Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 79

  • 34 767
  • 755
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 689
Щом те дразни гърлото ударно почвай билкови чайове с мед и може да си вземеш някакви билкови хапчета за смучене - аз ползвам Орофар боровинка.
За запушения нос - инхалации с лайка, нагрята морска сол на челото в чорап/някакъв плат и аз правих промивки с clinsin.
За жалост минава бавно, мен ме държеше по 10дни докато се.опраея напълно.
И парацетамол, както по-горе са казали.

# 676
  • Мнения: 8 783
Привет, момичета.

Да използвам последните коментари и да попитам колко струва раждането и престой  в Майчин Дом Варна. Със секцио. За здравноосигурени.
Доколкото разбирам в сайта цените са за Неосигурени.

И вип стая какво се води, условията добри ли са?
Обоснован ли е разхода?
Тепърва ми предстои да разуча и за момента съм се спряла на тази болница, с оглед и препоръките за доктор в нея.


Другата седмица съм решила и да си изкарам пик за НОИ, за да видя какво майнчиснтво евентуално ще взимам.

# 677
  • Мнения: 21 323
Здравейте, искам да питам мамите, които нямат 12 месеца трудов договор към датата на раждане - какво майчинство вземате?
Аз освен, че няма да имам 12 месеца, съм и назначена на 2 часа с 1/4 на минималната заплата.
Изобщо.. от какво мога да се възползвам като помощи?

Като общ стаж - към момента на раждане ще имам около 20 месеца.
Вижте тук:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1526270

# 678
  • Мнения: 251
Здравейте! Какво е разрешено да се пие при главоболие и запушен нос?
Май започвам да се разболявам, но засега нямам температура и имам леки болки в гърлото, но не е зачервено.

Бях на УНГ вчера заради запушен нос (без други проблеми или симптоми). Изписа ми промивки на носа с физиологичен разтвор и капки Инфлуназал (хомеопатични). Каза, че в краен случай може да се ползват ксилометазолинови капки.

# 679
  • Мнения: 11
Здравейте , нова съм и не знам към кой да се обърна , закъсняваше ми с три дни при което , тази сутрин направих тест и имаше 2 бледа чертичка , след което преди малко получих кафяво течение и отрицателен тест… и не знам какво значи това , моля ви за съвети..

# 680
  • Мнения: 1 462
На своя глава си пуснах изследвания днес мислейки, че има нещо не наред с хемоглобина и малко се стресирах. Хемоглобина е ОК, може и по-добър да е, но ме притесни Урея резултата и ГГТ. На някоя мама случвало ли и се е по време на бременност да има такива резултати? На лекар съм чак другата седмица, обаче се притеснявам. Кръвни изследвания са за уреята. 

# 681
  • Мнения: 6
Здравейте ,може ли след 12 седмица да се пие Лепарацид при острици,понеже детето ми имаше и искам и аз да пия превантивно ?

# 682
  • Мнения: 2 585
Здравейте , нова съм и не знам към кой да се обърна , закъсняваше ми с три дни при което , тази сутрин направих тест и имаше 2 бледа чертичка , след което преди малко получих кафяво течение и отрицателен тест… и не знам какво значи това , моля ви за съвети..

От личен опит, възможен вариант е да е настъпила биохимична бременност. Ниските нива на хормона, често дават втора бледа черта, която после изчезва на последващ тест, последвана от кафеникаво зацапване - месечен цикъл.
Също възможно е и чертата да е била изпарителна и да е подвела.
Ако теста продължаваше да е положителен със сигурност щях да посъветвам да посетите веднага гинеколог за преглед.
Тъй като е отрицателен също съветвам да посетите гинеколог, но не мисля, че ситуацията изисква спешност.

Ако е БХБ тялото е започнало само да се изчиства.

