Боя за коса - Blond52 - Клуб на блондинките

  • 46 651
  • 856
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 801
Тривитаминолът е страхотен стимулант за растеж , но трябва да се внимава с него . Не е добре да използва самостоятелно , хубаво е да се смеси с жълтък , кокосово масло , дори с лъжичка алкохол . Не се маха капачката на шишенцето , защото изветрява много бързо , изтегля се със спринцовка . Нещо много важно , ако се използва веднъж седмично за периода от един месец , после се прави почивка месец-два , защото като се натрупа в косъма има обратен ефект т.е започва косопад . Моят съвет е преди да започнете употреба на тривитаминол да прочетете темата за тривитаминола , там са описани подробно нещата . На мен ми е докарвал косопад от прекомерна употреба 🌺

# 181
  • Мнения: 286
Да, не е хубаво да се прекалява и да не се използва сам. Моята маска беше - жълтък, 2 лъжици тривитаминол, 2л кисело мляко, 2 лъжици уиски и малко балсам. Месец след спирането на маската при мен започва растежа. Накрая ми остана малко в шишенцето и го добавих към шампоана ми, но го изразходих и него

# 182
  • Мнения: 383
Да, не е хубаво да се прекалява и да не се използва сам. Моята маска беше - жълтък, 2 лъжици тривитаминол, 2л кисело мляко, 2 лъжици уиски и малко балсам. Месец след спирането на маската при мен започва растежа. Накрая ми остана малко в шишенцето и го добавих към шампоана ми, но го изразходих и него

А как го ползваше, колко често и колко продължи целия курс?

Ама дай снимка, нищо, че си за боядисване, да видим черно на бяло:))))

Аз днес търсих в Интернет това нещо, но само шампоани и разни други продукти откривам.

(ако не е за тази тема, дайте линк към другат ако някой я следи)

# 183
  • Мнения: 286
Ще пратя на ЛС да не оспамваме темата.
Аз съм си направила мой тривитаминолен шампоан - шампоан и в него изсипах тривитаминол.
Но сега ползвам други неща и съм го спряла.
Аз имам друго питане. Малко тъпо, но в амонячните бои амоняка в оксиданта ли е или в крема в тубичката?
И за безамонячна 9.1 окислител 9% ок ли е?

Последна редакция: пн, 13 мар 2023, 22:12 от Горска катеричка

# 184
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 435
Амонякът е в оксиданта.
В безамонячните има друг вид проявител, обикновено ППД.
9% оксидант за 9ка е добре.

Последна редакция: вт, 14 мар 2023, 10:56 от Lady Brinne

# 185
  • Мнения: 286
Защото се обърках на тази например -> https://www.arlen.bg/product/6487/bezamonyachna-boya-za-kosa-lor … el-inoa-60ml.html
Оксидант 3% 6% 9% и се чудех да не би да си е амонячен щом пише така...

# 186
  • Мнения: 1 093
Може ли да ми кажете на коя страница може да се провери срока на годност на бои Loreal например? Намерих в интернет разни страници, но не откривам по тях.

# 187
  • Мнения: 1 851
Може ли да ми кажете на коя страница може да се провери срока на годност на бои Loreal например? Намерих в интернет разни страници, но не откривам по тях.

я виж дали става тук , отляво има падащо менюможе да сменяш марките

https://www.checkfresh.com/loreal.html?lang=en

# 188
  • Мнения: 1 093
Опитах, но не стана.

Може ли да ми кажете на коя страница може да се провери срока на годност на бои Loreal например? Намерих в интернет разни страници, но не откривам по тях.

я виж дали става тук , отляво има падащо менюможе да сменяш марките

https://www.checkfresh.com/loreal.html?lang=en

# 189
  • Мнения: 1 602
Момичета, обърках темите 😄😄 махнах лака

# 190
  • Мнения: 4 767
Момичета, обърках темите 😄😄 махнах лака
е, нищо де, хубав беше Grinning

# 191
  • Мнения: 992
Здравейте!Признавам, че не съм чела темата отдавна. Ходех си при една съща фризьорка от години и бях доволна. От декември месец обаче всеки път излизах с много жълти корени от салона..уж с една и съща боя ме правеше.  Много се обидих последния път защото бях потресаващо жълта ,а имах важен повод. Та за да ме оправи по някакъв начин, дали с друга боя,дали с матиране трябваше да й платя за още едно боядисване.  Смених я и сега съм при друга. Тя работи с Кюн и по мое желание ме прави с 1517. И преди съм се правила с тази боя и ставаше страхотно. Сега дори с нея пак леко ми жълтее. Ще прикача снимки.
Чудя се да пробвам ли другия път 1511 или 1519? Или да смеся 1517 с някой от двата?

# 192
  • Мнения: 2 725
Мики, ама това русо е страхотно! Имаш ли бели коси и какъв ти е естественият цвят?

# 193
  • Мнения: 992
Мики, ама това русо е страхотно! Имаш ли бели коси и какъв ти е естественият цвят?
[/quote
Естествената ми коса е 7ца,поне така ми каза една фризьорка. Светла е,но с упорит червен пигмент. Бяла коса още нямам мисля . Нали правя корени на 20 дни и ми е трудно да разбера, но мисля,че нямам. Тъй като съм над 40 не знам някакви хормонални промени ли настъпват,че така жълтее. Лятото ставаше супер, и по 30 дни съм карала и бях само с корен и Русо,без никакви жълто-медни оттенъци. Сега имам чувството, че и най-сивата боя да сложа пак ще жълтее🤔.

# 194
  • София
  • Мнения: 10 331
Момичета, някак ви изпуснах....

Аз постигнах желаното студено русо, но за сметка на по-висок оксидант Sad и аз съм ниво 7 с може би 10% бели коси и много упорит оранжев пигмент.

Ето това става при мен с Вела 12/96 и смес от 9% и 12%, нанасям отзад за 20мин. със смес 1/2 боя оксидант и след това за още 35мин. със смес 1/1, просто добавям още боя в сместа. В боята добавям олаплекс 1, след като измия боята, нанасям по цялата коса Олаплекс 2 разбъркан с с доста лилава обливка и стоя колкото имам време обикновено30-40мин.
https://makeup.bg/product/470756/

Общи условия

Активация на акаунт