Боя за коса - Blond52 - Клуб на блондинките

  • 46 962
  • 856
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 695
и аз съм с дълбок корен или балеаж от тъмно в корена до много светло на тънички кичури по дължините. много по-лесно се поддържа, въпреки че аз имам бели коси и така или иначе боядисвам често корените (в тъмно). после слагам един тонер светло-бяло рус по дължините и така действам. скоро да вдигам пак изрусените части нагоре, вече тъмното е към четири пръста. при боядисването разресвам тъмната боя леко в русото, т.нар. root melt. а кичурчетата ги правихме с лоулайтс и хайлайтс, т.е. имаше и малко по-тъмни и малко по-светли. сложна работа беше, ама е веднъж на половин година. после задълбочаването на корена беше на фризьор, но окончателно видях, че няма смисъл от пари за фризьор (боя). дори и оттам излязох с ораневи оттенъци на русото (посредата между тъмния корен и русите дължини).

та, много ми харесва дълбок корен, много добре изглежда просто и досега не мога да си обясня защо, откъде дойде тази мода, все едно боядисана руса с прораснал косъм и то доста, т.е. все едно неподдържана коса - но истината е, че просто изглежда аестетик, бидейки модерна и с тази актуална-тийн дума Wink

# 166
  • Мнения: 2 731
Мен много ме дразнеше този дълбок корен, който го налагат и все ми изглеждаше грозно, ама в един момент започна да ми става симпатичен и на някои жени доста ми хареса как седи. Само се притеснявам да не стане по средата между русото и тъмното някакъв среден цвят..

# 167
  • Мнения: X
Аз просто искам да няма вече боядисано, да няма сухи цъфтящи краища, жълтеене и тониране... пък за нюансите, със спрейове пак се наслагват разлики, но преливат плътно, седят по-естествено, и не хабят косата...

# 168
  • Мнения: 226
А тези спейове как изсветляват косата? Някакъв филм върху косъма ли правят или проникват?

# 169
  • Мнения: X
Имат много слаб оксидант, според мен кислородна вода в нисък процент плюс други активни съставки, в някои уж лимонена киселина. Повечето се активират със сешоар. Изсветляват до 1-2 тона наведнъж, не повече. В интерес на истината като тийнка си правих спрей бутилка с лимонов сок, лятото на вилата се напръсквах, и съхнех на слънце, ставаха кичури. В махалата беше на мода кислородна вода от аптеката, но според мен ставаше много оранжево. Затова хубаво, че ги правят тези формули балансирани. Но май се получава само на тъмно русо или светло кестеняво, няма как да докара русо на тъмна коса. Също и марката зависи, някои изобщо не действат, мисля че на клоран последно бях взимала и не ми се получи.

# 170
  • Мнения: 1 096
Здравейте,
Аз съм с черна боя от много години. Понеже имам адски много бяла коса и черното се откроява, стои много грозно, реших да го махна и да мина на ниво 6(знам, че ще е много трудно).
Направих пробно премахване на кичур коса с Ефасор и резултата беше с червеникав оттенък. Поръчах си Inoa 6.0 , 6.1. Някой използвал ли ги е? Казаха ми, че шампоаните за оттенъци са за много светли коси и почти никакъв ефект няма.
Има ли някой с почти бяла коса, който да сподели какъв цвят използва, за да се набива на очи толкова при израстването на корените?
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 12 мар 2023, 16:44 от Dessi*

# 171
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Аз се правя с 8ци, с идеята да е съвсем близо до естествения ми цвят, който е светло кестеняво / тъмно русо около 7ца, но честно казано и на това ниво се виждат белите коси. Не е фрапантно, но аз си ги забелязвам и мисля да мина с половин тон нагоре, като миксирам 9ка и 8ца следващия път... Пак с идеята да не си личи бялото, че явно се е увеличило.

# 172
  • Мнения: 1 096
Аз се правя с 8ци, с идеята да е съвсем близо до естествения ми цвят, който е светло кестеняво / тъмно русо около 7ца, но честно казано и на това ниво се виждат белите коси. Не е фрапантно, но аз си ги забелязвам и мисля да мина с половин тон нагоре, като миксирам 9ка и 8ца следващия път... Пак с идеята да не си личи бялото, че явно се е увеличило.
Моят естествен цвят е тъмно кестеняво, но той вече не се и вижда, защото 90%ми е бяла косата. Ще опитам засега да мина на ниво 6, да видим дали въобще ще се възприема.

# 173
  • Мнения: 383
по принцип с обезценяване ще стане... но голяма разправия после поддръжката

# 174
  • Мнения: 293
Препоръчайте ми хубава безамонячна, както и активатор за нея. Много съм боса в това отношение. Да е 9.1 или 10.1

# 175
  • Мнения: 383
аз съм доволна от олиосета, но май не е много хит във форумите:)

Аз пък искам да ви питам, домашна маска със жълтък прави ли ви лоши отенъци на русото?

Последна редакция: пн, 13 мар 2023, 09:54 от good fight

# 176
  • Мнения: 293
На мен не ми влияе жълтъка. Правих си целия януари маска с тривитаминол, в която слагах и жълтък.

# 177
  • Мнения: 383
Супер идея (с тривитаминол).... Ми освен да пробвам, не знам защо ми се върти в главата, че рижавее след жълтък. А напоследък, след като пробвах какви ли не продукти и изсипах маса пари, все повече се връщам към домашните маски. Първо тук една дама сподели, че си слага кокосово масло преди боя - цял живот ще я богословя, спря да ме сърби скалпа по време на боядисване. После видях някакъв домашен еластайзър - спя с него, сумер ми става косата. И сега се сетих за жълтъка, който редовно ползвах като студент:)))) Олаплекси, морокан ойл и не знам си още какво си висят на рафтовете:) Много по-слабо ми действат, дори мисля да ги подаря на майка ми. Само финишите ще си доизползвам, в момента точно 3 имам - олаплекс, макадамиа, и едни ампули на олиосета. Последните 2 редувам. Олаплекса го оставям като се пострижа, по-слаб ми е и колкото да не е без нищо.

Последна редакция: пн, 13 мар 2023, 10:01 от good fight

# 178
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Аз също много уважавам домашните маски.
Жълтъкът може да свали част от боята / отенъка. Но пък е доста добър домашен протеин. Лично аз си слагам жълтък в маска с масла + матиращ балсам. Така си оправям отенъка на косата и я подхранвам - две в едно.
За сърбящ скалп много помага гел алое вера. Има и за козметични цели, но може и този, който е за пиене. А може и от растение алое, ако си имате в къщи.

# 179
  • Мнения: 293
Мога да си покажа новите косички след тривитаминола. Ама съм за боя, да не се възмущавате... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт