мехурче,  ембрион имаше ли вътре?

# 50
  • Мнения: 699
Здравейте. При какво ЧХГ и при колко дена закъснение се чува пулс? При 20 дни закъснение ще се чуе ли?

# 51
  • Мнения: 1 825
Здравейте. При какво ЧХГ и при колко дена закъснение се чува пулс? При 20 дни закъснение ще се чуе ли?

Ами би трябвало да се чуе и види, на мен са ми пускали сърце в 7+4, но в 5+6 ми казаха, че има пулсации и в 6+5 че си има сърчице. Реално обаче съм била с късна Ову и това беше на 50ден след ПРМ

# 52
  • Мнения: 1 893
В 6+6 се чу при мен.
Здравейте Simple Smile По мои изчисления съм бременна в 5седмица и 5дни. Започнах да тествам ЧХГ миналата седмица в сряда с първа стойност 315, след 2 дни 719, след 3 дни 2900. Всичко вървеше добре, докато не реших днес 4 дни след последното ЧХГ да пусна още едно и получих резултат 9850, а очаквах резултат около 12 000..  прегледа ми е утре, но не мога да си намеря място от притеснение, тъй като вече имам и една загуба... някой може ли да ми каже дали все пак има надежда всичко да е наред с тези резултати?
На високи стойности спира да се удвоява ня 48-72 часа. На прегледа ще ви кажат подробно, вече ще се гледа по ехограф и няма смисъл от чхг. Аз спрях да пускам на 1000 и нещо, на тази стойност вече се следи на ултразвук

# 53
  • Мнения: 699
Мерси за отговорите!
Хм… При мен на 5+4 се видя само сакче с жълтъчно мехурче, но нямаше пулсации и ембрионче.
На 6+6 ме викат за сърдечна дейност. Може ли за десетина дни да се появи?

# 54
  • Мнения: 1 893
Зависи от апаратурата.

# 55
  • Мнения: 1 846
МОже пулсацията да се появи и за 1 ден, когато ембриона е достигнал определен етап на своето развитие.

# 56
  • Мнения: 10
Здравейте,
На 06.11 - ПРМ, контакт сме имали на 14.11 и на 16.11. На 03.12 трябваше да ми дойде. На 04.12 - положителен тест.
След което започнах да пускам ЧХГ, както следва:
09.12 - 1720
11.12 - 2677
13.12 - 3155
15.12 - 3951 + Прогестерон 125 - І-во тримесечие ( 35.00 – 141.00 ).
Естествено още след втория резултат се отчаях и си изплаках очите. Лекарката го видя на 14.12, че поне е в матката. Вчера като видя високия прогестерон, каза че се е хванало добре, а за бавнорастящото ЧХГ каза, че е имала случаи, при които може първоначално да са били 2, но едното да не е оцеляло и ще се абсорбира, и поради тази причина да нараства по- бавно това, което се е задържало. Вика ме в сряда да видим, дали е нарастнало, ако не ще ми даде хапче:disappointed_relieved:
Според вас, дали има някакъв шанс да се надявам?
Здравей,  Dixy3
Не разбрах,  кое е видяла лекарката? Плоден сак с или без жълтъчно мехурче,  ембрион имаше ли вътре?
Здравей, Дани82 плоден сак само.
Днес ходих при друг - той каза, че дори не е сигурен, дали това е плоден сак. На левия яйчник имам киста. В понеделник докторa, който ме гледа каза, че тя потвърждава бременността, а днескашния каза, че възможно и въобще да няма бременност, а кистата да лъже организма и вследствие на това да са резултатите от кръвния тест. Или да е извънматочна. Направо ще се побъркам вече.

# 57
  • Мнения: 1 825
2рия лекар не го слушай, няма как киста на яйчник да прави ЧХГ, той се синтезира само и единствено при бременност.
Всичко друго нека го следи твоята лекарка, пожелавам ти да е каквото желаеш, ако искаш отиди и на друг лекар, но този 2рия е пълен некъдърник щом говори такива неща.

# 58
  • Мнения: 334
Аз бих се вслушала във втория аг. Случва при извънматочна да има "фалшив" псевдо сак и в матката. Страх лозе пази. Бих отишла на трето мнение, при аг с отлична апаратура.

# 59
  • Мнения: 465
Понякога киста се получава на яйчника, който е овулирал в конкретния месец на забременяване. Знаете ли кой яйчник е бил с д.фоликул и е овулирал?
При моята първа бременност беше така-беше се образувала малка киста на мястото, където е бил и се е спукал фоликула.
Не съм наясно дали обаче една такава киста дава положителен резултат на ЧХГ.
Ако има бременност и все пак се потвърди и киста, то тя се наблюдава.

Общи условия

Активация на акаунт