Подарък, който учи детето да цени автентичната красота

  • 12 254
  • 209
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Важно ли е за вас в дома ви да цари хармонична обстановка? Да имате своите ритуали и жестове, които развиват усета на детето към красивото?

Ние от Eliquiltstudio.eu създаваме уникален домашен текстил от дизайнерски материи, като всяко изделие е неповторимо. Вярваме, че предметите в един дом са истинска наслада за сетивата тогава, когато в тях е вложена оригиналност и когато всеки детайл е изпипан. Такава домашна среда изгражда естетическия усет на децата и ги прави по-отворени към всички проявления на красивото.



Предлагаме куилтове и други декоративни изделия за дома, изпълнени с техниката пачуърк. Всеки артикул е уникален, а използваните платове са произведени в САЩ или Япония. Избирайки творение на Eliquiltstudio.eu, вие внасяте в дома си подчертана индивидуалност за един различен уют!

Специално за празниците, искаме да дадем шанс на най-малките да се докоснат до очарованието на нашите куилтове! Включете се в нашата дискусия и спечелете два детски куилта - модел Дружба и модел Първи стъпки.

За да участвате, отговорете в тази тема на въпроса:

Как според вас трябва да учим децата в едно семейство да ценят и поддържат уюта, хармоничната и красива обстановка?

Двамата печеливши ще изтеглим на 22.12.2022 г. и ще ги обявим в тази тема. Желаем ви късмет!

Моля, запознайте се с общите условия на играта ТУК.

Последна редакция: ср, 14 дек 2022, 15:38 от Пeтя

# 1
  • Мнения: 611
Да, от изключителна важност е.

# 2
  • Мнения: 1 353
Аз уча сина си като му давам собствен пример. Карам го да оправя с мен,са помага с почистването. Има си и собствени задължения като да си оправя леглото и да си прибира играчките.

# 3
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
С личен пример. От съвсем малки попиват всичко много лесно.

# 4
  • При децата ми
  • Мнения: 6 194
Децата се учат с личен пример.

# 5
  • Мнения: 30 161
Как според вас трябва да учим децата в едно семейство да ценят и поддържат уюта, хармоничната и красива обстановка?

Като им възлагаме задачи да помагат в домакинството.

# 6
  • Мнения: 39 790
С личен пример и възлагане на задачи според годините им, свързани с подреждане и почистване на дома и личните им вещи.

# 7
  • Мнения: 638
Дъщеря ми  сама се грижи за уюта и чистотата на стаята си ( аз тайничко минавам след нея). Обича всичко да е на мястото си. Осигурила съм й разнообразни по големина кутийки и органайзери, за да може всяка вещ да си намери мястото.

# 8
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 102
С пример. И все пак децата са деца и понякога се налага да им се напомня да прибират играчките, да подреждат след себе си. Смятам, че не трябва да им се позволява да се задържа дълго време "творческия хаос" . Помагат в домакинството и ги привличам да украсяваме заедно за празниците.

# 9
  • Мнения: 10 760
Най-вече с личен пример и възлагане на конкретни задачи към детето - да си сгъне дрешките, да си подрежда след игра играчките, да си подрежда стаята, да си оправя леглото и да помага в чистенето.
И смея да твърдя, че съм се справила до момента след като синът ми категорично отказва да четем  книжките за Петсън и Финдъс. Казва ми, че книжките го подтискат, защото живеят в наразбория и защото е мръсно. Аз го убеждавам, че историите са интересни, че има много хубави илюстрации, много детайли за разглеждане, че героите са интересни и че да живееш бедно не е порок  ...
Той : "Ама , мамо, поне са могли да си почистят къщата и да я подредят".

# 10
  • Мнения: X
Чрез поемане на отговорност за самостоятелното подреждане на стаята си. Редът по естествен начин създава уют и усещане за хармония.

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 731
Уют, хармония и красота са субективни възприятия и е добре да възпитаваме децата на ценностите, които лежат в основата им. Не уча целенасочено синовете ми на това кое е красиво и кое не, а на ред, порядък и правилността във формите.

# 12
  • София
  • Мнения: 816
Старая се да е подредено и хармонично у дома,а също и в детската стая.Приучвам го да си подрежда и пази нещата,въпреки че е момче и не обръща много внимание на интериора.Личният пример е важен.

# 13
  • Мнения: 3 295
Учим ги, първо с личен пример, че навсякъде се подрежда, за да е красиво и се прибират играчките по местата. За да ги намира и след това.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 108
Важно е, разбира се. Учим ги с любов и личен пример.

Общи условия

Активация на акаунт