Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 79

  • 34 670
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 6 113
Здравейте мами,искам да попитам вие как сте с хемоглобина и желязото?След седмица и малко настъпвам в 9ти месец.Вчера си правих кръвни изследвания и стойностите на хемоглобина са ми 93 (минималното е 120),желязото ми е 4.93 (минималното е 6.6).Не са толкова фрапантни стойности,ще наблегна естествено на диетата свързана с покачването им,но реших и Вас да попитам,Вие с какви стойности сте..
Свържи се с АГ. Най-вероятно ще ти изпишат прием на желязо. С диета трудно ще ги вдигнеш.

Последна редакция: пт, 24 мар 2023, 11:19 от Brin de muguet

# 691
  • Мнения: 344
Ниски са ви нивата и е притеснително, при хемоглобин 104 ми назначиха медикаменти, съответно и желязото ми беше 10(в 5ти месец) . Не сте за диета, а за лекарства, все пак скоро ще раждате и още ще паднат стойностите, пратете резултати на АГ и да изпише нещо.

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 6 113
И при мен при хемоглобин 105 веднага ми изписаха желязо.

# 693
  • Мнения: 1 825
Тези стойности са много ниски, дано успеете да наваксате за 1м, защото след раждането пада още и обикновенно ако не се качи вливат система(която хич не е приятна), на мен на хемоглобина 110 ми включиха железен препарат, а бях в 5ти месец, та свържете се с АГ, хубаво е бързо да се навакса.

# 694
  • Мнения: 1 324
На мен Хематолога още в началото ми изписа С0рбифер. Малко е гадничко да е пие, но бързо ми вдигна хемоглобина. В момента е 144 при Макс 150.

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 6 113
На мен Хематолога още в началото ми изписа С0рбифер. Малко е гадничко да е пие, но бързо ми вдигна хемоглобина. В момента е 144 при Макс 150.
Да, и при мен след като на фона на прием на Малтофер хемоглобинът ми пак беше нисък (105), АГ ми го смени със Сорбифер и ми помогна.
Но при стойност 93, не знам. Доста е ниска, може и вливки да препоръчат, защото скоро предстои раждане.

Последна редакция: пт, 24 мар 2023, 12:56 от Brin de muguet

# 696
  • Мнения: 40
Свързах се с АГ-то ми,обясних и ситуацията и ми предложи да пия “Малтофер” х2 на ден.Ще ги закупя,та да видим какво,ще стане.🤞🏼

# 697
  • Мнения: 389
Аз пия Тотема ампули

# 698
  • Мнения: 47
Здравейте. В 8-ма седмица съм, живея в чужбина и тук първия преглед е през 12г.с. Тази сутрин, когато отидох до тоалетна по тоалетната хартия имаше жълтеникаво течение, воднисто. Нямаше лоша миризма. Първа бременност ми е и следя всека промяна и се паникьосвам. От тогава ходя постоянно до тоалетната и няма нищо повече, нито на хартията, нито на ежедневната превръзка. Дали е нормално, на някоя от вас случвало ли ѝ се е? Ако се повтори да отида ли в спешното? Имам записан час на частно, но чак след седмица.

# 699
  • Мнения: 1 445
Аз и с първата бременпост и сега (аз съм в 22гс) още си го имам този жълтеникав секрет. Изследванията и всичко излезе точно и казаха няма повод за притеснение.  Обаче ми обясниха, че по време на бременност има повече влагалищен секрет и може да е от това. В 8г.с. по-скоро бих се притеснила ако е розово или кафяво-червено. Това вече си е червена лампа и при такова без замисля направо в спешното.

# 700
  • Мнения: 44
Здравейте! В 19г.с. съм днес бях на преглед при АГ и тя ми предписа циклогест по 1 табл. вечер вагинално, защото шийката ми била центрирана. Аз доста се притесних. Някой ползвал ли го е в по късни седмици и това центриране дали е сериозно?

# 701
  • Мнения: 13
Добре дошли в новата тема.

Здравейте. Притеснена съм, че при една седмица закъснение се видя само сакче, но без жълтъчно мехурче. Това нормално ли е?

Стара тема
Здравейте мами ! Имам нужда от вашите съвети и мнения! Бременна съм в 6-та+ 1 ден гс. Днес посетих моята гинеколожка, видяхме плодния сак, но вътре ембрион нямаше... Толко се притесних, че отидох три часа по-късно при друг гинеколог ! Каза ми същото, че не вижда ембрион, и може би е рано... или е кухо яйце... и да отида след седмица отново ! Според вас, нормално ли е да няма още ембрион!? Благодаря ви, предварително.

# 702
  • Мнения: 1 360
Здравейте! В 19г.с. съм днес бях на преглед при АГ и тя ми предписа циклогест по 1 табл. вечер вагинално, защото шийката ми била центрирана. Аз доста се притесних. Някой ползвал ли го е в по късни седмици и това центриране дали е сериозно?

Не знам какво значи центрирана, но и аз слагам вечер утрогестан заради по- къса шийка , която сякаш се удължи благодарение на утрогестана . Така че слагай, ще помогне , няма да навреди.

# 703
  • Мнения: 2 823
Здравейте! В 19г.с. съм днес бях на преглед при АГ и тя ми предписа циклогест по 1 табл. вечер вагинално, защото шийката ми била центрирана. Аз доста се притесних. Някой ползвал ли го е в по късни седмици и това центриране дали е сериозно?
Аз съм го ползвала Циклогеста,но бях след инвитро. Това е един много по причистен препарат от Утрогестана. В една капсула Циклогест има съдържание на 4 хапчета утрогестан. Свещичката е супер удобна. Поставяте на вътре вечер преди лягане. Разтваря се и се усвоява доста бързо. Възможно е да изтича след определени часове,но е много по практично лекарство от Утрогестана. Ползвах го до към 21 седм,като от началото на тарнсфера ми,който беше ЗЕТ или иначе казано със замразено ембрионче. Дъщеря ми беше замразена година и половина. Та със ЗЕТ трансфер и съответно тялото ми не произвежда Прогестреон в началото и от доза 2х1 ми беше достатъчен,за да помогне не ембриона и съответно  а организма ми да не прокървя☺Слагайте го смело няма да ви навреди☺

# 704
  • Мнения: 44
Много Ви благодаря за отговорите!!! Бъдете здрави!🍀

Общи условия

Активация на акаунт