Ако е била желана бременност, стискам палци да се развият добре нещата, ако не сега то скорошен позитивен развой на събитията. Simple Smile

# 683
  • Мнения: 813
Момичета,пратих резултатите на Аг ,но той отсъства и ми писа само за хемоглобина Феро Фолгамма 3по 1,а за общия белтък на,своя глава си взех протеин,но сега виждам,че не е специално за бременни,някой пиел ли го е и в каква доза?

На 13 вече ще се видим с него ,та не искам пак по вайбър да го притеснявам.Другото,което ме притеснява е захарта,знам,че е в норми,но имам фамилна обремененост и е момента кожата ми е адски суха и пия по супер много вода,само вечер ,докато спя и се събуждам по около 1.5л,следователно и ходя постоянно до вц,дали е свързано със захарта според вас,благодаря ви предварително 💗

Пс- в 22 седмица съм

# 684
  • Мнения: 56
Fani0101 аз също мислех, че имам проблем с кръвната захар, заради фамилна обремененост. Постоянно пия вода и устните ми са много сухи, а преди не бях така. Миналата седмица ми правиха обременяване с глюкоза и беше в норми. Така че не се притеснявай, нормално е да имаш нужда от повече вода сега. Нека АГ прецени дали трябва да се направи ОГТТ тест.

# 685
  • Мнения: 1 462
Кръвната захар е висока за бременност. От моята ендокриноложка знам - 5.10 гранично високо, от там нагоре високо и е сигнал за гестационен диабет. Вие казахте, че имате и фамилна обремененост и най-вероятно ще Ви пратят да правите обременяване с глюкоза.Следите ли при ендокринолог захарта/щитовидната жлеза? Питам за щитовидната защото при бременност може да се получи жесток дисбаланс на хормоните.

Протеина изглежда като този за спортисти.  Знам, че не е препоръчително да се ползва такъв заради добавените съставки. Имаше някоя, която беше противопоказна при бременност.  Същото е и с масовите протеинови барачета. Може да си вземете протеин за бременни или от био магазин чист протеин - от бадем, коноп и тнт.

# 686
  • Мнения: 813
Не съм ходила на ендокринолог,ще попитам на 13ти ,хормони също не съм пуснала никакви,единственото, което сеързвамс тях е ,че съм с ужасно акне по лицето ,шията,деколтето и гърба.Посетих дерматолог,но без ефект, и в комбинация и със зверски сухата кожа по гърба ,корема и бедрата,направо не знам вече с какво да мама.Благодаря ви ,значи да попитам за обременвване с глюкоза/ендокринолог и хормони ❤

# 687
  • Мнения: 1 462
Супер сухата кожа може да е от дисбаланс на хормоните на щитовидната жлеза.  Може и да не е, но има вероятност.  Аз съм с хашимото и принципно кожата ми е като хартия. Суха и раздразнена от всякъде.  Само като я пипна да почеша като засърби леко и съм червена в обрив. Спасява ме кокосово масло, на wooden spoon и cocosolis маслата. Сутрин и вечер мажа.

За пъпките и аз се чудя с какво да мажа вече. Чак на челото една гигантска имам в момента и добре че навън съм със шапка 😅

# 688
  • Мнения: 6 912
И моята глюкоза ми се стори висока в сравнение с първата бременност - тогава е била около 4, сега е 5,45.
Обсъдих го с лекарката по време на БХС, каза, че засега не вижда проблем, но да пусна още една за контрола - предходната вечер да съм приключила с храненето не по-късно от 21 часа.

# 689
  • Мнения: 40
Здравейте мами,искам да попитам вие как сте с хемоглобина и желязото?След седмица и малко настъпвам в 9ти месец.Вчера си правих кръвни изследвания и стойностите на хемоглобина са ми 93 (минималното е 120),желязото ми е 4.93 (минималното е 6.6).Не са толкова фрапантни стойности,ще наблегна естествено на диетата свързана с покачването им,но реших и Вас да попитам,Вие с какви стойности сте..

Общи условия

Активация на акаунт